Bloggers RE

“NEJLEPŠÍ JE POSLOUCHAT SVÉ TĚLO A INTUICI,” HLÁSÁ TEREZA Z INSPIRED KITCHEN


Z fotek čiší pohoda, elegance, a kdyby dokázaly přenášet opojné vůně lákavě vypadajících jídel, sliny by se vám u obrazovek sbíhaly. To a mnohem víc je instagramový profil nadané Terezky, kterou možná znáte spíše pod přezdívkou ,,Inspired Kitchen.” Jenže za nádherně vypadajícími fotkami není jen tak někdo. Je to člověk se svým životním příběhem, uklidňujícím úsměvem a pozitivním upřímným pohledem. Co všechno skrývá profil ,,Inspired Kitchen?” Poznejte Terezku spolu s námi v dnešním rozhovoru…

Co charakterizuje ,,Inspired Kitchen“?

Jídlo, které inspiruje! K rychlým, jednoduchým a zdravým receptům, po kterých se já osobně cítím moc dobře.

Co tě k vaření vedlo?

Už jako malá jsem mamce ráda pomáhala v kuchyni. Pak se k tomu přidal sport a spolu s tím i zájem o zdravou stravu. Vařit sama podle sebe jsem ale začala až na kolejích. Nastala potřeba se osamostatnit a já začala rozhodovat o tom, co nakoupím a strčím do lednice.  

Máš zkušenost s nějakými dietami či výživovými směry? Stravuješ se teď nějak specificky?

Jednu dobu jsem měla velké zažívací potíže a ve snaze je vyřešit jsem zkoušela všechno možné. Veganství, raw stravu, makrobiotiku… Všechny mé pokusy mě dovedly k tomu, že je pro mě nejlepší poslouchat své tělo a intuici. Mám hlad a kručí mi v břiše? Tak se najím. Je jedno, že je devět večer, přece se nechci probudit ve tři ráno hladová. Nebo naopak. Není ta strašná chuť na sladké spíš převlečená žízeň?

Kde vznikl prvotní impuls k tomu založit si blog s recepty?

V jeden slunečný den, v pátek odpoledne, v mé hlavě.

Jak reagovalo okolí na to, že se z tebe stala foodblogerka?

Mamka kroutila hlavou, taťka radši nic neříkal. Ale jak ho znám, určitě si myslel, že mám přece svou hlavu a ať si dělám, co chci. Přítel mě podporoval asi tak na 1000 % (a stále podporuje), za to mu patří obrovský dík. Kamarádi mi dávají pozitivní zpětnou vazbu. Připadá jim super, že dělám něco, co mě baví.

Absolvovala jsi nějaké konkrétní školy či kurzy ohledně vaření nebo foodstylingu?

Tady v Čechách jsem byla na kurzu vaření thajské kuchyně a focení jídla. Kurzy vaření mě  nejvíce baví na cestách, kde se člověk kromě jídla hodně naučí i o lidech a kultuře té země. Takhle jsem byla na kurzu vaření v Maroku, v Indii a na Bali. Tomu balijskému zatím nemůže žádný konkurovat.

Odkud nejvíce čerpáš inspiraci?

Je to různé. Asi nejvíc mě ovlivňuje cestování, sezóna a to, co mám zrovna v lednici. Teď v létě jsem dostávala od blízkých spoustu čerstvého ovoce a já pořád pekla nějaké sladké koláče. V zimě si budu chtít zahřát ruce a budu vařit polévky. Samozřejmě velkou inspirací jsou pro mě sociální sítě a jiné blogy. Jak české, tak zahraniční.

Jí tvoje rodina vše, co uvaříš? Vybavuješ si nějaký recept, který se ti opravdu nepovedl?

U mých rodičů se rozhodně ne vždycky můj výtvor setká s nadšením, hlavně když jde o ty hodně zdravé verze jídel. Naštěstí přítel je, co se týče výběru jídla, na hodně stejné vlně, takže se mnou jídlo konzumuje. Jsem vděčná za to, že mi vždycky řekne, když to není ono. A věcí, co se nepovedlo? Těch bylo. Za poslední dobu byl nejvtipnější chleba, který překynul a pak se v troubě roztekl do všech stran. Vznikla z toho dvoucentimetrová placka ve tvaru UFA.

Jaká kuchyně či konkrétní pokrm je tvůj nejoblíbenější?

Mých oblíbených pokrmů je strašně moc. Vybrat jen jeden neumím. Hodně inklinuji k asijské kuchyni – asijské, japonské a vietnamské. A baví mě i indická a mexická.

Máš nějaké své “guilty pleasure”?

Moc jich není, jestli vůbec nějaké. Mám ráda zdravé jídlo a nemusím se do něho nutit, takže místo pizzy si klidně dám třeba kváskový chléb s hummusem a vejcem. Když bych měla jmenovat, tak si neodepřu hermelín a pistáciovou zmrzlinu. K těmto “guilty pleasures” se hrdě hlásím a rozhodně z nich nemám pocit viny. Pokud jde o přiměřené množství, tak pocit provinilosti při jídle asi nebude úplně zdravý.

Jak dlouho ti trvá foodstyling jednoho receptu?

Ne vždycky jde foodstyling oddělit od celkové přípravy jídla, takže se to hodně odvíjí od typu toho daného pokrmu. Někdy může trvat 5 minut, někdy i dvě hodiny.

Jakou činnost z celého toho vařícího procesu děláš nejméně ráda a kterou si naopak nejvíc užíváš?

Baví mě celý ten kreativní proces. Vymýšlení, přemýšlení nad konceptem, tvoření v kuchyni, focení, postprodukce… S nákupem a úklidem je to horší.

Vzkázala bys něco těm, kteří chtějí začít nebo již začali s vařením? 

Díky vaření máte nejenom přehled o tom, co jíte, ale současně se naučíte si jídla a surovin vážit. Vámi vytvořené jídlo jen tak nevyhodíte do koše. Pokud se teda dá jíst. (smích) Protože jste nad ním strávili nějaký čas a energii. A navíc, naučit se vařit fakt není žádná věda.

Rádi bychom se na závěr zeptali, co si myslíš o našem projektu BloggersRE?

Projekt, který propojuje talenty a inspirujete jimi ostatní, nemůžu vnímat jinak než pozitivně. Ať se vám daří!

Autor: Míša Polcarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Terezy Langmajerové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X