Studentka z Frýdecko-Místecka, fotografka, instax lektorka a členka skupiny kreativních lidí zabývajících se videi, fotkami, sociálními sítěmi, designem a weby. Na začátku května vedla svůj instax workshop a radila, jak s instaxem fotit, jak se používá a prozradila své tipy a triky. Jestli se o téhle holce chceš dozvědět víc, čti dál…

Domi, mohla by ses nám na začátek představit? Kdo je Dominika Rucká?

Jsem sedmnáctiletá studentka řídicí se heslem “všechno, nebo nic”. Ráda cestuju, fotím a zabývám se sociálníma sítěma. Jsem velký systematik, ale to se dá vyčíst z feedu na mém Instagramu. Snažím se lidem nepřímo předat myšlenku, že i na maličkostech záleží.

Podle tvého Instagramu se věnuješ focení. Máš na to nějakou školu?

Nemám. Všechno jsem se naučila tak nějak sama, nebo díky mému klukovi Ondrovi. Jinak oba studujeme jazykové gymnázium Beskydy Mountain Academy ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Tvoje fotky jsou prostě nádherné! Máš na to nějaký tip?

Sdílejte to, co vy sami chcete mít na svém Instagramu. Sleduju mnoho odlišných profilů, které se drží nějakého feedu jako třeba já, nebo sdílí mnohobarevnou fotku, ale vždy se stejnou skrytou myšlenkou. Zkrátka buďte sví. Buďte kreativní.

Milujeme tvůj sladěný feed, jak si ho udržuješ? Máš nějaké oblíbené aplikace?

Děkuju moc! Jediné dvě aplikace, které používám na úpravu fotek, jsou VSCO a Snapseed. Fotky na mém Instagramu vždy zapadaly do sebe jako puzzle. Jak už jsem se zmínila v předešlé otázce, jsem dost velký systematik a nedokázala bych sdílet na svůj feed něco, co tam nesedí.

Víme o tobě, že upřednostňuješ instantní focení a už nějakou dobu fotíš na instax! Proč je to pro tebe lepší?

Miluju, když můžu určitou vzpomínku zvěčnit a držet ji v ruce. Mám přes 150 instaxek a většinu z nich mám nalepenou na svou skříň. Dělá mi neskutečnou radost se pak na to dívat. Fotky mám seřazené od nejstarší po nejnovější. Je to sice dražší koníček, ale stojí to za to.

Jaký typ instaxu aktuálně používáš a kolik jsi jich už měla možnost vyzkoušet?

Fotím instaxem mini 8, který jsem dostala ke svým 16. narozeninám od Ondry a vlastním ještě instax sq 6. Ten jsem pro změnu vyhrála minulý rok na Colours of Ostrava a nemůžu si ho vynachválit. Zkoušela jsem fotit ze všech instaxů, které jsou aktuálně na trhu, ale nejvíce mi vyhovují ty, co mám doma.

Dokonce jsi nedávno vedla i svůj vlastní instax workshop! Jak to vzniklo?

Už dlouho jsem si přála vést sama nějakou kreativní akci a sdílet své zkušenosti tímto způsobem. Takovým větším impulzem se stal projekt Humanae, který naše škola rozjela, já se přihlásila jako dobrovolník a měla jsem tu možnost vést tento protirasistický workshop na různých základních školách. Díky tomu jsem zjistila, že mě takové typy akcí baví pořádat.

Plánuješ nějaké další workshopy?

Určitě ano. Chtěla bych otevřít dveře všem kreativním duším. Mám v plánu i workshop, kde si lidi budou moct upravit své staré oblečení a dodat mu opět život.

Jsi členkou White Space, mohla bys nám tenhle projekt přiblížit?

Jsme skupina kreativních lidí, která nabízí balíčky našich služeb. Každý z nás zastupuje určitou službu. Videa, fotky, design, sociální sítě a weby. Kluci spolupracovali s různýma slavnýma osobnostma jako například s Lenny, Pauliem Garandem a aktuálně tvoříme projekty například s Elizebet nebo firmou Soxit.

A poslední otázka je ohledně BloggersRE a tvého názoru na náš projekt. Znala jsi nás před tím, než jsme tě oslovili?

O BloggersRE už jsem někdy slyšela. Jsem ráda, že je tady taková možnost sdílet své kreativní nápady, rady a tipy nebo své cestovatelské zážitky takovýmto způsobem.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Dominiky Rucké, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here