Bloggers RE

“ASI BYCH NECHTĚLA, ABY MĚ ŽIVIL JEN INSTAGRAM,” ŘÍKÁ NIKOLA GRÁNSKÁ


Šestadvacetiletá Nikola Gránská, za svobodna Madunická, se živí jako optička a dle svých slov není člověkem, který by příliš vyhledával pozornost. Na Instagramu ji přesto sleduje přes 25 tisíc lidí. Čemu přisuzuje to, jaký počet lidí ji sleduje? Jaké to je být ženou slavného muže? Jak Nikola přistupuje ke spolupracím a umí si představit, že by ji živil jen Instagram?

Kdyby ses měla popsat jen třemi slovy, jaká slova by to byla?

Vzhledem k mému znamení Váhy jsem velmi nerozhodná, ale také pečlivá a šíleně zvědavá.

Jsi dlouholetou partnerkou, nyní už rok manželkou, herce a zpěváka Davida Gránského. Po jeho boku jsi sledovala od samého začátku průběh jeho kariéry. Jak jsi to vnímala jakožto někdo stojící mimo šoubyznys?

Musím se přiznat, že si začátky mého vnímání moc nepamatuji, ale řekla bych, že to šlo vše tak postupně, že mi to přišlo úplně přirozené. Jeho maminka mu vždy říkala, že nemůže přeskočit deset schodů, ale musí jít pomalu schůdek po schůdku, a především s pokorou. To se mu myslím daří a já jsem ráda, že jsem u toho mohla být od začátku.

Některé partnerky nebo partneři veřejně známých osobností zůstávají v ústraní. Bylo pro tebe rozhodnutí objevovat se po boku Davida i veřejně automatické? Jaké to pro tebe je?

Určitě nejsem typ člověka, který by vyhledával pozornost. Stačí mi vidět kabel od kamery a beru nohy na ramena. Ale práce přibývá, času je méně, a pokud máte na mysli, že ho doprovázím na různé akce, je to spíše z důvodu, abychom čas strávili spolu. Ale asi ano, přijde mi to automatické.

Časem člověk trochu pochopí, jak tento svět funguje. Proto jsem se před pár lety rozhodla, že mu budu organizovat booking. Od té doby máme zase další témata, o kterých se můžeme bavit, a dá se říct, že spolu musíme vycházet i trochu po pracovní stránce. 

Jak snášíš bulvár? Stalo se ti někdy, že by se o tobě nebo někom tobě blízkém objevilo v médiích něco, co už by bylo opravdu přes čáru?

Zatím se nestalo asi nic, z čeho bych si rvala vlasy. Pamatuji si ale jeden den, kdy nám naše stavební firma dělala střechu na domě. Ráno jsem odjela do práce a střechu jsme ještě neměli hotovu. Viděla jsem ji dříve z časopisu než na vlastní oči. To mi přišlo jako narušení soukromí a nebylo mi to příjemné.

Přeci jen nicméně veřejně vystupuješ i sama za sebe, a to na Instagramu, kde tě sleduje přes 25 tisíc lidí. Kdy jsi začala pozorovat větší nárůst počtu sledujících? Čemu přisuzuješ, že tě lidé sledují?

Nárůst sledujících určitě přisuzuji mému muži. Jsem obyčejný člověk, který ráno vstane do práce, večer se vrátí, uvaří večeři, postará se o domácnost a jde spát. Samozřejmě pokud vybočím ze stereotypu, ráda se o to podělím, ale nejvíce se dělím o svůj každodenní život a těší mě, že nemám sledující, kteří by mi psali nenávistné komentáře. Úplně největší nárůst si myslím, že se stal po našem zasnoubení. Ale stojím si za tím, že počet sledujících o nás neříká, jakým jsme člověkem, a je to dle mého názoru velmi pomíjivá záležitost.

Umíš si takové číslo představit v reálu? Jak to máš nastaveno, co se soukromí týče? Filtruješ nějak, co pustíš ven, a co už ne?

Často nad tím přemýšlím a představuji si to číslo. Je zvláštní, že pokud člověk nevidí “obecenstvo” reálně před sebou, pustí do světa trochu více. Sama jsem dost stydlivá, vlastně víc než dost. Když jsme byli před dvěma lety v Las Vegas na Davidu Copperfieldovi, vůbec jsem si ten zážitek neužívala a měla jen stres, že si mě vybere na podium. (smích) Takže i filtruji hodně, co pustím ven. Ale to filtruje podle mě většina lidí.  A stojím si za tím, že tak to má být.

Na Instagramu také v menší míře prezentuješ svou práci optičky. Myslíš, že je v dnešní době dobré, když jsou lidé z různých odvětví na sociálních sítích a prezentují tam svou práci? Nebo nevnímáš to dokonce jako nutnost, když někdo chce být úspěšný?

Myslím, že je to jedna z nejlepších věcí, jak firmu prezentovat. Ráda ukazuji svoji práci, ráda ukazuji naše brýle a zároveň mi přijde fajn dát lidem vědět, že se nám například uvolnilo místo u očního lékaře, protože sehnat termín u lékaře je v dnešní době, podle mě, velký problém. 

Zároveň ale nemyslím, že je to v dnešní době nutnost firmu prezentovat na sociálních sítích. Nutností je dobře odvedená práce a spokojený zákazník. Za tím si stojím. Nejlepší reklamou jsou reference od lidí. To mě těší nejvíce.

Na tvém profilu můžeme občas vidět nějaké spolupráce s firmami. Jak si spolupráce vybíráš a vidíš v nich smysl jak pro sebe, tak pro firmu i pro tvé sledující?

Když mi přišla první spolupráce, vzala jsem ji hned. To přiznávám. Ale nyní opravdu přemýšlím, co přijmout a co ne. Chci mít produkt opravdu ráda a chci si za ním vždycky stát. Mělo by mi to dělat radost a ne starost. Zároveň doufám, že to má smysl pro firmy, které mě osloví. Vždy se zajímám, zda jim spolupráce se mnou něco přinesla. A také doufám, že to má smysl i pro moje sledující, vzhledem k tomu, že nechci propagovat nic, za čím bych si nestála.

Umíš si představit, že by tě jednou živil jen Instagram?

Jako představa je to možná fajn, ale asi bych nechtěla, aby mě živil jen Instagram. Myslím, že pracovní řád, budování a rozvíjení oční optiky a ordinace Falcon Cornea Center pro mě má větší životní smysl než budování Instagramu, ale jako koníček je to příjemné.

Autor: Deni Hartmannová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nikoly Gránské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X