Mladý a sympatický klučina s více než 20 tisíci followers na Instagramu. Čím si ale získal tolik lidí? Jak vnímá přístup Čechů k módě a co pro něj samotného znamená móda? Ocení hezký outfit u slečen? Jak je móda vnímaná mužem z Vysočiny se dovíte, když budete číst dál…

Jakube, mohl by ses v krátkosti představit? Odkud tě čtenáři mohou znát?

Lidé mě mohou znát vlastně jen z Instagramu, jako influencera, který postuje fotky ze svého života a propaguje zajímavým způsobem výrobky různých společností. Chystá se ale, mimo jiné, i velká spolupráce z oblasti financí, burzy a investování.

Na svém Instagramu máš slušnou fanouškovskou základnu. Jak dlouho trvalo tohle vybudovat? Byl tohle vůbec záměr?

Na Instagramu jsem cca tři roky, ale když jsem si ho zakládal, nenapadlo mě, že bych se mohl stát známou osobností a ani jsem si to neuměl představit. Nyní jsem však rád v kontaktu se svými fanoušky. Instagram mi dal mnoho nových kontaktů na skvělé lidi, které mi bylo ctí poznat, ať už za účelem spolupráce, nebo v osobním životě.

Pamatuješ si důvod, proč sis zakládal Instagram? Měl jsi někdy i nějaký důvod k tomu, abys uvažoval, že si profil odstraníš?

Instagram jsem si zakládal vlastně sám pro sebe, jako takovou databázi těch nejlepších zážitků, které jsem v životě prožil. Chtěl jsem se o ně podělit s ostatními, abych je mohl inspirovat, kam mají třeba vyrazit na skvělou letní dovolenou nebo na nějaká krásná místa v České republice. A že jich tu máme opravdu mnoho. Jednu dobu mne Instagram moc nebavil, tak jsem na krátkou chvíli uvažoval o jeho odstranění, ale rychle jsem si to rozmyslel. Je to prostě taková galerie mách zážitků. Navíc se mi v poslední době, díky Instagramu, vyskytují v životě zajímavé pracovní příležitosti, k již zmiňovaným reklamám a spolupracím s firmami.

Které Instagramové profily rád sleduješ a jsou nějaké, kterým se záměrně vyhýbáš?

Samozřejmě i já mám velké vzory. Pro mne jsou to jednoznačně David a Victoria Beckhamovi. Líbí se mi jejich profily, protože jsou módními ikonami, ale i z toho důvodu, jaký (rodinný) život žijí a jak si vedou své instagramové účty. A navíc David, stejně jako já, miluje motorky. Podle mě by měl být vzorem každého muže. Takhle prostě chcete vypadat.

Na většině tvých postů jsi ty sám. Máš nějakého fotografa, který tě fotí, nebo to jistí samospoušť?

Vždycky mám s sebou někoho, kdo mě fotí. Říkám mu, že to musí být špičková práce, že ta výsledná fotka půjde na Instagram. (smích) Sám přes samospoušť se nefotím, to bych asi nedokázal.

Z tvých fotek je patrné, že máš vztah k módě. Kdy ses o ni začal zajímat?

O módu se zajímám tak nějak pořád. Vždycky jsem chtěl dobře vypadat a kupovat si špičkové a dobře padnoucí oblečení. Pouštím si i živé vysílání ze světových módních přehlídek a tím se inspiruji, co je právě trendy, a přizpůsobuji tomu svůj šatník. Ale nejčastěji nakupuji věci, které se mi jednoduše líbí. Mám “svoje” značky, na které nedám dopustit.

Jak moc ti na ní záleží? Oceníš i hezký outfit slečny, nebo tě to nezajímá? Jak moc tohle řešíš?

Záleží mi na ní hodně, protože je to můj velký koníček. Vždycky jsem chtěl být modelem, kdybych ovšem neměl 175 cm. (smích) A co se týče outfitů u slečen, tak ho samozřejmě ocením. Jsem rád, když jsem ve společnosti krásných dam, kterým to ještě navíc ohromně sluší. Ale nikdy bych si jim nedovolil něco hodnotit nebo komentovat. V tomhle má, podle mě, každá žena jasno, co jí sluší a co si na sebe má obléknout.

Jak vnímá, podle tebe, módu většina Čechů – mužů? Jaký mají čeští muži vztah k módě a vidíš nějaký posun v čase?

No, myslím, že se to v poslední době hodně zlepšilo. Čeští muži urazili opravdu obrovskou cestu směrem dopředu. V porovnání s jinými zeměmi, jako třeba s Itáliíí, máme ale ještě co dohánět. Jistě to však bude mít stoupající tendenci a Češi se budou v módě dále neustále zlepšovat.

Co je podle tebe největší módní přešlap, jak u žen, tak i mužů? Je něco, co tě dokáže vytočit, když vidíš, že si to někdo oblékl?

Klasický módní přešlap pro mě jsou, u mužů, ponožky v sandálech a u žen to jsou, pro mě, legíny. Ty patří do fitka a ne do města. Ale módní trendy se každým rokem mění a možná jednou budou letět i ty ponožky v sandálech.

A poslední otázka se bude týkat našeho projektu BloggersRE. Znal jsi náš projekt před tím, než jsme tě oslovili? Líbí se ti jeho myšlenka?

Znám váš projekt. Líbí se mi inspirativní fotky lidí, které zveřejňujete. Určitě jim to může pomoci v jejich cestě za nějakým snem, který by si mohli splnit. Rád čtu vaše rozhovory a dozvídám se zajímavé věci. Jsem rád, že jsem také dostal tuto nabídku.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Soukromý archiv Jakuba Černého, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here