Bloggers RE

“NEDOKÁŽU VNÍMAT VALENTÝNU JAKO ZNÁMOU INFLUENCERKU,” ŘÍKÁ NELA BŘEZINOVÁ


Najlepšia kamarátka blogerky a youtuberky Valentýny Prochádzkovej, Nelča, je človek, ktorý srší energiou. Presvedčiť sa môžete v ich v spoločných YouTube videách či podcastoch. Ich zábavné storky vám vyčarujú úsmev na tvári aj pri tej najhoršej nálade. Aká je Nela v súkromí a ako ju vnímajú jej priatelia? Užíva si popularitu? Aké pre a proti má podľa nej byt’ známou v online svete? V rozhovore nám prezradila aj to, či ona sama plánuje nejaký projekt a dozviete sa aj tajomstvo ich preslávenej “carboňáry”…

Kto je vlastne Nela?

Jmenuji se Nela Březinová, a jelikož bych se nerada samolibě představovala, tak jsem poprosila své kamarády, aby tohle zvládli za mě.

Nelča je člověk přinášející energii, která vás pohltí a už nikdy nepustí. I když se na první pohled může zdát jen jako holčina, která ráda řeší, co si zrovna vezme na sebe, tak se v ní skrývá ohromně svérázný člověk a pochopit její myšlenkové pochody je snad nemožné. Miluje dobré jídlo, dobrou hudbu, ale dobrou společnost nápadníků nikoliv (smiech), možná proto je pořád sama. Nel je kreativní a komunikativní duše, která si nenechá uniknout žádné plánování sebemenší akce. Nel si pokaždé pevně stojí za svým názorem, vyřeší nevyřešitelné a je to ten nejtvrdohlavější člověk, jakého znám. Pro své kamarády je tu vždy, i když zavoláme uprostřed noci, a strčila by za nás všechny ruku do ohně. Hlavně hodnotí lidi podle toho, jací jsou, ne podle toho, co se o nich říká. Má ráda být mezi lidmi a nedělá jí problém navazovat nové kontakty. Musí o všem mít přehled a je ráda v řídící pozici. Je ultra vtipná a extrémně přímá. A i když s tím může mít někdo problém, řekne vše “na plnou hubu”.

Do pozornosti ľudí si sa dostala ako najlepšia kamarátka Valentyny Prochádzkovej. Aké je to mať za kamarátku známu influencerku?

Upřímně musím říct, že pořád nedokážu vnímat Valentýnku jako známou influencerku. Je to má nejlepší kamarádka, kterou znám déle, než vůbec začala blogovat a točit na YouTube. Takže pro mě je to prostě Valča, trdlo, se kterým jsem si patlala jako mladší Nutellu na obličej, se kterou jsem na tajňačku pila víno ředěné vodou a také někdo, s kým jsem sdílela a sdílím každou drobnost svého života. Občas zaslechnu nějaký názor, že se s ní bavím jen kvůli tomu, že je slavná. Na to vždy odpovím pouze něco ve stylu: “Ano, přesně tak, já jsem totiž v našich jedenácti letech věděla, že Val začne v budoucnu točit na YouTube a bude úspěšná.” Občas se ani nedokážu divit, co lidé dokáží vymyslet. To, že je Valinka influencer, beru spíš jako její koníček a práci – jako když tancujete nebo pracujete v kanceláři. Rozhodně to není něco, čemu bych věnovala tolik pozornosti. Mám ji ráda kvůli tomu, že ze mě dělá lepšího člověka, že tu pro mě vždy je a protože s ní se cítím být doma.

Vidíme ťa v YouTube videách, na InstaStories, dokonca ste spolu s Valou natočili niekoľko podcastov. Užívaš si to?

Rozhodně. Opravdu mě to baví a dělá mi radost, že nás mají lidé spolu rádi. Když někde nechci být, tak stačí odejít ze záběru nebo to říct, to se ale moc často neděje. (smiech) Docela ráda se předvádím a občas i přemýšlím, jestli mé chování není až moc, když to vidí tisíce lidí. Na tuhle myšlenku se ale většinou vykašlu a jsem sama sebou. Nebudu si hrát na něco, co nejsem, a nikdo by neměl! Musím se ale k něčemu přiznat. Mám mnohem radši Valči videa a podcasty, když je se mnou. Dřív jsem si myslela, že je to tím, protože jsem tam taky a baví mě sledovat sama sebe. (smiech) Jenže v poslední době mi došlo, že to je kvůli něčemu jinému. Val je mnohem uvolněnější a víc sama sebou v mé přítomnosti, a to mě baví a myslím si, že diváky také. Podle mě jsme spolu 2x tak vtipné a 2x tak upřímné. Jsme jak černá a bílá, každá jiná, každá trošku jiný názor a pohled na věc, ale zároveň se k sobě strašně moc hodíme.

Spoznávajú ľudia na ulici aj teba? S akými reakciami sa stretávaš?

Noo, na to, že lidé poznávají Val a přijdou za námi, jsem už zvyklá. V poslední době se začalo také stávat, že někdo poznává i mě. Že by mě ale někdo oslovil, aniž by Valču vůbec znal, se mi teď stalo poprvé. Byla jsem v práci, najednou za mnou přišla slečna a pozdravila mě. Tak jsem se snažila si vzpomenout, odkud bych ji mohla znát, pořád mě ale nic nenapadalo. Tak jsem pozdravila také a čekala, co se bude dít dál. Řekla mi, že mě sleduje na Instagramu. Seznámily jsme se a chvilku si popovídaly. Bylo to moc milé a opravdu mi to zlepšilo den. Takže takle od cizích lidí zatím samé pozitivní a krásné reakce. Myslím si, že na citátu “váš největší fanoušek je cizinec, ale váš největší ”hater” je někdo, koho moc dobře znáte” bude něco pravdy.

Aké pre a proti, podľa teba, má byt’ známou?

Myslím si, že pro každého budou pro a proti trošku jiná. Ale asi nejhorší proti, které se podle mě týká úplně všech známějších lidí, je ta velká ztráta soukromí. Do určité míry je asi fajn, když vás lidé potkávají a rádi vás vidí, ale nemoci se ani v klidu najíst ve své oblíbené restauraci, aniž by na vás všichni koukali, nebo se jít v klidu projít, aniž by vás někdo poznal, musí být unavující a nepříjemné. Občas je podle mě strašně důležité být úplně anonymní, jít někam, aniž by vás někdo znal, a odpočinout si. Být tím, kým chcete, a začít třeba s čistým štítem. Jde to vůbec, pokud jste známí a lidé vás poznávají všude, kam přijdete?

Nechci tu mluvit o cliché pro a proti, ale zase abychom neskončili tuto otázku úplně negativně. Pro, které se mi líbí na tom, být slavný, je to, že dost pravděpodobně děláte něco, co vás baví a jste v tom dobří. A kdo by se přece nechtěl živit něčím, co ho opravdu baví. Ať už jsou to herci, zpěváci, tanečníci, nebo třeba youtubeři. Živí je to, co je baví, a jsou známí, protože jsou v tom dobří…. Kdybych se já mohla živit děláním průserů, tak jsem podle mě ten nejznámější průserář. Protože jsem v tom fakt dobrá. (smiech)

Nerozmýšľala si aj ty o tom začať vlastný projekt? YouTube kanál či podcast? Ak áno, čo ťa baví? Čo by si ľuďom chcela predať?

Přemýšlím nad tím už hodně dlouho, ale až letos díky karanténě a změně pohledu na spoustu věcí jsem se rozhodla, že nad tím nebudu jen přemýšlet. Vždycky mě hodně brzdil názor jiných lidí, to se naštěstí změnilo a došlo mi, že záleží na tom, co si myslím já, moji blízcí a hlavně JÁ. Ale opravdu se nesmím trápit tím, když o mně říká hnusné věci někdo, koho ani neznám nebo už si nejsme blízcí. Takže určitě je se na co těšit, nechci tady nic prozrazovat, ale sama jsem na sebe zvědavá, kam má tvorba bude směřovat a jak to dopadne.

Vaša “carboňára” má na sociálnych sieťach veľký úspech. Prezradíš nám tajomstvo vášho receptu?

Carboňára” – jen z tohohle slova se mi teď zlepšil den o 100 % a začalo mi kručet v bříšku. “Carboňára”, neboli špagety Carbonara, tvořily v létě tak 50 % mého jídelníčku. Jsou vynikající, super rychlý a není to prostě chleba s máslem. Ještě než popíšu, jak na ně, je určitě fajn si říct, proč Carbonara. Snad tady něco úplně neprásknu, ale tak nanejhůř dostanu od Val za uši. Jednoho krásného letního dne si sedím na gauči a najednou se mě Vala zeptá, co má uvařit svému “budoucímu manželovi” k večeři. Ovesné kaše dělá nepřekonatelné, ale ty se pro chlapce k večeři asi moc nehodí nu. Tak jsem chvíli přemýšlela a najednou mě to osvítilo. CARBONARA. Popsala jsem jí svůj recept a určitě ani nemusím vysvětlovat, jak moc dobré byly a jak moc si určitě šplhla. (smiech)

Proč vlastně ale Carboňára a ne Carbonara, je jednodušší. Jednoduše řečeno, Valči mladší brácha už od mala říká Carboňára, protože proč ne.

Teď konečně ale už k receptu. Jediné, co potřebujete, jsou špagety, slanina, parmazán, máslo, česnek, vejce a sůl. Dejme tomu, že na 2 porce dáte uvařit 170 g špaget podle návodu na obalu, osmažíte na másle 50 g slaniny, ale slaniny není nikdy dost, takže jí tam dejte klidně 2x tolik. Mňam. Ke slanině také hodíte 2 stroužky česneku. 1,5 stroužku nakrájíte na jemné plátky a 0,5 stroužku rozmačkáte. A pak se už smaží do zlatova. Když je slanina dozlatova a špagety hotové, slejete vodu ze špaget a špagety hodíte ke slanině na pánev. Přihodíte do pánve 2 rozšlehaná vejce a mícháte, než se vše promíchá, obalí a vejce se uvaří. Teď je skoro hotovo. Špagety naservírujete, osolíte, posypete nastrouhaným parmazánem a hotovo, dobrou chuť!

Tyjo, bych měla napsat v budoucnu nějakou kuchařku. Ale klíčem ke každému vynikajícímu jídlu je dělání ho s láskou a hromada srandy při jeho vaření.

Aká si v súkromí? Čo robíš vo voľnom čase?

V soukromí jsem určitě Nela, kterou skoro nikdo nezná. Celkově miluji společnost a myslím si, že dokážu vyjít skoro s každým. Proto pořád vyhledávám nové lidi a na volný čas sama se sebou skoro nemám čas. Lidi mi dodávají totiž radost, sebejistotu, a když je zle, opět mě kamarádi postaví na nohy. Ale co když se náhodou opravdu objevím sama doma a mám volno? Ráda tancuju, jak mě napadne, anebo se učím choreografie podle YouTube. Baví mě vařit nebo péct, líbí se mi pokaždé vidět, co já, trdlo, dokážu ukuchtit, i když je to většinou jen sushi, letní závitky, carboňára anebo skořicové rolky. Dále si miluju psát sama pro sebe příběhy, většinou trošku temné a depresivní, ale moc mi to pomáhá udělat si pořádek v hlavě a zbavit se všech špatných myšlenek. Anebo jako klasický milovník odpočívání si ráda lehnu s popcornem do postýky a zkouknu celý seriál během jednoho večera. Občas je třeba totiž vypnout, nic nedělat a hlavně se za to necítit špatně.

Chodila si na gympel a o chvíľu ideš na výšku. Aký odbor ideš študovať? Na čo sa tešíš najviac?

Mám za sebou 8 let na gymnáziu. Osm. První rok to vypadalo jako celá věčnost, ale teď mám úspěšně odmaturováno a je zvláštní pocit vědět, že už se tam nikdy nevrátím. V podstatě jsem tam dospívala, prožila první lásky, první zlomená srdce, většinou ne to moje (smiech), taneční, milionkrát spadla “na hubu” a byla nucená znovu vstát. Strašně moc mi to dalo a budu na tohle období ráda vzpomínat, ale teď je to za mnou a já vyrážím naproti vysokoškolskému životu a moc se těším. Nejvíce asi na tu samostatnost, že to bude něco nového, že poznám spousty nových lidí a budu snad dělat něco, co mě bude bavit. Navíc PRAHA – miluju to tam a cítím se být doma. Jdu tedy studovat management v Praze v trošku kreativnější formě. Bohužel si svým rozhodnutím nejsem úplně jistá a posílání přihlášek na vysoké školy byl jeden velký stres. Nikdy jsem nebyla ta, která by věděla celý život, čím chce být. Už od mala jsem totiž chtěla být vším a dělat vše. Můj taťka by mě nejradši viděl v armádě na UNOB. Mám tam za sebou dokonce i pohovor a pořád na to myslím. Zní to trošku děsivě. Armáda. Já?! Armáda… Zařekla jsem se sama se sebou, že pokud vysoká škola, na kterou se chystám, teď nebude stát za nic a nebude se mi tam líbit, prostě půjdu do armády. Něčím mě to láká, i když nejsem úplně typ holky, který rád poslouchá. Ale věřím na sílu a znamení vesmíru. Vesmír mi těch znamení ohledně armády dává v poslední době až moc a dával mi je celý poslední rok, jen jsem se to snažila přehlížet.

Ako vidíš svoju budúcnosť? Tvoje plány, ciele, sny?

Mým největším cílem je být šťastná. Hrozný cliché co? Ale ne, je to velice důležitý a jsem ráda, že mi to konečně došlo. Chci být šťastná sama se sebou, protože to se sebou trávím celý svůj život. Chci se obklopovat lidmi, kteří mě milují a já miluji je. Chci začít znovu tancovat, protože mi to extrémně moc chybí a vím, že mě to naplňuje víc než cokoliv jiného. Až to bude možné, chci se podívat do Číny a znovu se začít učit čínsky. Chci se rozhodnout, co od života vlastně očekávám. Teď je mi 19 let a bohužel si nejsem jistá, jak si představuju svou budoucnost třeba za 10 let, ale chci být tou nejlepší verzí sama sebe. Chci být tou nejlepší sestrou a někým, koho jsem potřebovala já vedle sebe jako malá, když to doma nebylo nejlehčí.

Počula si o našom projekte BloggersRE už aj pred tým, ako sme ťa oslovili? Páči sa ti? A čo si o ňom myslíš?

Ano, vím o vás přibližně 2 roky a líbí se mi, co děláte. Myslím si, že je každý schopný si u vás najít něco, co ho bude zajímat a bavit. Je super, že se také snažíte propojit různé tvůrce a dáváte šanci i nám menším. Takže moc děkuji a ať se BloggersRE daří i nadále!

Autor: Dominika Blchova (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nely Březinové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X