Bývalá Miss Universe Denisa Vyšňovská dala před modelingem přednost sociálním sítím a na nedávném galavečeru Superbloger 2019 v Bratislavě dokonce získala ocenění za “Najlepšie sociálne siete roka”. DeDe, jak si influencerka říká, jsme vyzpovídali. V dnešním otevřeném rozhovoru se dozvíte, co pro ni znamená zmíněné ocenění, jaké byly její začátky, v čem spočívá úspěch na TikToku a ještě mnohem víc!

V roce 2015 ses stala Miss Universe, a právě tak si tě mnozí pamatují dodnes. Jak by ses dnes ale popsala ty? Kdo jsi ve svých vlastních očích?

Niekedy sa ešte stále pozastavím nad tým, že som naozaj vyhrala tento titul. Pamätám si tú chvíľu a aj ten pocit, kedy som počula moje meno ozývať sa celou halou, slzy mi vbehli do očí a od tej chvíľky si naozaj nič nepamätám, jednoducho som úplne prestala rozmýšľať a nechápala, čo sa deje. Aj po pár rokoch si zaspomínam na celý priebeh, aj účasť na svetovej Miss Universe, ktorá ma určite posilnila. Niektoré dievčatá by si teraz poťukali po hlave, ale už dávno sa ľuďom nepredstavujem ako bývala misska. Chcem a vždy som chcela, aby ma vnímali za to, čo robím a aká som, nie za to, či som vyhrala súťaž krásy. Preto vám predstavujem DeDe, to som ja. Vždy usmievavá, niekedy náladová a hlavne tá, ktorá sa snaží ľudí inšpirovať, či už ide o módu, pomôcť ich naučiť ukázať svoje ja aj týmto spôsobom, alebo napríklad naučiť ich správať sa k prírode trošku zodpovednejšie, no mnohí ma určite vnímajú ako veselú kôpku, ktorá sa nebojí urobiť si srandu aj sama zo seba.

Od Miss Universe už nějaké ty roky uplynuly a z tebe se za tu dobu stala inspirativní influencerka, která opravdu nazahálí. Věnuješ se TikToku, točíš videa na YouTube a také na Instagramu tě sledují tisíce lidí. Jaké byly tvé začátky na sociálních sítích? Popíšeš nám svou cestu?

Aké boli moje začiatky? V prvom rade musím poznamenať, že som sociálne siete odsudzovala. Dostávala som otázky ako “Aký máš Instagram?”. Moja odpoveď? “Ja túto aplikáciu používať nebudem!” Vždy ma to pobaví, keď si na to spomeniem, aha ako je to dnes – deň bez fotky? To určite nie! Myslím, že toto by nepriznal asi nikto, ale ja som na Instagrame videla tie dievčatá, ktoré dostávali oblečenie, kozmetiku a topánky za fotky, chcela som to aj ja. Nakoniec ma to pochytilo a začala som fotiť, pretože ma to naozaj bavilo. Zo začiatku to boli také tie fotky o zrkadlo v obchode, jedlo na stole, seflie, selfie a ešte raz selfie. Po nejakom čase som si všimla, že babám sa na mojom profile páčia outfity a tak to celé s tou módou začalo. Jasné, že to chvíľku trvalo, kým ma začali vnímať ako niekoho, kto ich dokáže inšpirovať. Na Instagrame som už viac ako 4 roky, posledné 3 sa tomu venujem nepretržite každý deň, po práci som bežala s priateľom fotiť, po nociach som upravovala fotky a ľudí sa zapísala ako niekto, kto ich inšpiruje v móde. Nakoniec sa z toho stal môj koníček a po tvrdej práci a veľmi dlhom čase aj naozajstná práca, ktorou sa môžem živiť. Vždy ma bavili videá, no YouTube ešte nemám v malíčku, popri tomto je to náročné, natočiť a zostrihať video, ale naozaj sa k tomu chcem dokopať a začať točiť naplno. TikTok? (smích) Jedného dňa som si túto apku nainštalovala a po prvom neúspešnom pokuse urobiť trendy video som ju aj hneď zmazala. O rok som sa vrátila, natočila doslova pár blbostí a zrazu to išlo. Pochytilo ma to, začala som natáčať vtipné scénky, ktoré sa bežne dejú každému z nás, a videá sa začali páčiť ako aj u nás, tak aj za veľkou mlákou, odkiaľ mám tiež plno svojich fanúšikov. Úprimne sa vidím skôr v tých videách ako vo fotkách, predsalen konkurencia je na Instagrame čoraz väčšia a je čoraz viac ľudí, ktorí sa snažia preraziť a tak sa publikum doslova rozbieha na všetky strany.

Jak vnímalo tvé okolí, že jsi dala přednost sociálním sítím před modelingem? Vnímala jsi, nebo dokonce stále vnímáš, nějaké předsudky?

Asi už od 13 rokov som chcela byť modelka, chodiť po mólach a byť na titulkách… Taká ľahká predstava, má to však jeden zádrhel, a to odcestovať do zahraničia na dlho. Chodila som na základnú, samozrejme, rodičia ma pustiť nechceli a na strednej to bolo ešte ťažšie. Študovala som Biotechnológiu a Farmakológiu, čiže odísť na 3 mesiace som nemohla, keďže sme mali často hodiny v labákoch a z videí sa nenaučím miešať lieky. Modelingové agentúry ma oslovovali stále, absolvovala som niekoľko prehliadok a fotení u nás, ale u nás sa tomu nedá hovoriť modeling…

Ešte predtým, ako som vnímala nejaký modelingový svet, som ako malá sledovala tie súťaže Miss, kde dievčatá kráčali v krásnych šatách a jedna z nich dostala korunku. Tak som to skúsila a vyšlo to. Ľudia sa ma pýtali, prečo neodcestujem, čoho sa bojím, ale až tak ma to neťahalo, počula som rôzne príhody, ako si dievčatá robili prieky a to by som asi nezvládla, sama vo veľkom meste, ďaleko od všetkých. No nikdy som nevnímala nejaké predsudky. Vždy som chcela byť sama sebe pánom a to sa aj stalo. Možno som mohla byť nejaká mini Gigi Hadid, ale aj nemusela. Niekedy rozmýšľam, keby bolo keby, ale neľutujem svoje rozhodnutie. Úprimne? Veď modelkou už je skoro každé dievča…

Sociálne siete ma hlavne naučili omnoho viac – byť priebojnejšia, povedať nie. Mám veľa skúseností ohľadom fotení, s úpravou fotiek, rozmýšľať strategicky a ešte plno ďalších vecí, ktoré využijem v živote.

Tvé fotky na Instagramu jsou úžasné! Jak dlouho ti trvá, než připravíš a zveřejníš jeden post? Na čem si dáváš nejvíce záležet?

V prom rade ďakujem za pochvalu, vážim si to. Toto sa ma pýta asi každý, ono sa na to až tak úplne odpovedať nedá. Lebo sú fotky, kedy soma vyhrabem nejaký starší pekný outfit, ideme na zmrzku do mesta a len cvakneme nejakú momentku. Za niekoľko desiatok minút ju upravím, napíšem k nej text za 20-30 minút a publikujem.

No sú aj fotky, ktoré zaberú veľa času. Kedy musím ísť do obchodu, s ktorým spolupracujem, hodinu vyberám a skúšam outfity, deň dopredu rozmýšľam, kam pôjdem fotku odfotiť, doma si outfit nachystám, nažehlím, pripravím na vešiak, dokombinujem doplnky a topánky s kabelkou. V deň D teda musím pricestovať na dané miesto. Rada chodím do Viedne, kde ale nachodím niekoľko kilomentrov v podpätkoch, kým nájdem dokonalý spot. Niekedy nie je priaznivé svetlo, a tak musím počkať. Konkrétne fotenie outfitu trvá od 20 minút a niekedy sa trápim aj hodinu a pol. Po nafotení, keď prídem domov, musím pretriediť niekedy aj 150 fotiek z jedného outfitu, vybrať tie najlepšie, zeditovať a pred publikáciou vymyslieť text so zaujímavou témou a okrem toho, ešte musím outfit zaniesť tam, odkial som si ho požičala. No sú to hodiny, ono sa to nezdá, ale okolo jednej fotky je poriadny humbuk. (smích) Som veľký detailista a dávam si záležať na úplne všetkom. Miesto fotenia, outfit musí na fotke dokonalo vyzerať, sukňa musí poletovať, vlasy musia byť ako z Vogue a všetko musí dokopy hrať.

Vůbec nepochybujeme o tvé lásce k módě, a tak se nemůžeme nezeptat – co by podle tebe nemělo žádné ženě chybět v šatníku?

Určite to, v čom sa cíti dobre a sedí jej postave. Ale ak by sme sa bavili o základných kúskoch, tak za mňa je to určite biela blúzka, ktorá sa dá zladiť ako aj do práce, tak aj na bežný deň, dokáže pôsobiť ležérne aj elegantne.

Jeansy lichotiace postave, ktoré sa dajú nosiť aj s blúzkou aj s tričkom, s podpätkami, či teniskami.

Šaty, je jedno akej farby, akého strihu, jednoducho šaty na rôzne príležitosti – v lete na romantickú prechádzku, na pohovor, či na oslavu narodenín. Prečo jedno akého strihu? Nie každá žena má rada obtiahnutý strih či Á-čkové typy šiat, každej sedí niečo iné. A prečo je jedno akej farby? Pretože každej sadne iná farba – mne sa nehodí oranžová, no iná žena v tom dokáže zažiariť, niektoré napríklad neobľubujú čiernu, ale preto nemusia mať v šatníku malé čierne, lebo to tak musí byť.

Lodičky a kabelka, tu prikladám dôraz na slovo kvalitné! V čiernej farbe, ktoré sa dajú zladiť ku všetkému. Jednoducho nadčasový kúsok, lodičky a kabelka, ktorú môže žena nosiť aj o 5 rokov.

Ďalej je to za mňa trenčkot a vlnený kabát, veď je aj zima. Trenčkot je klasika, o tom asi ani nemusím písať ďalej, najlepšie v hnedej farbe, ktorý sa hodí takisto k všetkému, čo už som spomenula. A prečo vlnený kabát? Aby nám nebola zima a predsa, je to kvalitná látka, ktorá sa len tak ľahko nezničí, tiež by som siahla po nejakom nadčasovom strihu a farbe, kľudne čierny alebo vo farbe kamel či tmavomodrý.

Ešte by som mohla pokračovať, ale spomenula by som ešte aspoň jedno sako, trendy tričko s nápisom alebo obrázkom. Len nie Mickey Mouse či Hello Kitty (smích) A tu by som to už asi ukončila.

A co by naopak v šatníku, dle tvého názoru, mít nikdo neměl? Které kousky bys zařadila do “módního pekla”?

Legíny! (smích) Legíny s tričkom a presvitajúcim spodným prádlom. (smích)

Jak už jsme zmínili, aktuální fenomén TikTok pohltil i tebe a aktivně se mu věnuješ. Tvá videa jsou ale z úplně jiného soudku než většina ostatních. Proč ses rozhodla vydat se tímto směrem? Co tě nejvíc baví na tvorbě TikTok videí?

Páči sa mi to podotknutie, že moje videá sú iné ako tie ostatné, to som aj chcela docieliť. Byť iná, tvoriť nové veci, neopakovať, vypustiť von kreativitu, čo vo mne drieme. Najviac ma baví to, že naozaj dokážem ľuďom vyčarovať úprimný úsmev na tvári a pobaviť ich. Rada si robím zo seba srandu a kadejako sa ksichtím. Doslova tam vypustím to svoje detské “ja” a môže sa blázniť, v tých videách nevidím žiadnu stopku, niečo čo “nemôžem” urobiť, lebo sa to nemá… Jednoducho si tam robiť srandu a baviť ľudí.

Sleduje tě tam už téměř 200 tisíc lidí. V čem podle tebe spočívá tvůj úspěch?

Ako som spomenula vyššie, určite v tom, že som iná. Vždy si na daný sound vymyslím svoj príbeh, aby to nebolo to isté, čo urobí ďalších 100000 ludí, aj keď sú témy niekedy podobné. Hlavne sa chcem venovať takým videám, kde si hudbu vymyslím a pospájam ja, nebudem natáčať často na sound od iných ľudí. Ale určite ostanem pri scénkach z bežného života.

S úspěchem na sociálních sítích se pojí i nejrůznější spolupráce. Podle čeho si vybíráš, se kterou firmou budeš spolupracovat a kterou naopak odmítneš?

Možno sa tomu bude ťažko veriť, ale veľa vecí odmietam. Rozhodujem sa hlavne podľa toho, či s tou značkou chcem byť spájaná a či ma ich produkty naozaj zaujali. Nerada robím reklamu typu “Aha, mám toto a to je super najlepšie na svete” a po odfotení či natočení to odložím do kúta a už sa toho nikdy nechytím. Odmietam hlavne spolupráce s fastfoodmi a sladkosťami či niečím, čo je pre mňa extrémne neekologické. Pokiaľ sa do spolupráce vrhnem, robím ju na 120 %. Zakladám si na dlhodobých spoluprácach, kedy sa naozaj so značkou sžijem a je to dôveryhodné aj pre ľudí. Nie je to o jednej zaplatenej kampani a tam to končí, o mesiac robím s konkurenciou… Tomuto sa naozaj vyhýbam. Dokonca sa snažím robiť čo najmenej reklám, nechcem vyzerať ako akciový a súťažný leták.

Jaké chyby podle tebe firmy při oslovování pro spolupráci dělají? Dokázala bys jim dát nějaké rady?

Často kopírujú tú istú správu asi 100 ďalším influencerom. Nedokážu ma osloviť menom a nevedia o mne vôbec nič, iba mi príde tá otrepaná správa “Páči sa nám váš profil”. Nejem živočíšne produkty, mám to napísané aj v bio, no aj napriek tomu ma dokázali osloviť mliečne jogurty. (smích) Podľa mňa je najväčšia chyba to, že si firmy zakladajú na počte followerov a nie na kvalite… A najväčšia hanba je, keď sa ma spýtajú na podmienky, ja im odpíšem, odôvodím im to, navrhnem priebeh spolupráce a oni sa už nikdy neozvú. Dokonca raz mi prišla odpoveď, keďže som značku v dobrom odmietla, že sa mi ich produkty nehodia a nezapadá to do môjho štýlu, že “Aj tak máš len 30 tisíc followerov!” (smích)

Jak se díváš na téma označování reklamy na sociálních sítích?

Určite si ľudia zaslúžia vedieť, čo je a čo nie je spolupráca. Bohužial, celé to tu zničili tie “bábiky”, ktoré robili reklamu na všetko, čo sa pohlo. Ľudia to už odsudzujú a skoro všetko vnímajú ako reklamu, aj napriek tomu, že sa to niekto snaží poňať kreatívne. Zatiaľ sa mi nestalo, že by ma niekto odsúdil za reklamu, ba naopak, skôr mám uznanie, že toho nie je veľa a ak, spájam sa s naozaj zaujímavými, kvalitnými značkami a dávam si záležať na tom, čo propagujem. Pokiaľ ide o platené spolupráce, myslím si, že aj u mňa je to dosť vidieť, kedy ide a kedy nejde o reklamu. Označujem to aj na konci textu s hashtagom #spolupraca. Niekedy však mám fotku, kde mám oblečenie od značky, ktorá si za konkrétny post nezaplatila, no mne sa fotka páčila a chcela som ju použiť, alebo som si po dlhej dobe šaty od nich obliekla a kvôli dobrým vzťahom ich na fotke označím. Tak či tak by sa baby na daný kúsok pýtali, v móde je to trošku obtiažnejšie, jednoducho prezentujem to, čo nosím a nemusí ísť zákonite o spoluprácu.

Jaký význam pro tebe má slovo “influencer”?

Toto slovo naozaj nemám rada. Hovorí si tak už skoro každý, kto chytí do ruky krém a odfotí si ho pri tvári. Keď ma tak niekto osloví, že “influencerka”, niekedy pretočím očami a zasmejem sa nad tým. (smích) Ale čo už… Som, jednoducho takto sa to nazýva. Aj tak mám najradšej, keď ma oslovia iba Denisa alebo DeDe, nie som nejako extra známa, ale určite ma už pod týmto menom nemálo ľudí pozná.

Ve tvém mladém věku jsi ohromnou inspirací pro mnoho mladých lidí. Máš i ty nějakou svou inspiraci?

Hm… Nad týmto vždy uvažujem, keď niekto hovorí o inšpirácii, idoloch a múzach. Konkrétne nemám danú osobu, ktorá by bola mojim príkladom. Skôr sa inšpirujem od viacerých ľudí. Pri niekom sa mi páči to, pri druhom tamto. Ešte keď som na Instagram fotila kadečo, selfie, selfie a ešte selfie. (smích) Pri rozhovore, ktorý som robila pre média, som osobne spoznala módnu blogerku Ivanku, pod menom SweetLadyLollipop. Pri pohľade na jej fotky som si povedala, že takto to chcem robiť. Samozrejme, nezačala som opakovať, skôr išlo o pohľad na tie fotky, ako inak sa to dá robiť a ako sa dá fotiť móda. Ona v tom bola už doma, v mojich očiach nemala žiadnu konkurenciu. Teraz je už len na Slovensku veľa kreatívnych a inšpiratívnych ľudí, a stále sa to rozširuje. Ale konkurencia nás posúva iba vpred!

Být známou s sebou nese hodně výhod, ale také nevýhod. Čeho si myslíš, že je více? Setkala ses už s něčím opravdu nepěkným, a pokud ano, jak to snášíš?

Všade nájdeme pre aj proti. Či vo vysnívanej práci, pri kúpe štýlového gauču, úzkych šiat, alebo popuplarite. Mne osobne viac dala ako vzala. Zatiaľ však nemôžem hovoríť o sebe ako o nejako extrémne známej osobe. Asi preto to stále beriem pozitívne. Neprenasledujú ma paparazzi, nečítam o sebe hnusné články a ani nemám veľa hejterov. I keď našlo sa už pár. Ale ľudia hejtia aj človeka s 300 followermi, hejteri si nájdu hocičo. Prišlo mi dokopy tak 5-6 urážlivých správ za celú dobu, nad väčšinou som mávla rukou, no naposledy ma zabolela veta, že to, čo robím, je na výsmech. Po toľkom čase strávenom vonku na mraze, aby som priniesla ľudom inšpiratívny outfit aj v zime. Či dovolenkách, na ktorých som dokola len fotila, fotila a vôbec si neoddýchla, popri práci som bežala fotiť a po nociach upravovala fotky, učila sa editovať, s priateľom sa zdokonalovali vo fotení a nastavovaní foťáku, to naozaj zabolelo a všetko sa to zo mňa tak vyrútilo. Ale malo to aj pozitívnu stránku, vtedy sa mi naozaj to všetko, ako som sa snažila inšpirovať a tvrdo som išla hlavou proti múru, aj keď boli slabé časy, mrzlo, Instagram menil algoritmus, bolo 35 stupňov, pršalo, fúkalo, všetko sa to vrátilo v toľkých krásnych správach, že som sa opäť rozplakala. A viem, že mi ľudia naozaj držia palce, podporujú ma a stoja za mnou. Za to im naozaj ďakujem! A o to viac chcem na sebe ešte zapracovať a priniesť im viac a viac inšpirácie a úsmevu na perách.

K těm pěkným stránkám věci patří určitě například i to, že jsi získala ocenění na nedávném galavečeru Superbloger 2019 v Bratislavě. Co pro tebe toto ocenění znamená a jak sis celou akci užila?

Ja som to naozaj nečakala! V móde je mnoho inšpiratívnych ľudí, ktorí makajú, zdokonaľujú sa… Nerátala som ani s nomináciou, nie to s ocenením za Najlepšie sociálne siete za rok 2019! Dalo mi to hlavne pocit, že to, čo robím, má naozaj zmysel a robím to dobre. Hodnotila nás odborná porota, ktorá má môj obdiv, a sedeli tam naozaj veľké mená! Nakoplo ma to ešte viac, i keď trošku pridalo zodpovednosť obstáť si tento titul. Ale to som ja, vždy všetko musí byť na 120 %, aj keby prasiatka padali. Celý večer som si užívala, pred aj po vyhlásení, spoznala som všetkých, s ktorými som bola v kontakte iba cez Instagram, konečne ich videla naživo. Musím Veronike Svobodovej naozaj zatlieskať za tak úžasnú akciu! Ja verím, že sa jej podarí zorganizovať ju každý rok!

Znala ksi náš projekt BloggersRE před tím, než jsme tě oslovili? Co si o něm myslíš?

BloggersRE pre mňa nebolo neznáme, už veľakrát som sa stretla s týmto účtom na sociálnych sieťach. Mne sa páči, že pod jednou strechou zhromažďujete inšpiratívnych ľudí a dávate im možnosť trošku viac sa ukázať. Objavila som tu mnoho kreatívnych osobností, na ktoré by som asi inak neprišla a nespoznala ich. Takisto som si našla zaujímavé články aj o trendoch na sociálnych siaťach či mnoho inšpirácie v móde. Ja držím palce nech sa o vás dozvie viac a viac ľudí.

Autor: Dominika Blchova, Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Denisy Vyšňovské, Editace: Deni Hartmannová, Iva Malíková (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here