Bloggers RE

ROZHOVOR S LUCIÍ VRZALOVOU: “SVŮJ STYL POŘÁD HLEDÁM.”


Lucka je studentka, instagramerka a milovnice módy v jedné osobě. Podle čeho si vybírá oblečení, jak často třídí šatník a jaké jsou její nejoblíbenější značky? To vše v dnešním fashion rozhovoru!

Luci, mohla by ses nám pro začátek představit?

Jasně! Jmenuji se Lucie Vrzalová, je mi 24 let a jsem studentkou kreativního marketingu. Narodila jsem se na Moravě, žila 16 let v Brně a teď přes dva roky bydlím v Praze. Miluju cestování, focení – ať už je to před nebo za foťákem a samozřejmě sociální sítě.

Milujeme tvoje fotky na Instagramu, ze kterých úplně sálá tvůj cit pro módu. Jak fotíš tak krásné fotky?

Mockrát děkuju! Krásné fotky mám hlavně díky příteli, ze začátku jsme všechno fotili na jeho fotoaparát Leica Q, fotí už několik let jen tak sám pro sebe a kompozici má v malíčku. Nebaví ho ale upravování fotek a tak všechno editování bylo na mně. Hrála jsem si s řadou aplikací na editování fotek, ale nejvíce se mi osvědčil program Lightroom v deskopové verzi, ve kterém upravuji fotky dodnes.

Před rokem jsem dostala svůj vlastní foťák Sony Alpha 6300 a k němu tři výměnné objektivy a musím říct, že mě čas strávený za foťákem baví snad ještě víc než před ním!

Tvůj profil sleduje více než deset tisíc lidí, jak sis vytvořila tak velkou komunitu?

Určitě bych neřekla, že jde o nějak závratné číslo, přece jen jsou v Česku lidé, kteří mají stovky tisíc sledujících. Ale samozřejmě jsem moc vděčná za svých 11 tisíc sledujících, které můj obsah baví a komunikují semnou, jak prostřednictvím komentářů pod fotkami, tak i napíší soukromou zprávu.

A jak jsem si vytvořila tuto komunitu? Od svých 17 let jsem se živila jako modelka, zúčastnila jsem se spousty foto workshopů, fotila kalendáře, zažila celodenní focení e-shopů, chodila přehlídky a poštěstilo se mi nafotit i několik kampaní pro známé značky. Zhruba v roce 2015/2016 jsem začala na Instagram přidávat více fotek právě z modelingového světa a to byl podle mě impuls, kdy mi začali nejvíce přibývat sledující.

Milujeme tvoje fashion fotky a tvůj styl! Měla jsi svůj styl odjakživa?

To určitě ne. (smích) V pubertě jsem nosila neonová trička, zlaté legíny, skatové tenisky Adio a velké kruhy jako náušnice. Ještě před dvěma roky byste u mě našli všechno oblečení jen v černé, bílé a šedé barvě… a možná jeden modrý svetr. Největší převrat u mě nastal, když jsem začala chodit se svým současným přítelem, klepal si na hlavu, proč na sebe nemám nic barevného. Já se nad tím zamyslela a řekla si, že má vlastně pravdu!

A svůj styl pořád hledám, mám ráda jak elegantní kabáty, šaty, sukně, tak i oversized svetry a roztrhané džíny. Nosím to, na co mám v daný den náladu.

Podle čeho si vybíráš co na sebe? Jsi ten typ, který stojí půl hodiny ráno před skříní, nebo si chystáš outfit na druhý den už večer?

Jak kdy, ale spíše jsem ten první typ. Rozhoduji se podle toho, kam jdu, pokud do školy, tak často vyhrává pohodlná varianta, kdy sáhnu po volném svetru a džínách. Když mám cestu do města, schůzku nebo náladu se vyfiknout, přemýšlím nad outfitem klidně i den dopředu.

Máš hodně oblečení, nebo spíše základní kousky, které můžeš hodně kombinovat?

Hodně je strašně subjektivní slovo, ale snažím se veškeré svoje oblečení unosit, a pokud mám v šatníku nějaký kousek, který jsem neměla delší dobu na sobě, posílám ho dál, ať udělá radost někomu jinému.

Postupem času jsem se naučila mít v šatníku spíše základní kousky, které se dají navzájem kombinovat. Také se dívám na složení každého kousku, po kterém v obchodě sáhnu. Polyester si v 95% nekoupím. Teď jsem si hodně oblíbila baker boy čepice, které oživí každý outfit a přitáhnou pozornost okolí.

Třídíš svůj šatník často?

Třídím ho zhruba 3x až 4x do roka, někdy více. Třídění oblečení u mě probíhá hlavně, když doma měním šatník ze zimního na letní a naopak, nebo když mám jednotlivých kousků tolik, že je opravdu nestíhám unosit. Vytříděné oblečení pak nafotím a dávám na Vinted.

Jaké jsou tvé oblíbené fashion značky?

Ráda nakupuji kousky, ve kterých u nás nikoho nepotkám. Na našich cestách se dívám do místních butiků, obchodů a mám tak v šatníku i kousky, které mi připomínají danou destinaci. Občas jezdíme i do Německa na nákupy, oproti Česku tam mají větší výběr a zejména v Drážďanech mě baví outlet TK Maxx, dají se zde koupit skvělé značkové kousky často zlevněné až o 80%.

Co se týče nakupování v Česku, tak ráda chodím do obchodů jako jsou Zara, Mango, H&M, Stradivarius, Bershka, z internetových pak Asos nebo NA-KD.

A poslední otázka ohledně našeho projektu, znala jsi ho předtím, než jsme tě oslovili a jaký máš na něj názor?

Dozvěděla jsem se o něm teprve nedávno, ale přijde mi skvělé přečíst si díky vašim rozhovorům více o lidech, které znám jen z blogu/Instagramu a také mě moc baví číst novinky z online světa!

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Lucie Vrzalové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

1 komentář

  • Vypadá to, že Lucka vážně přemýšlí nad tím, co kupuje. To je super, přijde mi, že spousta fashion blogerek, instagramerek a tak vůbec nakupuje obrovské hromady oblečení za pár korun, které se vyrábí kdovíkde a končí kdovíkde, a tak negativně ovlivňují holky, které je sledují. Takže víc takových! 🙂

Instagram @bloggersre

Náš Instagram