Tahle dáma nás zaujala hned z několika důvodů. Nejen svým netypickým a exotickým vzhledem, svými nádhernými vlasy, ale hlavně svou tvorbou, tím neodolatelným úsměvem a svým přístupem k životu. A tyhle silné a skvělé ženy vám chceme představit, protože byste o nich stejně dřív nebo později slyšeli!

Milá Simono, mohla by ses nám na začátek představit?

Ahoj, jmenuji se Simona, je mi 31 let a pocházím z Chodova u Karlových Varů. Studovala jsem pedagogickou fakultu na UJEP, obor Popularizace hudby a organizace hudebního života. Poté jsem se přestěhovala do Prahy, kde žiji s manželem a synem Theodorem.

Na název tvého blogu “Kudrnaté ráno” se asi ptát nemusíme. Ale jak tě vůbec napadlo si blog založit? Kdy to vlastně bylo?

Blog vznikl tuším v listopadu 2015 po měsících neúspěšného snažení se o miminko. Když jsme zjistili, že to u nás nebude tak jednoduché, celkem mě to semlelo a já se potřebovala začít něčemu věnovat a přesunout myšlenky někam jinam. A protože jsem vždycky ráda psala a fotila, založila jsem si blog. Ten jsem následně tak na rok odložila, protože jsem v prosinci otěhotněla.

O čem jsi chtěla psát původně a jak moc se to líší od toho, co předáváš svým čtenářům nyní?

V zásadě se o od mého původního záměru neliší. Chtěla jsem psát o módě, bydlení, psát recenze na kosmetiku a samozřejmě také předávat nějaké dětské tipy, když jsem se stala maminkou. Setkávala jsem se s názory, že bych se měla zaměřit jen na jednu věc, konkrétně na dítě – tipy na produkty, výlety atd., ale já to tak necítila a necítím.

Jaký druh článků nejvíce baví tvé čtenáře a které nejvíce tebe baví psát?

Asi nejčtenější článek vůbec je “Sbohem andílku” a vůbec se nedivím, že tomu tak je. Ten článek se napsal v podstatě sám. Před očima se mi rodily věty, slova pořád a pořád dokola, dokud jsem nevzala noťas a nenapsala ho. Je to velmi osobní a intimní článek, který chytne za srdce. Jsem ráda, že jsem ho napsala, protože se mi ozvala spousta žen, která si prošla nebo procházela tím samým a ty ženy se na mě se svým trápením obrací dodnes.

Druhý nejčtenější článek se týká dětských tipů.

Kromě blogu ale vytváříš obsah i na Instagram a my prostě milujeme tvoje fotky! Má to snad něco společného s tím, že jsi ženou fotografa? (smích)

Mockrát děkuji! Určitě! Než jsem se přestěhovala do Prahy za mužem, tak jsem byla ve společnosti hudebníků. Měla jsem kapelu, jezdili jsme na koncerty a podobně. A tady v Praze jsem zase žila mezi fotografy, vizážistkami a modelkami. Moji přátelé vůbec netušili, že umím zpívat. (smích)

Na většině fotek u tebe na profilu jsi i ty sama, takže máš někoho na focení, nebo to jistí samospoušť? A jsi radši před, nebo za foťákem?

Upřímně, na samospoušť nemám nervy, (smích) takže většina těch hezkých profi fotek je od muže a zbylé jsou od kamarádek apod.

Těžko říct, jestli před, nebo za. Ono, když jsem před, tak je to občas s mužem na rozvod (smích) a když mám fotit já, tak mě zase nebaví ta příprava a nastavování techniky. Nejvíce mě asi baví ten postproces fotografií.

Co tě baví více – psaní článků, nebo focení fotek?

Asi focení.

Jak dlouho píšeš průměrně jeden článek? Dá ti to zabrat, musíš o tom hodně přemýšlet, nebo ti to jde samo od sebe a jen ze sebe chrlíš nápady?

Článek, který jde z duše, se píše sám, ten je tak za hodinku/dvě napsaný. Horší to je s články ke spolupráci nebo recenze s deadlinem. Takový článek píšu i den, samozřejmě s přestávkami.

Jsi milovnicí designu, co tě na něm nejvíce fascinuje/baví? Studovala jsi tento obor? Jak se v něm realizuješ?

Nestudovala. Když bych vzala třeba bytový design, baví mě ta hra s prostorem a využití obyčejných levných věcí k vytvoření něčeho zajímavého a neokoukaného. Realizuji se třeba v našem panelákovém bytě. Než jsme byt koupili, chodila jsem po prohlídkách a bouchala do zdí, abych zjistila, která zeď je nosná a která ne. Měla jsem jasnou představu a chtěla jsem docílit toho, aby náš byt nevypadal jako obyčejný panelákový. Teď bychom s manželem spoustu věcí vymysleli jinak, ale třeba bude ještě možnost se realizovat ve vysněném domečku.

BloggersRE je místo, kde se všichni blogeři a blogerky z Česka a Slovenska propojují. Slyšela jsi o našem projektu předtím, než jsme tě oslovili? Jak se ti tento projekt líbí?

Ano, už nějakou dobu Vás sleduji a občas Vás na některé fotce označím. Přijde mi to jako super nápad, protože mám pocit, že dneska už Instagram nepodporuje profily s menším počtem fanoušků. Je to čím dál tím těžší dostat se do povědomí a já Vám děkuji, že nám s tím pomáháte.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Simony Buchlakové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here