Mladá kreatívní žena z pražské Letné, která je majitelkou zajímavého stvoření jménem Ťula. Svůj život popisuje jako chaotický, zmatený a energický. Přesto do něj dokáže vnést řád a vytvořit například krásný bytový design. Co se naučila v Zootu a jaká je je práce v Bonami?  Nejen o tom v tomto rozhovoru Natálíi Hrdou…

Kdo je Natálie Hrdá? Jak bys sama sebe krátce popsala?

Přátelská bytost, která se snaží brát život s lehkostí a nadsázkou. Protože když nejde o život, jde o…

Nechoďme daleko od tvého příjmení. Za co jsi na sebe hrdá?

Jsem hrdá na to, že jsem se dokázala postavit na vlastní nohy. Najít si práci, co mě baví, byt v mojí oblíbené čtvrti a celkově si vybudovat svůj malý velký svět, který ráda žiju.

Co ti dokáže zlepšit náladu nebo tě rozesmát? A co tě naopak dokáže naštvat nebo ti náladu zkazit?

Snažím se brát všechno, co mi do života přijde, co možná s největším nadhledem. Ono to ani jinak nejde, protože z těch mých životních držkopádů by se dala napsat kniha. A asi i proto se dokážu nejvíc ze všeho zasmát sama sobě.

Sama o sobě s nadsázkou tvrdíš, že jsi to jako influencerka zatím moc daleko nedotáhla. Přesto máš navázané nějaké spolupráce s firmami. Podle čeho si vybíráš, s jakou firmou budeš spolupracovat? Oslovuješ je sama, nebo tě spíše kontaktují ony?

Instagram je pro mě zábava. Proto si vybírám spolupráce podle toho, co bych si opravdu přála vyzkoušet. Nedostávám za to peníze, maximálně nějaký produkt, který ráda vyzkouším, a zkušenosti předám upřímně dál. Když mě něco vážně zaujme, jsem schopná sebrat odvahu a firmu i oslovit. Protože mojí “real” prací je kromě jiného i práce s influencery, tak tak trochu vím, co si můžu jako microinfluencer dovolit.

Doma máš ovšem konkurenci. Pověz nám něco o tvé psí “influencerce” jménem Ťula. Jak dlouho ji máš a proč ses rozhodla pro toto plemeno? Proč se jmenuje tak zajímavě?

Tak zaprvé Ťula není pes, nýbrž tvor z jiné zatím neobjevené galaxie. Něco mezi psem, prasátkem a králíkem. Ovládá převal na záda, kdykoliv se na ni podíváte, v domnění že ji toužíte podrbat. Jo a sama si nosí vodítko, což denně vykouzlí úsměv nejednomu kolemjdoucímu. A to je vlastně v dnešní době ta nejdůležitější superschopnost. (smích) Jmenuje se Matylda, z toho byla Tylda, pak Tylka, Ťulka… Ťula, magor, hovínko a mnoho dalšího.

Máš také svůj blog tadynaty.cz, kde píšeš o svém životě, cestování nebo o módě. Proč ses rozhodla blog založit?

Dřív jsem se při psaní do časopisů přizpůsobovala tomu, co po mně chtěli druzí (což mi celoživotně moc nejde). Na blogu můžu napsat absolutně cokoliv a jak chci, což je super. A dokonce to čte i někdo víc než jen můj děda, což je taky fajn. Blog je psaný se značnou dávkou nadsázky. Blogů, co se berou vážně, už je na trhu myslím až až.

Když si člověk prochází tvou tvorbu, nemůže si nevšimnout tvého sarkatistického humoru. Evidentně ti nevadí si sama ze sebe udělat legraci. Plánuješ si dopředu, co publikuješ online, nebo je to spíše spontánní?

Nebrat se vážně je hrozně osvobozující, zkuste to, stojí to za to! A neříkám, že i mně někdy neukápne slzička. Naposled třeba když jsem ráno rozlila do postele čaj a obří med, protože můj byt je tak malej, že rozložení postele a otevření okna se rovná matice pokročilé úrovně. Články a posty neplánuju. Celkově je můj život chaotický, zmatený a energický.

Pracovala jsi například v Zootu a momentálně pracuješ v Bonami. Co tam přesně děláš, co máš na starost?

Moje pozice se jmenuje Brand emotion specialista (ano, myslím to vážně). S nadsázkou říkám, že si asi umím poradit s emocemi všech, kromě těch svých. Každopádně mám na starosti kreativní kampaně, influencer marketing, sociální sítě, produkci focení atd.

PS. Pokud vám neodepisuju, neznamená to, že vás ignoruju, jen zase nestíhám, něco tahám, rozlejvám nebo někam běžím.

Zoot i Bonami jsou progresivní firmy s inspirativními lidmi. Co ses v těchto firmách za tu dobu naučila nebo si odnesla?

Troufám si říct, že jsem si odnesla kromě zkušeností a kontaktů i přátele na celý život. Jinak mě oblast marketingu baví osahávat, řekněme, ze všech stran. Začala jsem tak trochu jako modelka, make-up artistka, v reklamce jsem dělala PR sekačkám a pilám, pak psala módní i vztahová moudra do časopisu Blesk pro ženy (myslím, že kdyby starší čtenářky věděly, že jim radí dvacítka, asi by nebyly nadšené), pak jsem dostala práci snů jako kreativní produkční v Zootu a v neposlední řadě začala tvořit love brand značce Bonami. Baví mě design, móda a nečekaně i strategie a analytický vyhodnocování všech těch kreativních mouder, co vytváříme.

Tvá práce musí být určitě někdy náročná. Jak relaxuješ a co děláš ráda ve volném čase?

Nesnáším pojem aktivní odpočinek, takže většinou ležím, jím čokoládu, poslouchám podcasty a hladím Ťulu… to teda musím, i kdybych nechtěla, jsem její oddaná služebná. (smích)

Máš nějaká přání nebo cíle pro svou kariéru do budoucna?

Mít stále chuť a elán pouštět se do nových neznámých projektů. Poznávat zajímavé lidi, od kterých se toho mám hodně co učit, a nebát se dělat chyby.

Na tvém Instagramu a blogu jde vidět, že jsi svůj menší byt na Letné proměnila v útulné designové studio. Jak náročné pro tebe bylo byt vybavit podle tvých představ a přeješ si někdy mít větší byt?

K většímu bytu na Letný bych potřebovala vyhrát sportku nebo sbalit fešného podnikatele, nehlaste se všichni. (smích) Takže jsem zatím za tohle svoje mini království vděčná. Bytový design mě baví snad ještě víc než móda, proto mě štve, že v tak malým bytě už není co předělávat.

Na tvém Instagramu můžeme také vidět některé nápadité outfity. Jak bys popsala svůj módní vkus? Co nosíš nejraději?

Nejraději nosím bílý tričko, Levisky a tenisky. Zároveň miluju i ženské kousky, jako jsou květované zavinovací šaty nebo plisované midi sukně. Ráda mixuju romantické prvky s těmi ležérnější. A moje zásadní pravidlo zní, že co mě škrtí, škrábe nebo mi nesedí, jde okamžitě pryč!

Tvá sestra Karolína Havlíková (@karolinahavlik), která je také blogerka, čeká aktuálně další dítě. Jaká jsi teta? A jak se těšíš na nový přírustek do rodiny?

Jsem samozřejmě ta úplně nejlepší teta, stejně jako každá! Jsem mnohem mateřštější typ, než je moje ségra, proto její těhotenství prožívám snad někdy i víc než ona sama. (smích)

Máš nějaké oblíbenou kuchyni a jsou naopak nějaká jidla, která nemusíš?

Jsem mnoho let vegetarián a celiak, takže mi toho moc nezbývá. (smích) Mám ráda italskou kuchyni a zeleninu na milion způsobů. A protože život má být vždy v rovnováze, doháním zdravá jídla belgickými hranolky, pizzou a hooooooooodně velkým množstvím čokolády.

Hodně ráda cestuješ. Jaká místa, která jsi navštívila, patří mezi tvé srdcovky? A naopak, jaké destinace si ještě přeješ navštívit?

Já vlastně moc ráda necestuju. (smích) Mám teda ještě spoustu míst, co toužím vidět, jen se vždycky po dvou dnech těším na svoji postel a důchodcovský okopávání záhonů na balkoně. Poslední dobou mě ale hodně láká nějaká severní země.

Máš několik tetování. Přemýšlíš o nějakých dalších tetováních nebo piercingu? A mají tvá tetování nějaký hlubší význam?

Na žebrech mám K… moje maminka a sestra jsou Karolíny, můj dědeček Karel, moje nejlepší kamarádka Klára (a Bára, pokud to Baru čteš (smích)), prostě všechny moje “káčka” mám vždy u srdce (oh romantika). Za uchem mám srdíčko, protože mi ho ten den vytetovali v ceně toho káčka. (smích) A pak ještě pivoňku, od dětství mou nejoblíbenější květinu. A plánuju třeba malej citron. Proč citron? Mám ráda citróny.

Máš nějakou oblíbenou četbu nebo hudbu? A posloucháš nějaké podcasty?

Pouštím si rozhovory na DVTV a z youtuberů mám nejradši Valerii Lipovetsky. A co se hudby týče, není to žádný cool hipster indie rock, nýbrž tančím na Camily Señoritu a zpívám si Taylor Swift.

Jaké oblíbené online tvůrce nebo influencery sleduješ? Můžeš dát našim čtenářům nějaký tip koho sledovat?

Moji sestru, protože z její upřímnosti koulím očima, ale zároveň ji za ni obdivuju. Pak mě baví barevný boho svět Style of Becca a spousta interiérových profilů, na kterých si zběsile ukládám veškerou inspiraci.

Znala jsi náš projekt BloggersRE už dřív? Co si o něm myslíš?

Už nějakou dobu ho sleduju a baví mě, že tu naši blogerskou sféru někdo poctivě a s nadšením sleduje. Za zajímavý projekt to považuju i z profesního hlediska. Čerpám díky vám tipy na nové i menší influencerky, které stojí za to nejen sledovat, ale třeba s nimi i spolupracovat.. Jen tak dál!

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Natálie Hrdé, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here