Bloggers RE

“SOCIÁLNÍ SÍTĚ JSOU PRO MĚ MOŽNOSTÍ K RŮSTU,” HOVORÍ BARBORA SEDLÁKOVÁ

Barbora Sedláková je mamička, ktorá sa venuje rôznym činnostiam. Ktoré to sú, ako vzniklo jej instagramové meno, ako stíha svoj hektický život, ako upravuje fotky a aký je jej pohľad na spolupráce? V rozhovore pre náš web prezradila nielen to…

Kto je Barbora Sedláková?

Jsem kosmetička, vizážistka, spolumajitelka kosmetického salonu Krásné s námi v Prostějově a beauty youtuberka. Mým posláním je ukazovat ženám cestu k sebevědomé kráse a předávat dál to, co jsem se naučila za léta své praxe. Také jsem maminkou tříleté dcery Elišky.

Na Instagrame vystupuješ pod menom @krasnesbaru. Ako vznikol tento profil a prečo si zvolila práve toto meno?

Mé instagramové jméno vzniklo z názvu našeho kosmetického studia Krásné s námi. Z počátku jsem vystupovala pod jménem @krasnesnami, ale vše se vyvíjí a já začala točit beauty videa na YouTube a chtěla jsem být více osobní, protože lidé sledují mě, Barču. Takže proto spojení Krásne s Baru.

Vieme o tebe, že už 14 rokov sa venuješ rôznym profesiám. Si teda kozmetička, vizážistka, nail-dizajnerka, LASHstylistka a k tomu všetkému si na materskej dovolenke. Ako to všetko stíhaš? 

Když je to tak napsáno, je toho celkem hodně. (smiech) S malou přestávkou, kterou je rodičovská ,,dovolená”, je to opravdu už 14 let od doby, kdy jsem poprvé vyšla touto podnikatelskou cestou. 

Jak to vše stíhám? Jsem na sebe hodně tvrdá a asi taky trošku workoholik. Mám vnitřní motivaci, sny a cíle, které mi dávají sílu jít dál a dál. Důležité je určit si priority a hodnoty. Pro mě je prioritou moje dcera a potom, jak čas dovolí, se věnuji všemu ostatnímu. Vím, čeho chci dosáhnout, jaké mám cíle a proč to dělám. Nedívám se na televizi a chodím spát často o půlnoci, abych stihla vše, co potřebuji. Takže na úkor volného času, kdy bych mohla jít třeba s kamarádkou na kafe, dělám to, co mě naplňuje a přibližuje k mým snům a cílům. Nic víc v tom není.

K tomu všetkému sa pridal fakt, že si začala natáčať na YouTube a rozbehla si aj Instagram. Čo ťa priviedlo práve k týmto dvom sociálnym sieťam? 

Ještě před půl rokem by mě vůbec nenapadlo, že zrovna já budu natáčet videa na YouTube. Tato nová touha se ve mně probudila až tehdy, když jsem začala sledovat beauty youtuberky. Úplně mě to pohltilo. Takže jednoho krásného dne jsem si řekla, že to taky zkusím. Proč bych nemohla já, když můžou jiní? I když tam byla obava, co si kdo řekne a jestli to vůbec bude někoho zajímat. Ale poslední dobou se řídím pravidlem, že na stará kolena nechci litovat něčeho, co jsem nezkusila. A tak začala má nová cesta beauty youtuberky.

Co se týče Instagramu, ten jsem začala budovat proto, že je to nejrychleji rostoucí sociální síť a spousta youtuberů ji využívá. Je to vlastně spojené a můžete tak být v denním kontaktu s fanoušky. Instagram je oproti Facebooku jiný, rychlejší a je hlavně o ,,obrázcích”, což je to, co mě na tom baví. Dá se říct, že sociální sítě a tvorba obsahu na ně jsou mojí vášní a baví mě objevovat, jak fungují a co funguje.

Na Instagrame pridávaš rôzne fotografie z rôznych tém. Plánuješ si svoje príspevku vopred a kde svoje fotografie upravuješ?

Příspěvky si zatím neplánuju, i když vím, že by se to mělo. Třeba se k tomu jednou dopracuju. Co se týče úpravy fotografií, ty jsem začala upravovat teprve nedávno v aplikaci Lightroom, která má skvělé funkce a dokáže z fotky vytáhnout její přednosti. Důvodem bylo, že jsem chtěla svůj feed na Instagramu udělat více profi a ve stejném tónu. K tomu mi skvěle pomáhají presety, které jsem si stáhla a úprava fotky je téměř na jedno kliknutí.

Na tvojich sociálnych sieťach môžeme vidieť aj rôzne premeny ľudí práve vďaka mejkapu. Aké líčenie ťa najviac baví – hravé, farebné, alebo také tie klasiky? Prečo?

Jakmile začnu líčit, zastaví se čas. Make-up mě baví celkově, více mám ráda spíše natural líčení a zastávám názor, že někdy méně znamená více, ale nebráním se ani barvičkám. Vždy samozřejmě záleží na příležitosti, pro kterou je make-up zvolený a co má ráda klientka. Důležité je, aby se v make-upu cítila dobře a podtrhl její přirozenou krásu.

Na tvojom Instagrame môžeme vidieť, že propaguješ rôzne produkty, aj keď ich teda priamo neoznačuješ ako spoluprácu. Avšak, čo si myslíš ty o spoluprácach na Instagrame? Sú podľa teba dobré, prospešné, alebo skôr máš na ne iný názor? Prečo?

Ve svých příspěvcích ukazuji produkty, které mi vyhovují a chci svoji dobrou zkušenost předat dál, není to výsledek spolupráce. Co se týče spoluprací na Instagramu, dívám se na to pozitivně a sama jsem spolupráci otevřená. Avšak záleží, o jakou spolupráci se jedná, jestli souvisí s tématem daného instagramového profilu a influencer předává svoji reálnou zkušenost s produktem. Každý má jinou představu a dělá to po svém, takže ať si to každý dělá tak, jak mu vyhovuje a jde ruku v ruce s jeho přesvědčeními a hodnotami. Nehodnotím, jestli je něco dobře, nebo špatně.

Človek, ktorý veľa stíha, musí mať aj veľké sny. Aké sú tie tvoje sny? Aké máš ciele, čo by si chcela dosiahnuť?

Sny a cíle mám velké a postupně se mění a posouvají. Co se týče sociálních sítí, tak moje aktuální cíle jsou získat 1000 sledujících na svém YouTube kanálu Krásné s Baru a 10 000 sledujících na Instagramu. Dokážu si představit, že budu youtuberka a influencerka na plný úvazek, protože mě to neskutečně baví. Další velké plány mám v rámci kosmetického studia Krásné s námi, které jsme otevřely před pár dny s mojí kolegyní Jančou. 

Je to už mé druhé studio a posunula jsem se dál. Chci otevřít kurzy modeláže nehtů a sebelíčení a pracuji také na on-line kurzu, kde chci ženám ukázat, jak se samy mohou nalíčit v pohodlí domova. Také chceme e-shop s kosmetikou a doplňky. No a postupně určitě budou přibývat nové a nové cíle podle toho, jak se vše bude vyvíjet.

Vlastníš aj svoj blog, kde propaguješ svoju prácu a tiež aj kozmetický salón. Vždy bol tvoj cieľ mať kozmetický salón alebo čo ťa k tomu motivovalo? 

Začínala jsem doma u rodičů v dílně s modeláží nehtů. To mi bylo 20 let. Už tenkrát jsem věděla, že chci dělat sama na sebe. Pak jsem si chvíli pronajímala místo v salonu své kamarádky, ale po čase jsem věděla, že se chci osamostatnit. To přišlo mé první oficiální studio, kde jsem strávila krásných 7 let, než přišla na svět Eliška. 

To byla doba, kdy jsem poznala online svět a network marketing, díky kterému jsem se mnohému naučila. Jsem za tyto zkušenosti a životní etapu moc vděčná, i když nebyla vždy jednoduchá. Poznala jsem cestu seberozvoje a osobního růstu. A dnes je to pár dní, co jsem otevřela svůj již druhý kosmetický salon. Já vlastně nikdy nebyla zaměstnaná a moje motivace, proč podnikat, je a vždy byla svoboda, být paní svého času a aktivit.

Veľa ľudí kritizuje sociálne siete bez toho, aby sa na ne hlbšie pozreli a videli v tom aj plusy, okrem tých všetkých mínusov. Ako vnímaš ty sociálne siete? Myslíš si, že by dokázala robiť to, čo teraz robíš, aj bez nich? 

Pro mě jsou sociální sítě možností k růstu. Jsou skvělým zdrojem kontaktů, spoluprací a inspirace. Pro mě to je svým způsobem vášeň. Baví mě tvořit obsah, inspirovat a motivovat další lidi. Nedokážu si to bez nich představit, protože kdo dnes není na internetu nebo sociálních sítích, jako by nebyl. 

Je to moderní marketingový nástroj a dokáže velmi zrychlit a zjednodušit podnikání. Určitě chápu i tu jejich odvrácenou stranu. Je to velký ,,žrout” času a necháváte nahlížet lidi do svého soukromí. Ale je jen na vás, kolik toho ukážete. Chce to najít tu správnou mez a tu bude mít každý jinou. Důležité je respektovat druhé. Každý to má jinak.

Máš toho skutočne veľmi veľa. Čo robíš, keď potrebuješ “vypnú” a byť offline? Ako tráviš svoje voľný čas? 

Největší relaxací je pro mě čtení historických románů, luštění křížovky nebo malování a všemožné tvoření. Potřebuju zaměstnat mozek jiným směrem. Jsem člověk, co potřebuje pořád něco dělat a tvořit. 

Taky jsou určitá místa, kde dokážu vypnout, a to třeba na chalupě, u moře nebo procházkou v lese. Pak taky chodím pravidelně na masáže, jógu a kosmetiku, kde jsem offline. Jednou za čas je to nějaký film nebo kino. 

Víte, ono s malým dítětem je to jiné. Je potřeba se naučit velké trpělivosti a důvěřovat tomu, že všechno má svůj čas. Nic nejde uspěchat. Proto mé volné chvíle většinou trávím právě prací, protože jindy není prostor. Ale má práce je mi zároveň koníčkem, takže i relax. A to je nejvíc, co si můžu přát a jsem za to moc vděčná.

Poznáš projekt BloggersRE? Páči sa ti? 

Jsem ráda, že jsem na vás na Instagramu narazila. Moje první setkání s BloggersRE bylo v rámci zakoupení presetů na úpravu fotek. S těmi jsem velmi spokojená. A teď, po nějaké době, tu spolu děláme rozhovor, čehož si velmi vážím a děkuji za tuto příležitost a za to, že sdružujete a pomáháte jiné tvůrce ukázat světu. Náhody prostě neexistují.

Autor: Aďka Gundová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Barbory Sedlákové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)

Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

.