Bloggers RE

“SOCIÁLNE SIETE SÚ V TEJTO DOBE PRE BLOGOVANIE DÔLEŽITÉ,” HOVORÍ ANDREA Z BLOGU DISCOVERING GLAM


Andrea je mladá žena, ktorá má veľkú rodinku, no stíha sa venovať aj rôznym online činnostiam. Môžete ju poznať zo sociálnych sietí, kde vystupuje pod nickom “Discoveringglam”. V rozhovore nám prezradila, ktorá téma ju najviac baví, tiež to, koho z online sveta rada sleduje. Porozprávala nám aj o projekte „Povedz si áno“, na ktorom sa podieľa. Ak vás zaujíma viac, tak určite čítajte ďalej!

Ako by si samu seba opísala?

Volám sa Andrea, ale na sociálnych sieťach vystupujem ako Discoveringglam. Som mamina štyroch chalanov a momentálne čakáme piate bábätko, ktoré by malo byť konečne dievčatko. Venujem sa práci cez sociálne siete, projektu Povedz si áno, blogu, YouTube a Instagramu.

Na svojich sociálnych sieťach a blogu sa venuješ viacerým témam ako sú móda, beauty, no venuješ sa aj deťom či celkovo lifestyle téme. Ktorá téma ťa najviac baví? O čom rada píšeš a prečo?

Najviac ma baví móda. Aj keď som vyštudovala kozmetiku, tak od malička ma bavila móda. Už ako malá som šila oblečenie svojím bábikám či bárbinam. Občas sa mi podarilo, že som ušila z obyčajnej látky, ale poväčšinou som hľadala nezvyčajné materiály ako sačky od desiaty, trávu, slamu, veľké gombíky, kvety, alobaly a podobne. Z látok som šila iba vtedy, keď som mame potajomky ukradla látku.

Môžeme povedať, že máš celkom veľkú rodinku, ktorá sa vám za chvíľu rozrastie o ďalšieho člena. Vedia ťa aj tvoja rodina k písaniu práve o deťoch? Podporuje ťa v tom?

Práveže je to naopak. Moja rodina ma v tom vôbec nepodporuje, teda až na pár členov, ale čo sa týka priateľa, tak ten je proti, a keď má fotiť, tak to trvá asi 10 minút a potom to vzdá, aj keď vždy mi urobí úžasné fotky, tak ho to proste nebaví. A deti, tie mi občas pomôžu s fotením, ale poväčšinou ma volajú ,,mama blogerína”.

Pôsobíš na viacerých sociálnych sieťach. Ktorá sociálna sieť ťa najviac baví a prečo?

Asi blog, aj keď občas je lepšie si sadnúť pred kameru a vyrozprávať sa z toho, čo chcem napísať na blog. Ale blog mi je najbližšie, lebo na tejto scéne pôsobím od 13 rokoch a vtedy ma k tomu priviedla vlastne kamarátka, ktorá bohužiaľ už nie je medzi nami, ale som jej zato nesmierne vďačná, že mi ukázala tento svet.

Myslíš si, že sociálne siete majú dôležitý význam pri písaní blogu, alebo by sa to dalo aj bez nich?

Kedysi sme nemali sociálne siete a blogovali sme, ale doba sa zmenila a vďaka sociálnym sieťam sa vieme už viac ukázať. Takže určite sú dôležité v tejto dobe.

Koho rada sleduješ na sociálnych sieťach ty? Aký obsah vyhľadávaš?

Buď sú to nejaké módne blogerky, youtuberky či influencerky, alebo nejaký inšpiratívny ľudia či dokonca stránky z motivačnými citátmi. Vždy vyhľadávam niekoho, kto ma inšpiruje. A neviem prečo, ale poväčšinou sú to ľudia z Anglicka. Táto krajine je mi úplne najbližšie a cítim sa tam ako doma.

Veľa ľudí sociálne siete “disuje” hlavne kvôli tomu, že na nich ľudia strácajú svoje súkromie a identitu. Ako to máš nastavené ty? Prezentuješ samú seba tak, ako si v bežnom živote? Máš dané hranice, čo zdieľaš a čo už nie?

Snažím sa byť identická, aj keď občas sa mi stane, že sa strácam a pripadám si ako ovečka. Kedysi som mala farebné vlasy, bola extravagantná, ale od kedy mám deti, tak nejak beriem ohľad na nich a na to, čo by povedali ľudia. Hranice mám určite dané. Málokedy zdieľam deti, pretože nechcem, aby ich ľudia brali podľa toho, ako sa správam ja či vystupujem ja. Každý z nás je iný a oni sú občas opak mňa. Nikdy by som nezdieľala ich amoky, aj keď viem, že nie som sama, ktorá s týmto občas bojuje.

Nedávno si oslávila svoje 30. narodeniny a máš naozaj bohatý život – rodinku, rozbehnuté sociálne siete. Kde sa vidíš o ďalších 10 rokov?

V dome, kde mám svoju pracovňu a každý syn svoju izbu. S niekoľkými miliónmi sledovateľmi na sieťach a úspešným podnikaním. Verím, že 10 rokov je dlhý čas, a preto verím. že konečne za tie roky nebudem v tomto jednoizbáčku.

Venuješ sa online projektu s názvom Povedz si áno, kde pomáhate ženám a rodinám byť nezávislé. Čo ťa priviedlo práve k tomuto projektu?

Priviedla ma k tomu jedna inšpiratívna žena, ktorá do jednej skupiny napísala, že ju jej práca baví, a tak som sa začala o tom informovať. Keď som časom pochopila, že je to presne to, čo ma baví a že vďaka tomuto môžem pomáhať ženám, rodinám, aby sa mali lepšie, tak som sa do toho pustila naplno.

Aká je tvoja úloha v tomto projekte?

Som distribútorka a aj blogerka. Vďaka tomuto projektu môžem písať recenzie na produkty, technológie, stretávať ženy, robiť beauty párty alebo párty na uvítanie bábätka a rozlúčky so slobodou. Je toho tak veľa, čo tento projekt ponúka a čo môžeme ponúknuť aj iným ženám.

Aký je hlavný cieľ tohto projektu? Ako funguje?

Hlavným cieľom je ukázať ženám, že môžu a vedia byť nezávislé. Že môžu prispieť do domácnosti, aj keď sú na materskej či rodičovskom ako ja. Funguje tak, že píšete vlastne svoje vlastné skúsenosti.

Počula si o našom projekte BloggersRE? Čo si o ňom myslíš?

Áno, počula som a som nadšená. Kedysi som písala aj ja články pre tento projekt, keď bol ešte v začiatkoch. Je skvelé, že sa tu môžu blogerky vyjadriť, že sa robia zaujímavé rozhovory s ľuďmi.

Autor: Aďka Gundová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Andrey z blogu Discoveringglam, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X