Bloggers RE

“KAŽDÝM DŇOM MA NEUSTÁLE NIEČO PREKVAPUJE,” ŘÍKÁ LUCYPUG


LucyPug je jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších influencerek v Česku a na Slovensku. Jak vzpomíná na své začátky na YouTube, co obnáší tvorba a prodej vlastního merche nebo podle čeho si vybírá firmy, se kterými spolupracuje? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru!

Své historicky první video na YouTube jsi publikovala 19. července 2015. Pekli jste v něm společně s tvým partnerem Dankem, kterého většina lidí zná pod přezdívkou GoGo, cookies. Jak vzpomínáš na toto natáčení a měla jsi tehdy trému?

Video s Dankom bolo ako prvé publikované na mojom kanáli, no predtým som vytvorila niekoľko videí, ktoré som sa neodvážila publikovať. V tom období som si veľmi pripúšťala, čo si o mne myslia ľudia, a myslím, že aj to bolo dôvodom trémy počas natáčania. Celkovo zo svojich prvých videí mám dojem, že som to vôbec nebola ja. Ale na to, aby som sa na videách úplne uvoľnila, som si musela prejsť aj touto cestou.

Jaká sociální síť tebe osobně aktuálně baví víc – Instagram, nebo YouTube?

Jednoznačne Instagram. Okrem grafického dizajnu som na škole študovala aj fotografiu, ktorá si dovolím povedať, že ma baví viac ako práca s kamerou pri natáčaní. Rovnako sa vždy teším aj na úpravu fotiek, vyladenie detailov, farieb atď. S Youtubom je oveľa viac práce ako s Instagramom, predsa – vytvoriť video trvá o niekoľko desiatok hodín dlhšie, ako spracovať fotku.

Přemýšlela jsi někdy o tom, že bys začala psát blog?

V teenagerských rokoch som o tom uvažovala veľakrát. Písanie slohov v škole ma vždy bavilo, dokonca, popri príprave mojich minuloročných diárov mi vydavateľ povedal, že mám talent na písanie, no stále mám k tomu určitý rešpekt a odstup.

Máš vlastní e-shop, kde prodáváš svůj merch jako například sešity, dekorativní nálepky, batohy nebo oblečení na sport. Lidé mnohdy vídí až výsledný produkt, ovšem za tvorbou vlastního produktu je spousta práce. Navíc ty si designy svých produktů sama tvoříš, ručně je kreslíš. Kam chodíš pro nápady na designy svých produktů a jak probíhá jejich tvorba?

Častokrát nájdem v obchodoch veci, ktoré sa mi páčia, ale vždy by som na nich niečo zmenila. Rovnako to platí aj pri naberaní inšpirácie na internete. Vždy keď ma niečo zaujme, je tam dosť vecí a prvkov, ktoré by som spravila vlastným štýlom. Práve toto využívam na vytváranie svojich dizajnov – inšpirovať sa určitým produktom a poňať ho svojim štýlom a vkusom.

Na tvém Instagramu tě aktuálně sleduje více než 750 tisíc followers a na YouTube máš přes 550 tisíc odběratelů, což z tebe dělá jednu z nejblíbenějších online tvůrkyň v Česku a na Slovensku. Važe se k tomu ovšem i velká zodpovědnost. Co pro tebe taková sledovanost znamená a na co si naopak musíš dávat trochu pozor?

Vždy si predstavím úlohu rodiča, aké by to bolo, ak by som ja ním raz bola a moje dieťa by malo na internete určitý ”vzor”. Nepáčilo by sa mi, ak by nasledovalo niekoho, kto šíri negatívne veci a tak vytvára negatívny vplyv na moje dieťa. Aj vďaka tejto predstave viem lepšie zvážiť, čo budem a nebudem propagovať. Zároveň mám určité zásady, ktorých sa držím. Propagujem len tie veci, ktoré mám rada, aj bez toho, aby som s nimi spolupracovala.

Co podle tebe vedlo k tomu, že tě sleduje tolik lídí? Je nějaké “tajemství”, které za tím je?

V prvom rade treba povedať, že bez priateľa a nahliadnutia do sveta sociálnych sietí by som sa do toho nepustila. Práve jemu vďačím za časť publika, ktoré mám. A to, prečo ich stále bavím, by bola skôr otázka na nich.

Mít takovou sledovanost s sebou navíc nese do určité míry i ztrátu soukromí. Jak ses vypořádávala s tím, když tě lidi začali poznávat i mimo své displeje? 

Úprimne, veľmi ťažko až do dnešného dňa, ale beriem to tak, že to k tomu patrí. Bohužiaľ niektorí ľudia nepoznajú hranicu a sú maximálne neempatickí. Vykrikovanie môjho mena po nákupných centrách a naháňanie je úplne bežné. Našťastie, tieto negatívne skúsenosti časom upadajú a ľudia začínajú mať určitý rešpekt mi nevytvárať nemilé skúsenosti s ich stretnutiami.

V této době už víš, jak s tím pracovat, nebo je pořád ještě něco, co tě dokáže překvapit nebo zaskočit?

Každým dňom ma neustále niečo prekvapuje. Doba sa vyvíja a prichádzajú veci, na ktoré nie som zvyknutá.

Jakou techniku používáš na tvorbu videí a focení? A co používáš na editaci videí a fotek?

Všetky videá a fotky na mojich sociálnych sieťach vytváram zrkadlovkou – Canon 5D mark IV. Na editáciu videí používam Adobe Premiere Pro a fotiek Adobe Lightroom (najčastejšie mobilnú verziu).

Podle čeho si vybíráš, s jakou firmou budeš spolupracovat? Co je pro tebe při výběru klíčové?

Daná firma mi musí byť v prvom rade sympatická a musím s ňou mať skúsenosť (hovorím hlavne o značke/produkte). Momentálne už prímam možno 1% ponúk a to sú len dlhodobí partneri, s ktorými mám skúsenosť aj čo sa týka komunikácie. Väčšinou spolupracujem len s väčšími značkami, ktorým nemusím vysvetľovať, čo ako funguje, a nevznikajú zbytočné problémy. Už som musela niekoľko nešťastných spoluprác riešiť aj súdnou cestou.

Tvůj partner GoGo má svého vlastního manažera, který se mu o spolupráce stará. Staráš se ty o své spolupráce sama, nebo máš také nějakého manažera nebo agenturu, která tě zastupuje?

S priateľom máme rovnakého manažera, ktorý nám pomáha s komunikáciou a so spoluprácami. S tým rozdielom, že moju emailová schránku si spracovávam sama a jemu prenechávam náročnejšie a zdĺhavejšie ponuky. Uvedomujem si, že veľmi veľa času a energie by mi ušetril človek, ktorý by sa mi o spolupráce staral full time, ale to už by som nebola ja a nechcem dopustiť, aby niekto druhý rozhodoval o tom, ktorá ponuka ma zaujme a ktorá nie.

Jaké chyby podle tebe dělají firmy, když se snaží oslovit influencery a online tvůrce ke spolupráci? A co bys jim poradila nebo doporučila?

O tom by som vedela spraviť aj knihu. Väčšinou sú to kroky na základe neskúsenosti a za tú najväčšiu chybu považujem to, že si nedajú dohovoriť, ak im chce daný influencer poradiť. Rovnako si častokrát poniektorí neuvedomujú, že si kupujú len určitý priestor na sociálnych sieťach u influencera a preto musia osloviť takého, ktorí okrem targetingu a iných špecifikácii spĺňa aj ich štýl spracovania príspevkov. Násilné snaženie sa zmeniť podmienky propagácie má vždy katastrofálny dopad nie len pre influencera, ale hlavne značku.

Co bys doporučila ostatním online tvůrcům, kteří se snaží rozvíjet svou tvorbu a získat nové fanoušky?

Jednou vetou – byť sám sebou, na nič a nikoho sa nehrať.

Co říkáš na náš projekt BloggersRE a znala jsi ho již dříve?

Čo sa mi hlavne páči je to, že to riadia mladí ľudia, ktorí sa rozhodli robiť niečo iné a idú si za svojim.

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Lucie Hruškové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X