Dnešní rozhovor bude s nejen instagramerkou, influencerkou, ale i modelkou v jedné osobě. Markéta je finalistka České Miss 2017, byla v TOP 15 v souteži Miss Global Beauty Queen 2017, je modelkou a fotomodelkou a vyšel jí už dokonce i celý kalendář! Do toho navíc rozjíždí nový projekt #JakSeRodíPrincezny, který je určený pro mladé slečny i muže, kteří uvažují o kariéře modelky či modela. Jak se k modelingu dostala, jaké to je ve světě, kde vás pořád posuzují a pozorují, a za co by svou kariéru vyměnila? O tom v dnešním rozhovoru…

Mohla by ses nám pro začátek představit? Kdo je Markéta Matoušová?

Markéta Matoušová je 27 letá holka z České Skalice, která miluje cestování, sport, moderování a každou volnou chvíli, kterou může strávit se svojí rodinou a přáteli. Je také velice cílevědomá, spontánní a energická.

Lidé tě mohou znát ze soutěže Česká Miss 2017. Jak tě vlastně napadlo se do soutěže přihlásit? Chtěla ses vždycky stát modelkou?

Popravdě, nikdy jsem neměla ambice stát se modelkou nebo královnou krásy. Když jsem byla malá, nosila jsem šíleně ostříhanou ofinu a silné dioptrické brýle. Vše začalo v roce 2010, kdy se můj vzhled trošku změnil, nechala jsem si narůst vlasy a brýle vyměnila za kontaktní čočky. V tomto roce mě oslovili zástupci našeho města, jestli bych nejela reprezentovat Českou Skalici do Polska na takovou “menší” mezinárodní soutěž. Aniž bych od toho cokoli očekávala, vyhrála jsem. A v té chvíli mě napadlo, že bych mohla zkusit něco víc. Soutěž Českou Miss jsem brala jako absolutní vrchol všech soutěží krásy a nikdy by mě nenapadlo, že se mi někdy podaří dostat se až takhle daleko.

V této soutěži ses probojovala až do finále, k čemuž ti samozřejmě moc gratulujeme. Jak se ti v soutěži líbilo, jaký byl vlastně casting? Co vše je zapotřebí, aby se člověk stal českou Miss?

Celou soutěž jsem si moc užila. Byly samozřejmě momenty, kdy jsem si říkala: “Bože ať je už konec!” nebo “Co tady vlastně dělám?”. Ale bylo mi jasné, že to nebude jednoduchá cesta. Člověk se musí naučit být stále nad věcí, neřešit blbosti a hlavně si každý moment užít na maximum.

Co je zapotřebí k tomu stát se Českou Miss? Řekla bych rozhodně zdravé sebevědomí, cílevědomost a připravit na to, že občas přijdou i kromě krásných chvil slávy, focení a přehlídek i chvíle, kdy nebudete mít čas absolutně na nic. Ale to k tomu rozhodně patří a s tím do té soutěže musíte jít. Ale když se mě lidi ptají, jestli bych do České Miss šla znovu, tak odpovídám, že rozhodně ano. Protože ty zkušenosti, kontakty a zážitky vám už nikdy nikdo nevezme.

Dále jsme zaznamenali tvůj další úspěch v soutěži Miss Global Beauty Queen, kde ses dostala mezi TOP 15 dívek. Co myslíš, že je tvoje nejsilnější stránka, která tě takhle posouvá vpřed napříč soutěžemi?

Já jsem vždycky chtěla dělat něco, co bude mít smysl a co mě posune dál. Každou příležitost beru jako motivaci být lepší a lepší. Možná to bude i tím, že mám ráda výzvy, a to soutěž Česká Miss i následně světová soutěž Miss Global Beauty Queen rozhodně byla. Nicméně bez podpory mojí rodiny bych nebyla tam, kde jsem teď, a za to jim moc děkuju.

Nyní jsi full-time modelkou a fotomodelkou, co taková práce obnáší? Jak vypadá takový všední den modelky?

Modelkou a fotomodelkou jsem spíš tak na 40%, těch dalších 60% vyplňuji tím, že se starám o sociální sítě a marketing společnosti D.I.C. – výroba a prodej diamantových šperků.

Ale pokud by vás zajímalo, jak probíhá den, kdy mě čeká přehlídka nebo focení, tak je to asi takto: ráno vstanu, vyčistím si zuby, pustím óčko, nasnídám se, sbalím všechny boty, kosmetiku, svačinu a podle toho, jestli máme mít třeba jen základní makeup, tak se buď nalíčím, nebo jedu tzv. “nature” na místo, kde je akce. A tam už to pak běží podle programu, líčení, vlasy, zkouška choreografie a samozřejmě nezapomenout udělat dost backstage fotek a selfíček, aby bylo co postovat. (smích) Všechno tohle vám ale ukážu v mém novém projektu „Jak se rodí princezny“. Už teď můžu prozradit, že video z Backstage módních přehlídek vyjde jako jedno z prvních.

Říká se, že mezi modelkami panuje obecná nevraživost a soutěživost, kdy jste vlastně všechny mezi sebou soupeřky, máš ty sama mezi kolegyněmi modelkami nějaké kamarádky?

Ano, to slýchávám často a opravdu jen jednou nebo dvakrát se mi stalo, že jsem si s nějakou holčinou nesedla, ale já nejsem konfliktní člověk. Když vycítím, že začíná být “zbytečně dusno”, odcházím pryč, protože si nechci kazit den. A jestli mám mezi modelkami kamarádky? Ano, mám. Například s holkama z České Miss se vždycky rády vidíme, bohužel to není tak často, ale jsem vždycky moc ráda, když se potkáme.

Co by byla Markéta, kdyby nebyla modelkou? Chtěla ses jí stát odjakživa?

Když jsem byla malá, chtěla jsem být princeznou a to se mi tak trošku plní, protože nyní natáčíme můj nový projekt #JakSeRodiPrincezny, ve kterém chci motivovat všechny dívky k tomu, aby se nebály jít za svými sny a hlavně jim předat svoje zkušenosti. To mi teď bere veškerý volný čas, ale naštěstí na to nejsem sama a mám dva šikovné kluky, kteří mi s tím pomáhají, přeci jen ten mužský “nadhled” a technické smýšlení jak, co a kde natočit je potřeba. Už brzy vyjde první díl, vše se dozvíte na mých sociálních sítích.

A je nějaká práce, za kterou bys kariéru modelky a fotomodelky vyměnila?

Momentálně bych neměnila vůbec nic, co se má stát se stane a to, co teď dělám, mě moc baví.

O modelingu se obecně ví, že se jím nedá živit donekonečna, máš už nějaký plán B? Chtěla bys zůstat v módním odvětví?

Jak jsem již na podobný dotaz odpovídala, modeling není to, co mě živí. Baví mě to moc, ale jenom touto činností bych se asi živit nechtěla. Ono se to takhle nezdá, ale je to celkem náročné stát celý den před objektivem. Pokud se fotí třeba den, je to v pohodě, ale dva, tři, čtyři dny a více jsou už opravdu znát a druhý den jsem úplně mrtvá.

Můj plán B je #JakSeRodíPrincezny, ale to je teprve v počátku, tak uvidíme.

A poslední otázka se týká, jako tradičně, tvého názoru na náš projekt BloggersRE, a jestli jsi o něm slyšela dřív, než jsme tě oslovili?

O vašem projektu jsem zaslechla už dříve, díky sociálním sítím, které vládnou světem. Občas si u vás přečtu nějaký zajímavý rozhovor nebo třeba článek z mých oblíbených kategorií „Beauty“ a „Fashion“. Jsem ráda, že projekty jako je BloggersRE existují. Držím vám palce i do budoucna.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Markéty Matoušové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here