Petra Říbala zná spousta lidí z obrazovek televize Nova nebo z rádiové stanice Evropa 2. Víte ale, jak se Petr vlastně k moderování dostal a že je dnes už hodně vidět a slyšet nejen v televizi a v rádiu, ale i na sociálních sítích? Nejen o tom jsme si s ním popovídali!

Petře, napiš nám pro začátek o sobě pár slov pro ty, kteří tě třeba náhodou neznají. Jak bys sám sebe nejvýstižněji představil?

Nedávno mě na akci oslovila jedna paní a řekla mi: “Jste to vy?… No jste to vy?”. “No, asi jo, Petr Říbal,” odpověděl jsem. A ona na to: “No tak to v tý televizi vypadáte takový chytřejší.”

Přátelé, tak tolik o mně. (smích)

Jak se z tebe stal moderátor? Jaká byla tvá první zkušenost v tomto oboru?

Na střední škole. V Chomutově na průmyslovce jsem moderoval svůj vlastní maturitní ples. Nějak jsme si to špatně spočítali – nezbyly nám peníze na moderátora a já to tehdy vzal. Nedávno jsem si doma, potmě a sám pouštěl DVD z našeho plesu a strašně jsem se styděl, ale optikou toho daného večera to bylo skvělé. Tam jsem se rozhodl, že to zkusím a budu moderátor.

Co pro tebe v rámci moderování zatím byla největší škola a proč?

Těžko říct, každá akce i moderování má svoje, a to je právě to fascinující. Nikdy nevíte, na koho narazíte, co se stane, co budete muset řešit… Důležité je nejen mluvit, ale mít co říct!

Kde se s tebou jako moderátorem budeme moci setkat v roce 2020?

Pokud mě budete chtít potkat, potkáme se! Díky moderování poznávám skvělá místa, celou republiku. Budu rád, když budete sledovat můj Instagram – tam je všechno.

Co ti dala spolupráce s Evropou 2?

Evropa 2 byl můj sen, vždycky! Evropa 2 je inspirace, naučila mě pokoře, respektu k práci, respektu k lidem a trpělivosti. Doufám, že nám to spolu vydrží “navždy” – je to rodina.

Tvojí přítelkyní je miss Míša Hávová. Jak jste se s Míšou seznámili?

Moderoval jsem v roce 2017 soutěž Miss a Míša se starala o produkci a sociální sítě. Líbila se mi moc, ale říkal jsem si: “Misska? Co by se mnou dělala?”. No a už jsme spolu 3 roky. (smích)

Společně jste se pustili do rekonstrukce panelákového bytu. Co všechno jste si tam dělali sami?

To je pravda! Byla to dřina, ale krásná dřina. Když moderujete – tak nějak po vás nic hmatatelného nezůstane. Pro mě byla rekonstrukce velká výzva a zároveň relaxace, takže jsme se snažili opravdu při všech činnostech přiložit ruku k dílu. Od bourání stěn, přes broušení podlahy, obkládání koupelny, pokládání lina, až po montáž dveří. Fakt, co šlo! Proto máme byt s příběhem – každá stěna, podlaha, dlaždička i dveře pro nás má příběh.

Vaš život v paneláku mohou lidé sledovat na Instagramu a hlavně na YouTube kanálu. Videa máte parádně zpracovaná. Je to celé práce vás dvou, nebo vám s tím někdo pomáhá?

Děkujeme. Kamarád nám udělal grafiku a titulky, ale teď si všechno točíme a stříháme sami. Ono by to ani jinak nešlo. Materiálu je hodně a nikdo by se v tom nevyznal. A navíc, když už sedíte v hotovém a koukáte zpětně, jak to všechno vznikalo, připomenete si některé věci a příběhy, na které jste zapomněli, a to je skvělý pocit!

Zvažovali jste dlouho, jestli vůbec s něčím takovým začnete? Přeci jen ukazovat své bydlení je už pro mnohé velký zásah do soukromí…

Vzniklo to tak přirozeně. To, že budujeme nové bydlení, byl fakt. Chtěli jsme si to zdokumentovat hlavně pro nás, abychom na to mohli vzpomínat. Pomáhala nám celá rodina. Když se nás pak na Instagramu sledující ptali, jak jsme v paneláku vyřešili koupelnu, jak bude vypadat kuchyň nebo jakou budeme dělat podlahu, rozhodli jsme se, že to bude “miniseriál”.

Jak to máš obecně s udržováním soukromí? Máš nastavené nějaké hranice?

Rozhodně! Tak nějak pocitově – co mi není příjemné, to nedělám.

Co si myslíš o našem projektu BloggerRE a znal jsi ho dříve?

Nápaditý, svěží, objektivní a inspirativní. Je znát, že vy tvůrci nad obsahem přemýšlíte a hýčkáte si ho. Proto si moc vážím, že mohu být součástí! Ať se vám daří.

VÍCE Z TOHOTO ROZHOVORU V KNIZE (NE)JSEM INFLUENCER

Autor: Martina Bartošová a Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Petra Říbala, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here