Bloggers RE

“JSEM MOŽNÁ AŽ PŘÍLIŠ AKTIVNÍ V RÁMCI INSTASTORIES,” ŘÍKÁ KATEŘINA KLAUSOVÁ


Na první pohled sympatická blondýnka, které snad nikdy nechybí úsměv na tváří, nadhled a dobrá nálada. Kateřina Klausová je především herečka, ale portfolio jejích aktivit je mnohem širší. Jak se dostala k herectví? Pociťuje někdy to, že nemá hereckou školu? A jak to má se sociálními sítěmi, soukromím a marketingem? Během našeho povídaní jsme rozebrali nejen to…

Herečka, moderátorka, ale vlastně i modelka a zpěvačka. Když se tě někdo zeptá, jaká je tvá profese, co uvedeš jako první? K čemu máš největší vztah a proč a čemu se momentálně věnuješ nejvíce?

Z toho, co uvádíte, určitě nejdříve herečka a pak moderátorka. To mě baví a naplňuje moji extrovertní stránku. Zpívám hrozně ráda, ale profesionální zpěvačka nejsem a za modelku se nepovažuji vůbec – to byla taková brigáda ke škole. Loni jsem dostudovala magistra, tak doufám, že brzo se k tomu připojí i něco zajímavého z mého oboru – marketing, komunikace či PR.

Svou hereckou kariéru jsi odstartovala před 6 lety v muzikálu Mamma Mia!. Jak ses k takové příležitosti dostala a jak na to vzpomínáš?

Pamatuju si, jak jsem seděla v pokojíčku a říkala si, že bych to přece jen chtěla někde zkusit, abych později nelitovala. Tak jsem otevřela počítač a přihlásila se na nejbližší casting. Teď zpětně si říkám, kde jsem na to sakra vzala „koule“, ale jsem hrozně ráda, že se to stalo.

Své hraní před kamerou jsi zahájila neméně zajímavě – zahrála sis Adinu Mandlovou ve filmu Lída Baarová. Jaké pocity má začínající herečka, když se dozví, že dostala takovouto roli, a co se jí honí hlavou poté, když se dostane na plac?

Herečka nejdříve hlavně odcházela z castingu a div se nerozplakala z toho, jak příšerně si vedla. Takže zjištění, že jsem roli dostala, byl šok. Každopádně jako úplná začátečnice jsem měla v hlavě tisíc myšlenek o tom, jaké to bude a jak to zvládnu.

Hlásila ses na DAMU, bohužel neúspěšně. Vystudovala jsi Fakultu humanitních studií UK a poté marketing a média na Fakultě sociální věd UK. Pociťuješ při své práci nějak, že nemáš vystudované herectví?

Nutno říci, že tehdy jsem nebyla řádně připravená, čehož teď zpětně trochu lituji. Nicméně, v té době jsem si tím ještě nebyla úplně jistá, a hlavně jsem asi měla strach.

Co se týká UK, tak tu jsem chtěla mít vždycky, mám k té škole velký respekt a těší mě, že jsem ji úspěšně dokončila.

Ale určitě ano, lidé, co studují přímo herectví, mají veliký náskok a já je s obdivem ráda pozoruji, jak dělají svou práci. Je pochopitelné, že mají ze školy zkušenosti, které postrádám a snažím se je tedy nahnat teď.

Jak a proč ses rozhodla právě pro studium marketingu a médií? Uplatňuješ aktuálně nějak znalosti, které jsi během studia načerpala?

Když jsem se rozhodovala pro magisterské studium, nebylo už moc z čeho vybírat, respektive magistr už je většinou dosti vyhrazený. Každopádně jsem ale nechtěla nic úplně mimo mísu a u marketingu a médií jsem cítila, že by se to mohlo hezky propojit i s herectvím, a to tzv. pohledem jak zpřed, tak zpoza kamery.

Jsi aktivní na Instagramu, což je sociální síť, která je v dnešní době s marketingem úzce spjatá. Jak ke svému profilu přistupuješ? Máš jej jen pro zábavu, nebo o něm přemýšlíš také jako o marketingovém nástroji, stejně jako spousta tvých kolegů?

Já jsem možná až příliš aktivní v rámci InstaStories, natáčím, jak mě zrovna napadne. (smích) Samozřejmě vnímám boom sociálních sítí a jejich použití v rámci marketingu, nicméně se musím přiznat, že na to nejsem, tedy zatím, úplně typ. Cpát něco lidem, radit či doporučovat – nějak se necítím, že jsem na to ten správný člověk. Beru to s nadhledem.

V tuto chvíli tě sleduje bezmála 16 tisíc lidí. Jak se toto číslo vyvíjí? Pozoruješ určitý nárůst s každou novou hereckou příležitostí?

Upřímně jsem dostala od svých „lépe“ aktivních kolegyní zprda, že nepostuji nic o své práci. Takže musím přiznat, že právě na jejich popud jsem tuto sféru začala trochu více sdílet a s tím přišel i nárůst followerů.

Působíš vždy přirozeně a autenticky, neváháš si ze sebe udělat legraci a zdá se, že se nebojíš své sledující pustit do svého soukromí, minimálně například co se tvého bydlení týče. Jak to máš se soukromím nastaveno? Máš stanovenou nějakou hranici, které se striktně držíš?

Tak to mám radost, že to tak vnímáte, protože můj Instagram skutečně autentický a spontánní je.

Co nechci, nesdílím, případně se nevyjadřuji, případně plácám takové nesmysly, že každý musí vědět, že blafuji a nechci se tedy o daném tématu bavit. Trochu „na Beatles“ styl.

Stalo se ti někdy, že jsi prozradila něco, čeho jsi následně litovala?

Přemýšlím… a nic mě nenapadá. A jestli něco nebylo příjemné, tak se z toho člověk akorát poučí a příště si dá pozor.

Velký boom zažívá seriál Slunečná, ve kterém ztvárňuješ Kláru. Na sociálních sítích se denně objevují nejrůznější koláže z fotek a videa od fanoušků. Jak to vnímáš?

To tedy! Já jsem úplně zaskočená, co lidé vytvoří a s čím si dají práci! Ale je moc fajn vidět, že se seriál líbí a baví.

Kolik zpráv od fanoušků ti denně přijde a snažíš se všem odpovídat?

Tak to nevím, jednou je to 20, jednou 100 a někdy zas nic. Já zprávy neotvírám, jednak bych nedělala nic jiného, než odepisovala. Jednak nechci někoho urazit tím, že zprávu otevřu a pak třeba zapomenu odepsat, pak také chci mít v inboxu prostor pro mé přátele. Nicméně pravidelně nahrávám videa či dělám livestreamy, kde na otázky poctivě odpovídám.

Kam bys svou kariéru ráda směřovala? Máš nějaké sny a cíle, které by sis chtěla splnit? Jsi typ člověka, který rád plánuje?

Tak kromě toho stát se Beyoncé… (smích)

Jasně! Chci si zahrát ještě komediální roli, nějakou psychicky narušenou roli a taky třeba něco, kde se budu muset naučit tančit a podobně. Cíl a sen mám jasný ve třech bodech – zdraví, lásku a být sama sobě nejlepší kamarádkou – když tohle bude v rovnováze, odrazí se to, podle mě, ve všem, co budu dělat.

Dřív jsem STRAŠNĚ, rozuměj naprosto obsedantně, plánovala. Pak jsem to chtěla vyrovnat životem na PUNK a teď hledám nějakou zlatou střední cestu.

Moc děkujeme za rozhovor. Na závěr si nemůžeme odpustit otázku na náš projekt. Co si myslíš o BloggersRE?

Myslím, že je super, když se někdo nebojí založit nebo začít něco nového, co ho baví! Takže držím palce.

Autor: Deni Hartmannová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Kateřiny Klausové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X