Bloggers RE

“V OBCHODECH JE VLASTNĚ MÓDNÍ NESVOBODA,” TVRDÍ LUSIET


Dnešní rozhovor bude s mladou slečnou se zajímavým jménem. Skvělá fotografka, hráčka na basovou kytaru, vegetariánka, čtenářka a instagramerka. Kdo stojí za tak zajímavým jménem? Čti dál a dozvíš se to!

Lusiet, na první pohled určitě každého zaujme tvoje jméno. Kdo stojí za tak zajímavým jménem?

Upřímně, abych řekla pravdu, tak si už vlastně nejsem jistá, ale mám pocit, že jej vymyslela moje tehdejší nejlepší kamarádka ze střední školy. Vždycky se mi líbily přezdívky a pseudonymy, takže bych si dřív nebo později stejně nějakou vymyslela.

Tvoje bio na Instagramu je poměrně dlouhé. Které z označení, jaké tam máš, tě nejvíce vystihuje a proč?

To je velice zajímavá otázka, upřímně si myslím, že mě plně nevystihuje nic. Každá věc je součást mě, takže pro mě není jednoduché to rozhodnout, ale většina lidí mě vnímá jako fotografku, takže obecně asi to.

První slovo v biu u tebe na profilu je “ecology”. Jak moc se o ekologii zajímáš a odkdy? Co konkrétně je pro tebe v této oblasti nejdůležitější?

Ja si tento profil založila před necelým rokem a moje prvotní myšlenka byla, že by se můj obsah týkal hlavě otázek ekologie. Já se cítím neuvěřitelně spojená s přírodou a chtěla jsem, aby lásku k přírodě a obecně ekologii získalo víc lidi. Myslím, že se teď společnost nachází na hraničním bodu a každá pomoc a uvědomění je důležitá. Já se snažím nejvíce ukázat to, že kupovat nové oblečení je zbytečné. Mám oblečení pouze ze sekáčů, jsou opravdu plné pokladů, zároveň šetrné k přírodě a kreativní. V obchodech je vlastně módní nesvoboda, v sekáčích žádná figurína ani výloha nepodsouvá co nosit.

Další slovo je “photographer” a my milujeme tvoje fotky! Máš na to vystudovanou nějakou školu, nebo jsi samouk?

Moc děkuji, že milujete moje fotky, to potěší. Upřímně jsem studovala fotku jeden rok, ale na můj vkus tam byli všichni tak 30 let pozadu, nelíbily se mi úpravy a styly, do kterých nás tlačili, tak jsem si řekla dost, tohle nechci a studium ukončila. Dva měsíce nato jsem se odstěhovala do Prahy, abych se mohla učit praxí.

Co nejradši fotografuješ a jsi radši před, nebo za foťákem?

Pro mě je při focení velice důležitá interakce s druhým člověkem, takže miluji portréty. Hodně fotím i koncerty, ale také je pro mě velice meditativní focení momentek, takže místa jako backstage zbožňuji, zaprvé je to místo s jedinečnou atmosférou a zadruhé si mě nikdo nevšímá a já mám absolutní svobodu, co fotím. A jednoznačně jsem raději za foťákem.

Jsi taky hráčka na basovou kytaru. Jak ses k tomu dostala?

Na basovou kytaru hraju opravdu chviličku. Předtím jsem už hrála na kytaru a klavír, takže mám obecně blízko k hudbě. Můj táta je muzikant a máme doma zkušebnu a mini studio. Mimo to většina mých kamarádu jsou muzikanti, takže vyjadřovat se hudbou mi přijde přirozené.

Učila ses hrát sama? Hraješ v nějaké kapele? Můžeme tě někde slyšet hrát?

Na basu se teď učím sama, hlavně z videí na Youtube. Kapelu nemám, na základce jsem hrála ve školní kapele na kytaru, ale to je už historie. Můj plán je založit si vlastní kanal na Youtube a tam dávat videa.

Žiješ zdravě, cvičíš a stravuješ se vegetariánsky. Měla jsi to tak odjakživa? Nebo proč ses tak rozhodla žít?

Vegetariánsky se stravuju od svých 16 let a přijde mi to nejpřirozenější věc na světě. Ke zdravému stravování a cvičení jsem dospívala postupně. Čím je člověk starší, tím víc začíná vnímat životní hodnoty jinak. Opravdu zdraví je to nejdůležitější, co máme, a člověk by se měl podle toho zařídit.

Taky o tobě víme, že ráda čteš. Co nejraději? Máš nějakou oblíbenou knížku, kterou bys nám doporučila?

Už od puberty jsem vášnivá čtenářka. Měla jsem období, kdy jsem četla pouze životopisy, pak čistě beletrii, hlavně světovou literaturu 20. století. Milovala jsem vždy temné a depresivní příběhy, několik let byl na vrcholu mého žebříčku Stephen King, teď bych ho už asi nečetla. Teď mám období, kdy nejvíc čtu duchovní knížky. Baví mě přemýšlet o světě a lidech z různých úhlů. Moje nejoblíbenější kniha je Malý princ, to je moje srdcová záležitost, neznám něžnější, pravdivější a dojemnější příběh, který by se mnou více rezonoval.

A co projekt BloggersRE? Znala jsi ho už dříve, nebo ses s ním seznámila až když jsme tě oslovili? Líbí se ti jeho myšlenka?

Projekt BloggerRE znám asi 3 měsíce a narazila jsem na něj náhodou při brouzdání na Instagramu. Koncept a myšlenka mě velice baví, líbí se mi, že propojujete kreativní lidi a dáváte jim možnost být více vidět.

 

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Julie Levé, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram