Bloggers RE

“POKUD MÁTE INSPIROVAT, JE TŘEBA MÍT OSOBITÝ STYL,” ZASTÁVÁ NIKOL HOLUBOVÁ


Nikol Holubová miluje módu, kosmetiku a na Instagramu ji díky této její vášni sleduje téměř 15 tisíc lidí. Co pro Nikol Instagram znamená? Jak to má s tvorbou svého obsahu, spolupracemi a jinými sociálními sítěmi? Jaké výhody oproti Instagramu má podle Nikol blogování a co zajímavého nám prozradila o inspiraci?

Zaměřuješ se na fashion & beauty segment. Proč ses rozhodla jít tímto směrem a co tě na tom baví?

Všechno začalo před rokem a půl, kdy jsem prošla razantní psychickou i fyzickou změnou. Začala jsem se o sebe celkově více zajímat, zkoušela nové věci. Měla jsem toho hodně co říct a vždy jsem se koukala s obdivem na známé tváře Instagramu, řekla jsem si tudíž, proč bych se i já nemohla zaměřit na sdělení svých názoru prostřednictvím sociálních sítí? Oblasti fashion & beauty jsem propadala čím dál více, sledovala luxusní kosmetiku a módní trendy, které jsem mohla dále doporučovat, předávat své názory. Na oblečení i líčení miluji jednu společnou věc, a to sice, že každý den můžete být někým jiným. Make-up i outfit může v daný den vyjádřit všechny pocity a náladu. Některé ženy berou jako samozřejmost se ráno nalíčit a obléct, pro mě to ale znamená mnohem více. Jedná se o moji vášeň, podle mě to je druh umění. Je těžké si vytvořit vlastní specifický směr v obou směrech, něco, v čem se budete cítit pohodlně, svá a přece jiná, odlišná. V momentě, kdy to zjistíte, je z vás jiná žena. Od doby tohoto poznání se každé ráno po vzbuzení těším, co dnes za outfit a líčení vykouzlím!

Podle čeho si vybíráš outfity a inspiruješ se někde?

Můj osobní názor je takový, že by měl mít každý svůj styl. Od doby, kdy jsem přestala hledět na názory ostatních, se mi život obrátil k lepšímu. Není tajemstvím, že sleduji spíše zahraniční trendy, a proto se můj osobní styl ubírá tímto směrem. Mám samozřejmě pár oblíbených blogerek, youtuberek či fashion stránek, z kterých občas čerpám inspiraci. Nicméně se musím přiznat, že momentálně skoro denně sjíždím online stránky oblíbených e-shopů. Vlastním aplikaci OVER, kde si vytvářím celkové outfity z jednotlivých kousků, které se mi z e-shopů líbí, a až mi přijde celý outfit vyhovující, tak si produkty objednám. Tím by se dalo říci, že se inspiruji sama. Tahle technika se mi osvědčila, alespoň u toho mohu využít kreativitu a smysl pro módu. Pokud máte předávat inspiraci na sociálních sítích, je třeba mít osobitý styl. Můj styl je většinou, řekněme, minimalistický, hlavně v barevném spektru, proto není snadné vždy prokazovat originalitu. V šatníku mám pár extravagantních věcí, myslím ale, že každý basic kousek se dá zajímavě zkombinovat a využít mnohem déle, tím se řídím především.

Co pro tebe znamená Instagram a víš, kolik času denně tam trávíš?

První věc, která se mi vybaví při slově Instagram, je místo, kde mohu vyjádřit, kdo jsem a čemu se věnuji. V reálném životě se fashion i beauty oblasti věnuji, a to chci předávat i dále. Tohle by měl Instagram znamenat pro každého, ať už blogera, či ne. Bezpečné místo, kde je prostor ukázat, kdo doopravdy jste. Pokud to daného influencera opravdu baví a bere to jako práci, je to skvělé. Kolik lidí může upřímně říct, že ho jeho práce baví i naplňuje? Ja nejsem zatím ve fázi, kdy mohu říct, že je to můj přímý a jediný job. Znamená pro mě ale mnohem více, neumím si již představit, že tuhle platformu nevyužívám jako kreativní způsob mého vyjádření. Miluji, že mohu předat malé komunitě mých sledujících něco ze mě. Vždy mě potěší milé zprávy, které mi pomáhají se rozvíjet a jít za svým cílem. Přestože nejsem vyloženě známá osobnost, co dělám mě zcela naplňuje a zapadá to do mých koníčků. Nemohu říci, že na Instagramu jsem celé dny. Rozhodně na něm nejsem závislá, momentálně na něm podle statistik jsem přibližně tři až čtyři hodiny denně. Snažím se žít i svůj osobní život a rozšiřovat si obzory jinde. Pokud mám být ale upřímná, ještě před rokem jsem na něm byla pečená vařená. Uvidíme, jak se to bude v budoucnu vyvíjet a kolik času tam budu trávit.

Zajímá nás, jak to máš s tvorbou contentu na Instagram. Kdo tě fotí a plánuješ si dopředu, co budeš fotit a zveřejňovat?

Jsem člověk, který má rád věci pod kontrolou. Často jsem i spontánní, nicméně při takových věcech mívám vždy dopředu naplánováno. Přiznám se, že často hledám, jakým směrem se vydat, aby z toho vyzařovala moje osobnost. Při téhle příležitosti bych mohla prozradit, že pracuji na něčem novém. Chtěla bych svůj Instagram změnit, už je to v průběhu! V karanténě jsem měla čas na přemýšlení a rozhodla se, že začnu pracovat, jak já říkám, na “projektu”. Založila jsem si nový soukromý Instagram, kde se momentálně denně věnuji zcela novému feedu, rozhodně se máte na co těšit!

Bydlíme společně s přítelem, a proto je právě on ten, který mi je většinou po ruce. Některé fotky jsem dosud fotila já a některé on, především outfitové z větší vzdálenosti, poté se já věnuji samozřejmě úpravě a popisu fotek. Možná mi to nebude věřit, ale někdy to zabere i celé dny. Nicméně, jak jsem již říkala, celý Instagram bude zcela nový a všechny posty budou foceny mou maličkostí. Nemohu se dočkat, až to bude hotové!

Máš oblíbené nějaké jiné sociální sítě mimo Instagram?

Instagram je moje oblíbená sociální síť, dále pouze denně sleduji YouTube. Nebudu tajit, že v začátcích Instagramu jsem původně chtěla začít právě natáčet na YouTube. Měla jsem a mám doteď koupené osvětlení potřebné k natáčení, stativ i zrcadlovku. Video jsem natočila, bohužel nebylo podle mých představ, a tak jsem ho nevydala. Mám ovšem v plánu na tom po spuštění nového instagramového projektu ještě zapracovat! Dále občas využívám aplikaci Daybyme, která se velmi podobá Instagramu. Líbí se mi, že aplikace má již zvolené kategorie a můžete tak sledovat, na co máte v danou chvíli náladu. Ostatní sociální sítě vyloženě neprožívám.

Jak aktuálně vnímáš sociální síť TikTok? Plánuješ se na TikTok v budoucnu zaměřit?

Vím, že začíná být síť TikTok velice populární, hlavně při pandemii, kdy byli všichni znudění doma. Přiznám se, že mě tenhle trend minul. Nepopírám, že jsem tuhle aplikaci měla staženou a natočila video, či dvě. To už je nejméně rok zpět, poté jsem TikTok smazala, znovu už nestáhla. Nalezla jsem tam zajímavé videa a věci, které by mě normálně nenapadly. Nicméně si radši pustím YouTube, nebo rovnou Netflix. Pokud se v budoucnosti budu na něco zaměřovat, je to právě výše zmíněný vývoj Instagramu a natáčení videí na youtubový kanál či blog. Zatím se neplánuji věnovat TikToku, ale samozřejmě zde může platit “nikdy neříkej nikdy”.

Máš také svůj blog. Proč ses ho rozhodla založit a jak s ním plánuješ pracovat v budoucnu?

Měla jsem založený jeden blog, kam jsem psala své kosmetické recenze na produkty a procedury, na ten jsem bohužel neštěstím ztratila přístup. Poměrně nedávno jsem si založila nový, a to sice z jednoduchého důvodu. Psát svoje zkušenosti mě bavilo a stále baví. Co si budeme, Instagram je skvělý a momentálně rozšířenější pro recenze, ale pokud chcete napsat něco poctivě a detailně, je vždy lepší sáhnout po blogu. V dnešní době samozřejmě všichni koukají na populární sociální sítě, ale blog je tu stále s námi velmi dlouhou dobu. Myslím, že blog může být přínosný nejen čtenářům, ale i autorům. Někdy je třeba se ze všeho vymluvit, nebo právě vypsat. Podle mě je to zdravý způsob vyjádření svých myšlenek. Jelikož je můj blog poměrně nový a měla jsem náročnější období, není na něm moc článku. Avšak mám v plánu se do toho pořádně opřít! V tuhle chvíli mám cíle a přesné představy, čemu se věnovat nadále a v budoucnu – Instagram, blog a YouTube. Věřím, že co nejdříve budu moci všechno představit.

Koho ráda z českých a slovenských online tvůrců sleduješ a proč?

Já osobně sleduji spíše zahraniční tvůrce, jak už bylo zmíněno. Najdou se tu tací blogeři, influenceři a youtubeři, na které se čas od času podívám, kteří mají potenciál a úžasnou tvorbu, více mě to ale táhne k zahraničí. Mám úzký výběr oblíbenců, které mám ráda a určitě stojí za zmínku.

Jako první bych chtěla zmínit Petru Vančurovou alias Petru LovelyHair. Sleduji převážně její YouTube, je mi sympatická a její doporučení jsou pravdivé. Na nic si nehraje. Jsem pyšná, že tohoto dosáhl český tvůrce. Vlastním řadu jejích produktů či věci, které vzešly z její spolupráce. Začínala jsem se u jejích videí více líčit. Je prostě svá, a proto mohu říct, že ji mám ráda.

Dále bych rozhodně chtěla uvést jméno Tereza Beranová alias Terry Makeup Tutorials. Podle jejích videí na YouTube jsem se také začínala líčit, má skvělé techniky. Od doby, kdy jsem viděla její první video, na sobě hodně zapracovala. Za to jí dávám respekt.

Poslední, koho bych chtěla zmínit, je Veronica Biasiol, kterou obdivuji. Chce to kuráž vypadat takhle. Je to výrazná osobnost, kterou spoustu lidí odsuzuje za její vzhled. Mně osobně se velmi vzhledově líbí, a proto ji také sleduji. Tohle je moje top trojka, kterou sleduji z české scény nejvíce.

Podle čeho si vybíráš firmy, se kterými spolupracuješ?

Být influencer v dnešní době není vůbec snadné, je těžké se prosadit. Konkurence je všude veliká, to sledují i firmy. Bohužel většina bere Instagram jako výdělek a udělá pro něj vše. Nebudu lhát, v začátcích jsem byla ráda za každou nabídnutou spolupráci, která za to alespoň trochu stála. Nicméně jsem v nějakém bodě přehodnotila styl výběru a již nějakou dobu mám spoluprací méně, kterých si ovšem vážím a respektuji je. Propaguji a chci propagovat pouze firmy, produkty, které reálně využívám a mám ráda. Chci, aby se mému úsudku dalo věřit, tím se i řídím. Je mi lhostejné, zda je daná firma známá, či o ní nikdo neví, pokud mají kvalitní a vyhovující sortiment, ráda je podpořím.

Znáš náš projekt BloggersRE? Co si o něm myslíš?

Projekt BloggersRE znám již nějakou dobu. Jsem nadšena, že někdo podporuje tvůrce. Takhle by to mělo vypadat přímo i mezi blogery a influencery, podporovat se je důležité! Pokaždé, když se koukám na feed vašeho Instagramu, se nemohu vynadívat. Tolik kreativních tvůrců pohromadě, skvělá práce s uspořádáním barev. Ohromilo mě vytvoření presetů, z vlastní zkušenosti vím, že vytvořit presety pro každého je těžké. Musím říct, odvádíte skvělou práci. Jen tak dál! Tímto bych chtěla poděkovat za možnost rozhovoru a vytvoření otázek padnoucích přímo na mě. Rozhodně budu celý projekt nadále sledovat. Teď už se loučím, přeji mnoho úspěchu projektu i všem blogerům!

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nikol Holubové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X