Není žádnou novinkou, že popularita blogů již nějaký čas klesá. Své o tom ví i Karolína Rejmontová, která se, mimo jiné i kvůli tomu, rozhodla před nějakou dobou blogování pověsit na hřebík a věnovat se jen Instagramu. A to nejen svému vlastnímu, protože se sociálním sítím věnuje i profesně. Jaké je vidět obě strany jedné mince a proč byste Karol měli sledovat? Nejen o tom v dnešním rozhovoru!

Začátek veškeré tvé tvorby proběhl, pokud se nemýlíme, díky založení tvého blogu The City Fairy. Co bylo tvým důvodem pro to, abys začala blogovat?

Už od základky jsem si zakládala různé blogy, bavilo mě psát texty a fotit. Později jsem sledovala několik blogerek, hlavně holky z A Cup of Style, a hrozně se mi myšlenka mít podobný blog líbila. Dlouho jsem nad tím přemýšlela a nakonec si blog založila.

Nejstarší dohledatelný článek na tvém prvním blogu pochází z roku 2014. Vybavíš si, aniž by ses dívala, o čem je? Jde o skutečně první článek, nebo jsi nějaké starší smazala?

Z blogu jsem žádné články nemazala. Vím, že jako první jsem napsala text o sobě, ale přímo na článek si asi nevzpomenu. Myslím, že jsem ze začátku dávala dohromady fotky celebrit, u kterých se mi líbil jejich styl a články na téma jednoho kusu oblečení – třeba svetry nebo sukně.

Na začátku roku 2018 jsi opustila svůj první blog The City Fairy, protože ses už necítila být tím člověkem, kterým jsi byla, když jsi jej zakládala, a založila sis nový blog K by Karol. V čem všem ses za ty 4 roky změnila? Byl to skutečně jediný důvod?

Přesně tak, cítila jsem, že se chci někam posunout. Navíc jsem chtěla přejít na WordPress, takže to byla dobrá chvíle. Myslím, že jsem víc dospěla, přece jenom jsem za tu dobu vystudovala bakaláře a začala magistra.

Tvůj blog K by Karol však momentálně už není k nalezení. Zrušila sis jej natrvalo? Co tě k tomu vedlo?

Myslím, že jsem se založením nového blogu měla chvíli počkat, protože jsem vlastně ani sama úplně nevěděla, co chci čtenářům říct. Navíc jsem ho chtěla rozjet zrovna v době, kdy mě čekaly státnice. Že by prokrastinace? (smích) Takže ani načasování nebylo ideální. 

Taky jsem si začala všímat, že blogy celkem ustupují a dopředu se dostala videa. Sama jsem sledovala víc videí než četla blogů. Takže když mě to nebavilo ani jako konzumenta obsahu, tak jsem si řekla, že blogování zkrátka na chvíli odložím.

Vzhledem k tomu, že tvůj novější blog není k dohledání, ale ten starší ano, nabízí se otázka, proč tomu tak je?

Blog jsem odložila, a když bylo potřeba uhradit doménu a hosting na další rok, tak jsem si řekla, že to nechám být. Starší blog je stále na Blogspot, takže proto je k dohledání.

Díky blogování jsi měla možnost navštívit hodně eventů, získat zajímavé spolupráce, psát pro externí web… Co považuješ za svůj největší úspěch v této oblasti, na co ráda vzpomínáš a je naopak něco, čeho lituješ nebo co bys úplně změnila?

Hrozně ráda vzpomínám na komentáře u článků a když na ně byly pozitivní reakce. To mě vždycky motivovalo tvořit dál. A pak taky na blogerské akce, na kterých mě strašně bavilo potkávání s holkama, které měly stejný zájem o blogování, psaní a focení. Ničeho nelituji, protože i co se týče spoluprací, tak jsem se vždycky snažila vybrat si takové, které byly zajímavé pro mě i pro čtenáře.

Pocítila jsi nějak negativně, když jsi s blogováním přestala a zůstala jsi jen u Instagramu? Nebojíš se například pomíjivosti sociálních sítí?

Musím říct, že mi blogování chybí a furt přemýšlím, jak bych o něčem napsala článek. Taky poslední dobou začínám přemýšlet, že bych se k tomu zase vrátila nebo zkusila videa nebo podcasty. Jen ještě nemám v hlavě promyšlené, co by to bylo. Podle mě všechno přijde vždycky v tu správnou chvíli, takže tomu dávám svůj čas. 

Může se stát, že se za půl roku vzbudíme a žádný Instagram nebude, jako tomu bylo u jiných zapomenutých sociálních sítí. Pamatuje ještě někdo MySpace? (smích) Ale zatím nad tím nějak nepřemýšlím.

Na svém Instagramu jsi dost aktivní, sleduje tě přes 2 tisíce lidí. Považuješ se za influencerku? Jaký význam pro tebe má slovo „influencer“?

Za influencera se nepovažuji, protože tak vnímám spíš lidi s větším počtem sledujících. Ale vždycky mi udělá radost, když mi někdo napíše, že ho zajímá můj názor na značku přírodní kosmetiky nebo poděkuje za tip na sekáč, který jsem dávala do Stories.

Jakožto bývalé blogerky a aktivní instagramerky se tě nemůžeme nezeptat, co si myslíš o našem projektu BloggersRE.

Projekt BloggersRE je podle mě super a líbí se mi, že sdružuje různé online tvůrce. Sleduju vás už od začátku a je hrozně fajn, kam se to za tu dobu posunulo. Takže pokračujte dál!

Kariérně jsi vlastně zůstala v oboru, jen ses přesunula „na druhou stranu barikády“ a pracuješ v marketingu. Popíšeš nám ve zkratce svou dosavadní pracovní cestu a prozradíš, kde momentálně pracuješ a co přesně je náplní tvého pracovního dne?

Studovala jsem mediální studia a marketing mě zajímal už dlouho, stejně jako online média. Takže jsem chtěla pracovat právě v tomhle oboru. Momentálně jsem na pozici social media manažera v reklamce a jsem ráda, že dělám to, co mě baví. Mojí hlavní pracovní náplní je vymýšlení obsahu na sociální sítě a jeho realizace.

Jaké to je vidět věci i z druhé strany? Je například něco, co tě překvapilo?

Zajímavé je to, kolik se za posty na sociální sítě skrývá práce. Když to totiž děláte pro klienta, tak to není jen o tom vybrat fotku, dát na ní filtr a napsat, co vás jako první napadne. Všechno musí jít ruku v ruce se strategií značky a projít schvalováním. Lidi totiž nechodí na sociální sítě, aby sledovali značky, takže o to víc se musí značky snažit, pokud chtějí zaujmout.

Děláš to, co tě skutečně baví? Umíš si představit živit se něčím, co by tě nenaplňovalo?

Ano, dělám. A i kdybych v budoucnu dělala něco jiného, tak je pro mě vždycky nejdůležitější, aby mě práce bavila a naplňovala. V práci trávíme velkou část života, takže pokud děláme něco, co nás ubíjí, stojí za to to změnit.

Pracovala jsi už nějaký čas během studia na Metropolitní univerzitě v Praze, kde jsi získala nejprve bakalářský a následně magisterský titul v oboru mediální studia. Co jsi od studia očekávala a splnilo se to? Dal ti obor, který jsi vystudovala, dobrý základ pro tvou práci?

To, co jsem od studia čekala, se mi splnilo. Získala jsem akademický titul, prodloužila si studentský život, naučila se kritickému myšlení a rozhledu a získala informace, které využiji ve svém oboru. Na druhou stranu si myslím, že v našem školství chybí praxe a celé to stojí hlavně na biflování. Takže podle mě, pokud člověk nechce vyloženě působit v oboru, ke kterému vzdělání potřebuje, například doktor nebo právník, tak si vystačí i s praxí.

Jak bys na závěr našeho rozhovoru nalákala naše čtenáře ke sledování tvé tvorby? Co si myslíš, že můžeš nabídnout?

Chci ostatní motivovat, aby víc přemýšleli o nakupování a udržitelném životnímu stylu.  Zároveň na mém profilu najdete fotky z cestování. Taky jsem hodně aktivní ve Stories, kam postuji každý den běžné věci, ale i informace například o dobrých sekáčích nebo jak si vytřídit skříň a co s oblečením pak udělat.

Autor: Deni Hartmannová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Karolíny Rejmontové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here