Krásné tělo, milý úsměv, dlouhé vlasy a dokonale vyladěný feed. Klára Kupková, krásná mladá sympatická slečna z Brna, rozdává pozitivní energii prostřednictvím svých fotek na Instagramu a motivuje lidi k pozitivitě a aby zůstali sví. O modelingu, focení nebo jak zůstat pozitivní… To vše v dnešním rozhovoru!

Klárko, mohla by ses nejdřív našim čtenářům představit? Odkud tě mohou znát?

Jmenuji se Klára Kupková, narodila jsem se v Brně, kde jsem také momentálně studentkou gymnázia. Mým koníčkem je balet, kterému se věnuji už 10 let. Milujï cestování a jednou bych chtěla procestovat celý svět. Čtenáři mě mohou znát hlavně z mého Instagramu, kde prezentuji své cesty do zahraničí a snažím se motivovat lidi k pozitivnímu přístupu k životu.

Na Instagramu tě sleduje přes 40 tisíc lidí. Jak ses k tomuto číslu dostala a co myslíš, že tvé followers baví nejvíce?

K aktivnímu působení na Instagramu, které trvá pár měsíců, mě motivoval můj přítel Adam (Adam Kajumi, pozn red.), který na sociálních sítích působí už pár let a díky kterému jsem také získala nárůst sledujících. Myslím si, že moje followers baví nejvíce myšlenka, se kterou jsem na Instagramu začala působit aktivně, a to rozdávat pozitivní energii a motivovat je k úsměvu.

Milujeme tvé fotky! Co si myslíš, že je základem pro dobrou fotku? Máš nějaké tipy nebo rady pro focení, které používáš?

ÚSMĚV!!! Základem každé fotky je hlavně dobré osvětlení, pěkné prostředí a kvalitní foťák. Můj tip je, aby za fotoaparátem stál někdo, s kým se cítíte dobře.

Ty znáš i druhou stranu foťáku. Jak ses dostala k modelingu?

K modelingu jsem se dostala díky své známé, která působí jako vizážistka. Pro práci modelky jsem se velice nadchla, moje nadšení bohužel velmi rychle vystřídalo zklamání. Zjistila jsem, že modeling není jen o štíhlé postavě a pěkném vzhledu, ale především o výšce. Řada agentur mě odmítla větou “Jste velmi pohledná, bohužel ale Vaše výška je pro práci modelky nedostačující, ideální výška modelek je 177/178 cm. Pokud ještě vyrostete, budeme moc rádi, když nám pošlete své aktuální fotografie.”

Moje aktuální výška je 164 cm, což má do 177 cm hoooodně daleko. Z tohoto důvodu se věnuji pouze fotomodelingu.

Máš nějaké tipy pro holky, které se chtějí stát modelkou nebo fotomodelkou?

Můj tip je nebát se a nebýt zklamaná z neúspěchu, že zrovna ty jsi nebyla vybrána.

Co tě víc baví? Fotit, nebo být focena?

Určitě mě více baví být focená, než někoho fotit, i když se za kamerou někdy objevím také. Čím více se fotím, tím více mě to baví a cítím se před foťákem jistěji.

Prostřednictvím Instagramu se snažíš šířit radost a pozitivní energii. Vytvořila jsi i vlastní hashtag #usmevproklarku, pod kterým lidé sdílí fotky svých úsměvu. Jsi i ty stále pozitivní?

Možná tomu nebude chtít někdo věřit, ale dříve jsem nebyla takhle pozitivní. Na základní škole jsem na vlastní kůži zažila šikanu, se kterou jsem se nikomu nesvěřila, a to se poté odrazilo na mé náladě. Hodně jsem se v té době uzavřela sama do sebe a stal se ze mě introvert. Obrat nastal, když jsem začala chodit na gymnázium, dostala jsem se do nového kolektivu a začala jsem se na svět dívat jinýma očima. Dnes se snažím vše brát  pozitivně a sdílet to na mém Instagramu. Proto jsem také vytvořila hashtag #usmevproklarku, pod kterým lidé sdílí fotky svých úsměvů. Myslím si, že pozitivní energie se dá šířit pomocí i tak jednoduchého způsobu, jako je úsměv. Beru to z vlastní zkušenosti, kdy mi každá fotka od fanouška s usměvem zvedne náladu.

Máš nějakou radu pro to, jak řešit věci v klidu a být stále pozitivní? Co děláš, když se ti něco nedaří?

Nebrat vše kolem sebe tak vážně a umět posoudit, co je opravdu důležité. Když se mi něco nedaří, snažím se na to dívat s nadhledem a zkusit to později znovu. Ne vždy se všechno podaří na první pokus.

Byla jsi teď měsíc v Americe. Co jsi tam podnikala? Co se ti nejvíce líbilo?

V Americe jsem byla na jazykovém kurzu, kde jsem se zdokonalila v angličtině. Každý den jsem chodila na 5 hodin do školy. Škola byla přímo na Miami Beach, takže jsem hodně času trávila na pláži. Nejvíce jsem si užila výlet na Bahamy, kde je opravdu krásné moře a mám z tohoto výletu spoustu nádherných fotech. Poznala jsem mnoho nových kamarádů z celého světa. Amerika se mi neskutečně líbila, a proto věřím, že se brzy znovu do této země podívám.

A poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE. Znala jsi tento projekt před tím, než jsme tě oslovili? Jaký máš na něj názor? 

Ano, znala jsem tento projekt ze sociálních sítí. Líbí se mi, že podporujete začínající blogery a influencery. Díky vám se dostávají do většího povědomí ostatních lidí.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Kláry Kupkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here