Bloggers RE

“ČÍM VĚTŠÍ BUDEME, TÍM VÍC BUDEME MOCT POMÁHAT,” ŘÍKAJÍ TVŮRCI PROJEKTU FUTURE LEAF


Že se nedá propojit ekologie, dobré skutky a móda? To už je dávno pouze mýtem, což nám dokazuje projekt Future Leaf, který se zaměžuje na produkci modního oblečení, které je vyráběno ekologicky. Zisky z prodeje jsou navíc využity na podporu opuštěných zvířat. Chce se dozvědět více o tom, jak je možné podobný projekt uskutečnit, i jako koníček ke studiu, a jaké to je pracovat na něčem podobném ve skupině více lidí?

Co je základní myšlenkou projektu Future Leaf a jak tento projekt vznikl? 

Hlavní myšlenka celého projektu je vytvoření značky, která produkuje kvalitní oblečení s navazující charitativní činností, především pomocí zvířatům a ekologii. Future Leaf vznikl prostým nápadem při studiu. Nápad nejdříve zahrnoval pouze pomoc, ale potřebovali jsme prostředky, abychom ji mohli provozovat. Tak jsme se začali věnovat módě, která nás všechny baví. Ze začátku nám velmi pomohli lidi z našeho města, kterým se nápad líbil, a podpořili nás.

Co má název Future Leaf ztělesňovat, a proč jste si jako váš symbol zvolili právě typické lístky?

Naše značka má dopomoct přírodě, aby byla v budoucnu stále zelená. Je potřeba šířit znalosti, které jsou nezbytné pro udržení rovnováhy. Lístky jsme si zvolili, protože se nám líbily a korespondují s touto ideou. 

Jaké jsou podle vás nejdůležitější faktory při zakládání podobného projektu? 

Hlavní je začít, protože nápadů má člověk spoustu, ale udělat z nich funkční projekt už je o vytrvalosti a nadšení pro danou věc. Obecně nás baví móda, do které nás projekt ponořil a co se týče zvířat, tak každý nějaké chováme a uvědomujeme si, jak je chov zvířat důležitý pro celkové fungování ekosystému země. Proto chceme chovy zvířat podporovat a napomáhat ke zlepšení jejich podmínek. 

Kromě Instagramu také vedete blog, kde se zaměřujete na problémy při interakci mezi lidmi a zvířaty. Kde berete inspiraci na témata, kterým se věnujete, a zabýváte se odborností těchto článků, nebo se spíše jedná o laické rady?

Články nám píší studentky, které danou problematiku studují, či nadšenci, kteří se s danou problematikou setkávají nebo popisovanou činnost provozují. Chceme se vyvarovat článkům „někdo někde říkal“. 

Vaše vize je mnohem větší než pouze výroba originálního oblečení. V nynější době také podporujete psí útulek ve vašem rodném městě, a dokonce jste se i spojili s projektem FreeRunHelps a pomohli tak Nikolce s bojem po cystické fibróze. Máte do budoucna v plánu dále využívat vaši platformu ke konání podobných dobrých skutků a chtěli byste spektrum těchto skutků nějak rozšiřovat?

Krom útulku v našem městě se nám již podařilo podpořit útulek v Jihlavě a Chrudimi. S projektem FreeRunHelps jsme si vyzkoušeli, že podobné akce mají smysl a lidé se rádi zajdou zabavit a zároveň pomoct. Takže určitě podobné akce chceme do budoucna vytvářet, jak na vlastní triko, tak na podporu jiných projektů. 

Co pro vás byly největší překážky od prvních krůčků až po to, kde jste nyní? 

Ze začátku byla překážka prakticky vše. Hodně důležité je působení na sociálních sítích, které nás prakticky stvořily. Naštěstí v týmu byl fotograf a sakra sympatický klučina, který se před kamerou cítí jako doma. Takže položku sociální sítě, jsme si mohli odškrtnout. Potom jsme bojovali s dost častou nespolehlivostí firem, u kterých jsme si nechávali vyrábět či prototypovat produkty. Ale nic nebylo tak hrozné, abychom to nezvládli. 

Tým Future Leaf je tvořen ze 4 lidí. Vyskytne se třeba někdy problém se dohodnout? A máte nějaké tipy, jak pracovat ve vícečlenném týmu a stále spolu vycházet i mimo práci?

Bohužel už pouze ze tří. Není to o tom, že bychom se nedohodli, ale jeden z nás měl hodně starostí kolem rekonstrukce bytu a s následným stěhováním. Ze začátku nám to samozřejmě moc nešlo, jelikož každý chtěl dělat všechno, ale teď si práci dělíme a potom se snažíme konstruktivní kritikou dohodnout na výsledku. Vztah mezi námi to nijak nepoškodilo.

Chtěli byste tento projekt v budoucnu posunout na další level, jako například velkovýroba produktů a jejich výskyt v obchodech po České republice, nebo byste si chtěli uchovat identitu a zůstat u malovýroby?

Asi takhle, čím větší budeme, tím víc budeme moct pomáhat. To je naše prozatimní motto. 

Máte do budoucna v plánu používat Instagram i k jiným účelům, než je sdílení vašich produktů, jako například vzdělávání sledovatelů o problematice týrání zvířat, kterou se také zabýváte na vašem blogu?

Ano, bohužel teď se příliš zabýváme produkty, abychom neměli nekvalitní věci a zároveň, aby si každý člověk mohl vybrat, že nám moc času nezbývá. Plánujeme podporovat například různé petice a zákony, které jdou ke schválení, jako je v nynější době zákaz klecového chovu slepic. 

Už jste někdy slyšeli o projektu BloggersRE?

Ano, líbí se nám nápad propojení influencerů a zajímavých projektů. Víc lidí víc zmůže.

Autor: Kateřina Gregarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě projektu Future Leaf, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X