Bloggers RE

“VŠE, CO SI VYSNÍM, TAK I REALIZUJI,” HOVORÍ MEG MAŠKOVÁ


Michaela, alebo M.E.G, je mladá česká blogerka, influencerka a zakladateľka M.E.G. Charity. V dnešnom rozhovore sa dozviete o tom, aké boli začiatky jej značky M.E.G, čo je poslaním M.E.G. Charity, čo nájdete na jej e-shope alebo aj o tom, aké je to napísať knihu. Prajeme príjemné čítanie…

Michaela, moc nás teší, že si si našla voľnú chvíľku na rozhovor. Predstav sa v krátkosti tým, ktorí ťa ešte nepoznajú. Kto si a kto sa skrýva pod pseudonymom M.E.G?

Já vám děkuji za oslovení na další rozhovor!

M.E.G je zkratka pro celé moje jméno – Michaela Elisabeta Georgina. Představení a vystihnutí mé osoby je na začátku mé knihy, kde mě popsaly moje přítelkyně a kde je snad vše.

V kostce jsem slečna, která si jde za svým. Do 30 let si splnila své sny a při tom se snažila naplnit jedno ze svých poslání, kterým je podpora našeho zdravotnictví ve formě vybavení a všeho potřebného. Jinak jsem rentiérka – nakupuji, pronajímám nemovitosti. Jsem taky blogerka – píši blog o vztazích, influencerka, školitelka Instagramu, ředitelka nadace, dcera, přítelkyně, parťačka… V neposlední řadě jsem terapeutka – kvůli M.E.G. Charity jsem si dodělala psychologické vzdělání na Masarykově ústavu vyšších studií, jelikož jsem zjistila, že 80 % lidí je primárně nemocných psychicky a nikdo neřeší terapeuty, kouče nebo mentory. To bych do budoucna chtěla změnit.

Jsem taková multifunkční žena. (smích)

Na svojom blogu máš napísané: “Dělám to, v co věřím, a naplňuji tak své životní poslání…”. Čo konkrétne považuješ za svoje životné poslanie a ako sa ho snažíš naplniť?

Za jedno z mých poslání beru právě vybavovaní a zlepšovaní našich nemocnic a záchranných jednotek. Pokud bude ve všech nemocnicích a záchranných jednotkách vybavení, potřebné přístroje a pomůcky, lékařskému personálu to usnadní jejich práci. Pacientům zachrání život nebo minimálně zrychlí rekonvalescenci a zpříjemní nepříjemnou etapu života.

Jak jsem již zmínila, dalším bodem jsou terapie v nemocnicích i mimo ně, ale to je projekt, který je ještě v plenkách a v našem systému nebude sranda ho jen tak realizovat. Ale já slovo nejde neznám.

Začala si písať blog a pohybovať sa v módnom priemysle, máš vlastné kolekcie. Móda je veľmi špecifická oblasť a je veľmi ťažké sa v tomto segmente presadiť. Aké boli tvoje začiatky?

Před 6 lety jsem byla největší odpůrkyní sociálních sítí a nikdo o mně prakticky nic nevěděl. Neměla jsem potřebu cokoliv vystavovat. Nejdříve vznikly katalogové fotky, pak mi bylo doporučeno, abych lidem ukázala sebe, protože za každou značkou musí někdo stát. Po pár týdnech jsem tak šla s kůži na trh a zjistila jsem, že kromě modelů bavím lidi i já.

A tak už je to 5 let. Ale něco mi zůstalo a myslím, že asi navždy zůstane. Nemám potřebu extra vystavovat soukromý život. Tvrdila jsem to ve 20 a mám to tak i ve 31 letech. Můj Instagram je hlavně o tom lidi podpořit, motivovat, o tipech, slevách, soutěžích, radách nebo akcích M.E.G. Charity.

Brand M.E.G jsou kožíšky ze zbytkových materiálů, kvůli kterým nezemřela žádná zvířata. Vše navrhuji a nechávám šít v České republice a každý model je jedinečný. Kvůli mému plnému diáři ale teď nevznikla nová kolekce a klientky si mohou nechat šít pouze na zakázku a míru.

Hovoríš, že extra nezdieľaš svoj súkromný život. Znamená to, že ani nikdy neukážeš svojho partnera?

Nikdy neříkejte nikdy. Doteď nebyla potřeba. Možná jednou svého muže. Ale jak říkám, nevím, neřeším takové věci. Třeba jednou.

V tvojom mladom veku sa venuješ nie len blogu a móde, ale aj iným projektom. Už dlhšiu dobu podporuješ dobré veci, ako napríklad nadačné fondy. Čo ťa motivovalo k založeniu “M.E.G. Charity Nadační Fond”? Opíš nám, ako celý tento projekt vznikal, čomu sa venuje a aký je jeho cieľ.

Dala jsem si do 30 let pracovní cíl, ten jsem splnila s půlročním předstihem. Splnila jsem si vše. Od oblasti rentiérství, vzdělání, až po filantropii.

Od 10 let jsem podporovala prodejem různých věcí kojeňáčky. Pak nastoupily různé dobrovolné akce, charity. Když nám v roce 2015 doma taťka upadl a vyplo mu srdce, byl hospitalizován. Dny, noci v nemocnici. Povídaní s lékaři, sestrami. To vše půl roku. M.E.G Charity byla jasná volba.

Vše ale pro něco dobré. Já díky této zkušenosti viděla, jak fungují nemocnice. Co je potřeba, slyšela jsem názory z více stran. Přesvědčila se o tom, že nikomu nedám peníze, ale radši vždy vše koupím a předám. Každé předání probíhá s předávacím protokolem, jsou pořízeny fotky atd. M.E.G Charity dělám po večerech s mým týmem, rodinou a přáteli, takže nemám náklady na kanceláře, zaměstnance…

Co vybereme z akce Knihy teď aktuálně, za to nakoupíme a předáme. Ta energie, láska, vděčnost po předání je pro mě tou největší odměnou. Nebo když vám volají lékaři, že díky přístroji od vás na operačním sále zachránili paní ruku a podobně…

Nejde vyjádřit slovy, jak moc si lékařů a celkově lékařského personálu cením a vážím. Jsou to lidi, kteří by měli být placeni zlatem a mělo by jim být dodáno vše potřebné k záchraně a urychlení rekonvalescence. Pravě i třeba ti terapeuti, protože pokud není pacient v pořádku psychicky, není možná ani rychlá rekonvalescence.

Vše začíná u psychiky. Vše.

Momentálne v rámci nadácie M.E.G Charity podporujete niekoľko nemocníc v Českej republike. Aké ciele máte s nadáciou na rok 2020?

Máme od 2019 plán, který jsem dala dohromady s každým vedením nemocnice, kterou M.E.G Charity zastupuje – Cheb, Vary, Plzeň, Praha, Brno.

Musíme prodat co nejvíce knih a uspořádat co nejvíce akcí, abychom sehnali finanční prostředky. Zatím jsme vybrali na Brno. Věci jsou objednané, čekáme na dodání.

Díky firmě Collalloc, se kterou děláme speciální akce – například v měsíci listopad “kup si kolagen a z každé krabičky dáš 100 Kč na charity”, jsme vybrali neuvěřitelných 60 tisíc, za které jsme objednali speciální polohovací postel. Dále se bude předávat speciální matrace a stolek.

Teď už se těšíme na dodání a oficiální předání ve Fakultní nemocnici u sv. Anny s patronkou nemonice Nelou Slovákovou a majiteli firmy Collalloc a šetříme na zbytek, viz webové stránky nadace.

Nastřádat korunky trvá, ale pak to vždy stojí za to. A korunky navíc, co budou, půjdou směr záchranné jednotky, tam toho taky schází hodně.

V súčasnosti podporujete 5 nemocníc v Českej republike. Nie všetci pacienti však majú financie a nie každý z nich si môže dovoliť dochádzať. Máte riešenie, ako vyriešiť tento problém? 

Bohužel toto není v mé moci ani kompetenci, stejně jako zvýšit lékařům peníze. Na každé oddělení dát terapeuta a lékařům supervizora, na to jsem zatím malá rybka v tomto velkém oceánu.

Ale vím jedno – pokud se všichni spojíme a zapojíme, dokážeme změnit hodně moc, a to pro nás všechny. Protože každý z nás někdy nemocnice potřebuje. A dobře, když ne my, tak naši milovaní. Nejcennější je zdraví.

Proto chci největší pozornost směrovat touto cestou, i když třeba miluji zvířata nebo snažím se žit ekologicky, nejde pomáhat všude.

Kde je podľa teba problém v tom, že nemocnice ešte stále nemajú dostatočné finančné prostriedky na moderné a kvalitné lekárske vybavenie?

Popravdě do tohoto tématu se moc nechci pouštět. Celkově máme lékařství na jedné z nejvyšších úrovní na světě, o tom žádná. 

Jelikož jsem za svůj život dost cestovala a musela jsem být i ošetřena v zahraničí, vím, o čem mluvím. V cizině, když nemáte drahé pojistky nebo peníze, máte smůlu. Tady ošetří každého bez rozdílu. Což už mi třeba přijde nefér. Jak k tomu přijde člověk, co celý život odváděl peníze? 

Toto téma je na hodiny a hodiny a stejně s tím já nic nezmůžu. Měním věci, se kterými lze něco dělat.

Tvoj projekt je výnimočný aj tým, že má charity e-shop, kde sa dá nakupovať za plné, ale aj polovičné ceny, čo je podľa nás skvelá vec, pretože tak môžu pomôcť aj tí, ktorých mesačný príjem nie je veľký. Aké produkty ponúkate?

A to byla od začátku hlavní myšlenka, aby lidé nakupovali potřebné věci za až -70  %, ale zároveň pomáhali.

Dnes na e-shopu najdou lidé knihu, merch, od února 2020 limitované kousky, a jednorázové akce, na které stále upozorňujeme na Instagramu, stačí si to hlídat.

Jsou tam opravdu jedinečné kousky za úžasné ceny. Budou tam ještě například šperky, elektro, oblečení, lístky na concert…

Nedávno si vydala knihu “M.E.G Aneb jak na šťastné vzťahy a zvládnutí životní lekce”, ktorá je veľmi motivačná a plná životných príbehov. Kedy a ako sa u teba zrodila myšlienka napísať knihu?

Prvně vznikla myšlenka psát blog, do toho jsem si dodělala odborné vzdělaní v oblasti terapie psychologie. Zjistila jsem, že bez rozdílu na věk, pohlaví, orientaci, všichni celý život řešíme vztahy. Ať už milostné, přátelské, nebo pracovní. Mé blogy byly určené pomoct, podpořit, ulehčit ve vztazích, orientovat se v životě a žít s lehkostí. K tomu se začaly přidávat příběhy založené na skutečných událostech. Lásky, nemoci, násilí, děti, drogy…

Když tento blog začal pomáhat, největší odměna pro mě byla, když jsem měla ohlasy, že několik žen volalo na policii, našlo sílu opustit tyrany.

Řekla jsem si, proč by nemohl blog pomáhat ve více směrech. Nejen lidem léčit duše, motivovat je, ale také vybírat peníze pro charity na nákup vybavení do nemocnic, abych se nemuseli stále někde doprošovat. To byla moje myšlenka, pak přišla realizace.

Máš síce blog, ale písanie knihy je určite iné. Čo sa ti písalo ľahko a kde si naopak pociťovala ťažkosti?

Víte, já věřím na sílu myšlenek. Vše, co si vysním, tak i realizuji.

Když jsem se rozhodla napsat knihu, napsal mi na Instagramu Michal Kopecký o spolupráci – jeden z nejúspěšnějších slovenských spisovatelů. Časem se stal mým mentorem v tomto směru a díky němu jsem to taky zvládla. Včetně tisku, který byl na Slovensku, protože české tiskárny chtějí 2x až 3x víc než slovenské.

Dalším pomocníkem mi byly ilustrátorky, bez kterých by kniha neměla jedinečné kresby, ke každé kapitole dělané jen pro tuto knihu. Korektura proběhla díky mým úžasným přítelkyním, grafika díky mému nejlepšímu příteli. A v neposlední řadě podpora Collallocu a značky M.E.G, jako sponzorů realizace.

Opravdu jsem netušila, že je to takový oříšek, a že je toho tolik potřeba, ale dali jsme to. Teď už jen všechny kusy prodat a nakoupit vybavení.

Čiže kniha sa dá zakúpiť len na tvojom e-shope?

Ano, dostání je jen na e-shopu a musím říct, že přesto se prodává hezky a jsou na ni hezké reakce.

Byla jsem zklamaná a znechucená z postavení několika firem a lidí. Například knihkupectví po nás chtěy 50-68 % z prodeje knihy. Spočítejte si náklady a charitě by nezůstalo nic. Mediálně známí lidé nebo lidé s vysokým počtem sledujích na Instagramu mi napsali, že chtějí honorář za promo charity i knihy.

S knihou přislo opravdu velké prozření, že nic není takové, jak se zdá. O to více, pokud to ještě jde, si vážím lidí, kteří to dělají srdcem. Nemají potřebu se jen chlubit, ale jsou i osvětou, podporou, motivací. Díkybohu je jich stále dost. 

Také nakupujte motivační knihy nejen proto, že na sobě díky tomu zapracujete a posunete se, ale i proto, že pomůžete…

Na sociálnych sieťach ťa sleduje veľa ľudí, ale určite máš aj širokú offline komunitu, ktorú inšpiruješ. Kto motivuje a inšpiruje teba?

Inspirují mě pracovité krásné ženy, které narovinu řeknou, že je to dřina a že nic není zadarmo – Simona Krainová, Nela Slováková, Zuza Plačková, v zahraničí Ana Johnson, Rome Strijd…

V mém reálném životě je to moje maminka, babička, teta a mé přítelkyně. Každá je mi denně něčím vzorem. Jedna jak pracuje, další jak je úžasná maminka, další jak je super kuchařka. Denně mě inspirují, jsou mi vzorem a jejich láska ke mně je mi největší silou a podporou, jakou jsem si kdy mohla přát a dostat. Nikdy na nic mi neřeknou ne. I když nesouhlasí, podpoří mě, a když si nabiju hubu, zvednou mě a jde se dál. Denně za ně děkuji.

Máš vôbec čas pre seba a na oddych pri toľkých projektoch? Čo je pre teba najväčší relax?

Doma jsem slíbila, že dodělám, co mám, a od roku 2020 se budu jen udržovat a bude klid.

Mám vedle sebe užasnou osobu, která je mou osobní asistentkou a zároveň manažerkou charity, takže veškeré spolupráce řeší převážné ona. Já jsem tady od nápadu a finální realizace… Jsme dokonalá dvojka a i díky zbytku, který mám operativně, můžu od tohoto roku polevit.

Na prvním místě je teď moje zdraví, které jsem díky přepracovaní v září ztratila – odešla mi imunita a z toho byly vážné zdravotní komplikace a nemoci. Až budu opět v plné síle, budu cestovat. To miluju a chybí mi to. Budu se co nejvíc věnovat svému osobnímu životu, a to po všech směrech. Práce bylo a bude dost.

Největší relax je pro mě cestovaní, masáže, kosmetika, ale i jen tak ležení na gauči a nicnedělání, maximálně čtení knih.

Rok 2020 sa práve len začal, dala si si novoročné predsavzatia? Čo všetko by si v tomto roku chcela dosiahnuť?

Já jsem typický kozoroh, když si řeknu, že něco bude, tak to bude a nejlíp hned. Takže jestli je konec, začátek, nebo polovina roku, je to u mě, co se týče předsevzetí, jedno. Ale jak říkám, slíbila jsem všem i sobě, že budu míň pracovat. Vše udržovat a věnovat se sobě a lidem, co miluji.

Plán, co by se mělo zvládnout, a můj osobní plán, co bych si přála, je, ale nechám si ho pro sebe. Až to bude hotové, tak se to všichni dozvědí. Tedy vše ohledně charity a spoluprací na Instagramu, u osobního života to bude, dle mého, stále stejně secret…

Náš projekt BloggersRE určite už poznáš. Čo si o ňom myslíš?

Díky BloggersRE jsem dostala tip na mnoho zajímavých lidí, které jsem začala sledovat, takže za mě úžasný zdroj reálných a obohacujících informací.

Autor: Dominika Blchova (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Michaely Maškové, Editace: Deni Hartmannová, Iva Malíková (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X