Mladá maminka, instagramerka, blogerka a influencerka. Čím se liší od dalších podobných maminek, jaký má názor na výchovu, proč sdílí své mateřství na Instagramu a jaké jsou podle ní klady a zápory vyrůstaní a dospívaní v dnešním světě?

Milá Pavlo, mohla by ses pro začátek představit našim čtenářům?

Určitě, moc ráda. Jmenuji se Pavla Kvítková, je mi 26 let. Miluji létání, snad se v budoucnu najde více možností cestovat. Mým koníčkem je make-up a vše kolem něj. Snad se mi to jednou splní sen a budu se tomu moct věnovat.

Víme o tobě, že máš krásnou dcerušku, jak se jmenuje?

Děkujeme. Jmenuje se Bibiana.

Jsi instagramerka a na Instagramu vystupuješ jako mladá maminka rozkošné dcery. Na Instagramu je ale takových žen stále více a více, čím se snažíš odlišit a zaujmout? Proč mají sledovatelé kliknout na tlačítko “Follow”?

Na Instagramu se snažím zaujmout realitou. Příspěvky, které zveřejňuji, jsou na pár pokusů vyfocený a tím to končí. Žádné hodinové stylování, aby byla fotka dokonalá. Chci, aby v tom byl vidět náš život a nebylo to moc umělé. Raději dcerku vyfotím, jak si hraje, a ne ji česat, nekonečně upravovat, vymýšlet, jaké bude pozadí, co kde bude položené.

Proč ses vlastně rozhodla své mateřství sdílet na sociálních sítích? Neodrazoval tě od toho někdo?

Bylo to asi tím, že jsem byla hrdá, že jsem se stala matkou. Byla ve mně taková potřeba se pochlubit, že mám vysněnou a zdravou dceru. Neodrazoval mě nikdo. V té době v mém okolí Instagram nebyl populární a nikdo ho moc neznal.

Co říkáš na názor, že dnešní rodiče mají spíše volnou výchovu a podle toho vypadá i vychování dnešních dětí. Jak k tomu přistupuješ ty?

Jak se to vezme. Pro někoho je volná výchova to, že odstrčí dítě a dělej si, co chceš. Tak to být samozřejmě nemá. Já výchovu beru tzv. selským rozumem. A hlavně všeho s mírou. Nemůže být vše jak podle tabulek.

Vychováváš svou dceru stejně, jako tě vychovávali tví rodiče, nebo jdeš úplně jinou cestou?

Úplně jak přes kopírák to není, ale o hodně věcech se se svojí mamkou radím. Spíše než něco hledat na internetu, zeptám se právě jí. Popravdě dá se říct, že od porodu je můj každodenní „přítel na telefonu“.

V dnešním světě plném technologií, sociálních sítí a jiných vymožeností je dětství dnešní mladé generace úplně jiné, než bylo to naše. Jaké v tom vidíš ty hlavní klady a zápory?

Můj názor je, že díky sociálním sítím vzniká více a více introvertů. Každý komunikuje většinu svého času skrze ně, a když se pak s dotyčnou osobou setká tváří tvář, už neví, jak s ní komunikovat.  I já to na sobě pozoruji. Dříve jsme šli raději s přáteli někam ven a teď už nám stačí napsat si přes sociální síť.

Podporovala bys ty svou dceru v postování na Instagram a stavění si kariéru na sociálních sítích??

Popravdě, ano. Dnešní doba to nabízí. Začíná se to brát jako každá jiná práce. A pokud by ji to bavilo a byla v tom dobrá, tak ji samozřejmě podpořím a s čímkoli pomohu.

Sdílíš vše ze svého soukromí, nebo si něco necháváš pro sebe? Kde je podle tebe ta hranice?

Myslím si, že to není ani možné, aby člověk sdílel celé své soukromí. To by musel být nonstop online a to by nebyl život. Můj Instagram zobrazuje tak 1/10 soukromí. A ani bych nechtěla více sdílet. Je potřeba, aby si každý řekl, před tím, než postne fotku na Instagram, kolik tu fotku může vidět lidí, a tím řídil, co vlastně pustí do světa.

A poslední otázka je ohledně našeho projektu BloggersRE. Znala jsi náš projekt předtím, než jsme tě oslovili a jaký máš na něj názor?

Ano, znala. Díky vám jsem i poznala několik blogerů, který mají stejné záliby jako já, anebo jsou mi inspirací. Myslím si, že váš projekt je zajímavý a mnoho lidí u vás najde inspiraci, rady. Navíc u vás jsou různé kategorie, takže k vám může zavítat opravdu kdokoli.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Pavly Kvítkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here