Neustále pozitivní, svá a upřímná slečna s duší motorkářky a členka asi nejznámější instagramové party v Praze tvořené také Dominikou Pokludovou, Brixinkou a Bárou Sedlákovou. Ano, uhodli jste, řeč je o Dittě Zavřelové. Ditta je jednou z mála influencerek, které se věnují i jiné práci, tou byla až do nedávné doby zubní hygiena, kterou ale vyměnila za práci v yoga studiu Namastery. Říkáte si možná, že už ani není možné stíhat nic jiného, ale Ditta do své sbírky zvládla přidat podílení se na vydání kolekce #visionarlimited. O všech těchto aktivitách a životních změnách jsme si s Dittou popovídali a vy se to dočtete v dnešním rozhovoru…

Na co ve svém každodenním životě nedáš dopustit? Máš třeba nějakých pět potravin, věcí, aktivit nebo zvyků, bez kterých by se tvůj den neobešel?

Já obecně miluju svoje malé rituály, takže toto je opravdu otázka přímo na míru. V mém ranním rituálu nikdy nepřeskočím čistící masku s rozmarýnem a konopným olejem. Neobejdu se bez mé lahve na vodu, kterou tahám všude s sebou. Nově jsem také zařadila pravidlo jednoho jablíčka denně, protože “An apple a day, keeps the doctor away!” Tak to bychom měli tři. Každý den se snažím co nejvíc chodit pěšky, a když se mi to zrovna nepovede, tak se aspoň pořádně doma protáhnu nebo si dám rychlou jógu podle mojí Barči Sedlákový. Večer u nás nesmí chybět buď film nebo díl… buďme upřímní spíš dva, (smích) rozkoukaného seriálu.

Co ti nesmí chybět na tvé ideální dovolené? A máš více v oblibě povalování se u moře, nebo spíše aktivní dovolenou ve stylu lezení po horách nebo vyjížděk na kole?

Určitě sluníčko! Miluju teplo a hezké počasí, i když na druhou stranu mě velice lákají destinace jako třeba Island a Norsko. Řekla bych, že moje ideální dovolená je přesně něco mezi. Nejraději poznávám nová města a země. Pokud jsme ve městě, mým nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kolo – projela jsem takhle například celý Berlín nebo Barcelonu. Člověk nasaje tamnější atmosféru úplně jinak, než když jezdí místní MHD. Avšak na horském kole mě rozhodně nezahlédnete. (smích) Pokud cestuji do destinace u moře, musím se mezi všemi těmi výlety alespoň jednou denně vykoupat!

Teď nám právě končí období festivalů a koncertů. Jaký je tvůj nejoblíbenější festival, který žádný rok nevynecháš?

Poprvé v životě jsem byla na festivalu před pěti lety, a to na ostravských Beats for Love, které jsem si velice oblíbila, i když jsem je již druhým rokem bohužel nestihla. V Ostravě už třetím rokem nevynechám Colours of Ostrava, spíš kvůli atmosféře a taky kvůli tomu, že tam spolu s holkama jezdíme na takovou “dámskou jízdu”.

Jak na festivalech a celkově na výletech mimo domov řešíš stravu? Ptáme se, protože víme, že už delší dobu jsi vegankou…

Už přes rok se vegansky nestravuji, ale v dnešní době je tak jednoduché se najíst čistě rostlinně! Už skoro opravdu všude – ať na festivalu, nebo i v menších městech, což je skvělé. Vegetariánská nabídka je prakticky úplně všude, roste dokonce i zdravá nabídka, což oceňuji úplně nejvíc. Jsem moc ráda, že se v České republice s tímhle velmi rychle lepšíme.

Nedávno jste společně s Janem Bicanem představili kolekci oblečení #vizionarlimited. Jak jste s Honzou přišli na tuto vizi a proč jste se rozhodli zvolit si za nástroj vyjádření vaší myšlenky právě oblečení?

Můj oblíbený projekt. Honzu jsem začala náhodně sledovat na Instagramu, protože se mi moc líbila jeho osobitá tvorba a spojení umění a fotky. Následně mě pozval na jeho workshop, kde jste si mohli pod jeho odborným dozorem pomalovat plátěnku nebo se nechat potetovat. Tam jsme se dali hodně do řeči a zjistili jsme, že máme podobný smysl pro humor a jsme stejně střelení. Nápad na spolupráci přišel zanedlouho. Oblečení jsme si vybrali z toho důvodu, že to, co nosíme, využíváme jako každodenní neverbální nástroj komunikace s okolím. Plus k módě mám velice blízko.

Co pro tebe osobně znamená #vizionarlimited?

To, že každý by měl mít v dnešní době nějaké vize a cíle. V době, kdy nás dokonalost obklopuje v každé aplikaci, je někdy těžké se soustředit se na sebe samotného, svůj vesmír a své vize. Kolekce je vytvořená se smyslem uvědomění si rovnováhy svých kladů, ale i záporů, které do Vesmíru vysíláme – a přání sobě samotnému a svému okolí jen to nejlepší.

Dříve jsi pracovala jako dentální hygienistka a nyní pracuješ v Namastery. Co tě vedlo ke změně a co přesně tvá nová práce obnáší?

Jako hygienistka jsem pracovala tři roky, a i když mě práce fyzicky velmi bavila, úplně mě nenaplňovala. Vím, že je to teď dost oblíbené téma – následuj své sny a podobně, ale věřím tomu, že když člověk začne dělat, co ho opravdu baví, tak se mu v životě otevře spoustu nových příležitostí. Do Namastery jsem chodila od úplného začátku cvičit a strašně moc jsme si s majitelkou Bárou sedly. Já si ji i Namastery velice zamilovala, protože je to opravdu výjimečný prostor a projekt ve výjimečných rukou. No a na začátku tohoto roku slovo dalo slovo a já do Namastery nastoupila jako výpomoc. Netrvalo to moc dlouho a zjistila jsem, že TAM jsem na správném místě. Po dvou měsících jsem dala na klinice výpověď.

Myslíš, že všechny projekty a změny, které jsi za poslední dobu podstoupila, nějak formovaly tvoji osobnost?

Myslím, že každá změna v životě člověka ho nějakým způsobem formuje. Spíš bych řekla, že mi to dopomohlo k tomu, abych zjistila, co mě opravdu baví, čemu bych se chtěla věnovat a nad čím naopak neztrácet energii. Život je strašně vzácná věc, proto se snažím si to dennodenně uvědomovat. Tím, že jsem z něj vyřadila věci, které mě nenaplňují (vždycky a na všem najdeme něco, co nás nebaví, a to je v pořádku, život nemůžou být jen srandičky!), tak jsem zjistila, že ten čas který tady máme, opravdu můžeme prožít šťastně a smysluplně. Takže spíš mě to přimělo ještě víc si vážit všeho, co v životě mám.

Máš mnoho tetování. Používáš je jako prostředek k vyjádření něčeho, co cítíš, nebo jsou pro tebe spíše ozdobou? A máš v nejbližší době v plánu nějaká další?

Většina mých tetování má svůj smysl a důvod. Jsem dost sentimentální člověk, takže to, že mají svůj význam, je nejen skvělý způsob, jak s někým na večírku prolomit ledy, ale hlavně mi slouží k tomu, abych na těle měla tak trochu i své duše, jestli to nezní moc ezo, což bych nerada. (smích) Plus, jak se říká – je to jen kůže. A kdo mě zná, tak ví, že se neberu moc vážně. V plánu jich ještě pár mám, ale nerada na tyto věci spěchám. Promiň, mami!

Jsi také poměrně dost zapálená do motorek. Kde se to v tobě vzalo a máš doma nějakou svou mašinu? 

(smích). To jsem překvapená, že tohle o mně víte! Určitě to mám díky svému tátovi, který jezdí na motorce od svých šestnácti let a byl jedním ze zakladatelů motorkového BMW klubu. Od malička mě na motorkách vozil, bral nás spolu se sourozenci na motorkové výlety a srazy, které pro nás znamenaly někdy i týdenní dobrodružství pod stanem. Motorky a vše s nimi spojené miluji. Řidičák na motorku bohužel ale nemám. Jízda na motorce je strašně zodpovědná věc a řekněme, že maminka z tohoto nápadu nikdy nadšená nebyla. Rozhodně si ho ale jednou udělám. Promiň, mami! (smích)

Už jsi někdy dříve slyšela o projektu BloggersRE?

Samozřejmě! Vaše rozhovory mám moc ráda a díky vám jsem objevila pár nových tváří, které mě moc baví sledovat. Takže jen tak dál!

Autor: Kateřina Gregarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Ditty Zavřelové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here