Bloggers RE

“NEDOVEDU SI PŘEDSTAVIT, JAK BY SE AUTENTICITA DALA PŘEDSTÍRAT,” ŘÍKÁ TÝNA Z VÍNA


Je bezprostřední, svá, má nezaměnitelný smysl pro humor a miluje víno. Na jejím instagramovém profilu s příznačným názvem Píšu protože víno by, dle jejích slov, mohl být typicky sladěný čistý feed, ale není a nebude. Řeč je samozřejmě o Týně z Vína, kterou si pro její autenticitu na sociálních sítích zamilovaly tisíce lidí. Jak je to s její autenticitou ve skutečnosti? Dokáže psát i bez vína? Jak to má s “hejty” a jak vlastně nahlíží na to, co v online prostředí vytváří?

Protože mezi záplavou do detailů vyumělkovaných Instagramů ten tvůj působí zcela autenticky a přirozeně, tato naše otázka bude znít možná zvláštně, nicméně nemůžeme si ji odpustit. Jsi Týna z Vína skutečně 100% ty?

Na 120 % jsem to já. Nedovedu si představit, jak by se právě ta autenticita dala předstírat, jenom aby to „vypadalo“. 

Do jaké míry je to, co sdílíš, skutečně autentické? Přibarvuješ a vymýšlíš si někdy?

Autentické je to úplně a vždycky. Vymýšlení si nechávám do knížky, tam je prostoru až až. Ale kdybych si něco přibarvovala u svých příběhů, neměla bych z nich potom radost. Spíš je občas problém, když si vyloženě dělám srandu a někdo to nepochopí.

Mohlo by se zdát, že na sociální sítě ze svého života pustíš úplně všechno. Jak máš nastavenou hranici toho, co už je příliš soukromé?

To se opravdu jen zdá, ve skutečnosti sdílím spíš takové střípky. Řídím se svým pocitem, a když si někdy nejsem jistá, jestli už něco není moc, zeptám se mamky, je taková moje poradkyně. A párkrát už mi něco „zatrhla“!

Působíš jako vždy pozitivní, zdravě sebevědomá slečna se skvělým smyslem pro humor. Byla jsi taková, jakou tě známe ze sociálních sítí, vždycky?

Děkuju! Jojo, jsem pořád stejná, praštěná a většinu času veselá, ale určitě nejsem pozitivně naladěná nonstop. Taky mám občas dny, které stojí za starou bačkoru, a právě i ty sdílím se světem, protože jak se říká, je v pohodě nebýt v pohodě.

Teď už ale k vínu. Kdy a jak se zrodila tvá láska k němu? Dokážeš si představit svůj život bez něj?

To přišlo tak nějak samo, ochutnala jsem a byla to láska rovnou osudová! Život si bez něj představit dokážu, ale radši ho mám s ním.

Je to opravdu tak, že „píšeš, protože víno“? Je víno tvůj prostředek k načerpání inspirace?

To byl spíš takový vtípek při zakládání facebookové stránky a teď se to bojím změnit. Opravdu si k psaní ráda naliju dvě decky, to jo, ale nejsou potřeba, abych byla kreativní.

Kolik skleniček týdně u tebe průměrně „padne“?

No vida, tak to si nepočítám. Někdy si dám za týden dvě, když ale jedu třeba na Moravu, tak to bude spíš demižon. (smích) Kdybych fakt měla udělat nějaký průměr, tak litr týdně vypiju, myslím.

Psaní je, pokud se nepleteme, něco, co tě živí i profesně. Přiblížíš nám tuto část svého života? I ta je spojena s vínem?

To se nepletete, jsem copywriterka, takže mám to štěstí, že mě psaní i živí. Tam už je to s vínem spojené málokdy. Píšu pro Slevomat, Notino a pár dalších klientů, nejvíc mě baví články.

V současné době se ve všech oblastech hodně řeší korektnost. Byla jsi někdy nařčena například z toho, že propaguješ přílišné pití alkoholu?

To díkybohu skoro vůbec. Na tohle si dávám bacha, sama nemám ráda opilost, takže bych nikdy nechtěla propagovat „opijte se do bezvědomí“. Ráda se ale podělím o tipy na dobré víno.

A co „hejty“ obecně? Potýkáš se s nimi a je to něco, co bys nějak řešila a dokázalo tě to zasáhnout?

Nechci to zakřiknout, ale potýkám se s nimi velmi málo. Pár se jich samozřejmě už sešlo, většinou kvůli postavě, ale není to nic, co bych řešila. S tím holt musí člověk počítat, když se rozhodne dělat něco veřejně. Jednou jedinkrát jsem z hejtů byla špatná, to když to nebylo u mě na profilu, ale u spolupráce mojí kamarádky, u fotky, kde jsme byly spolu, tak tam mě to kvůli ní mrzelo. 

Jsou pro tebe tvé profily na sociálních sítích čistě jen zábava, nebo na ně nahlížíš i jinak?

Dlouhou dobu jen zábava byly, nikdy by mě nenapadlo, že zrovna u mě můžou být i něčím víc, ale teď je díky spolupracím a pozvánkám na různé akce už vnímám maličko jinak – vlastně jako ještě větší zábavu.

Jaké profily ty sama na sociálních sítích sleduješ a jaké bys naopak nikdy nesledovala a proč?

Ráda sleduju profily, které mi něco dají. Kde se pobavím, dozvím něco nového. Uvedu příklady, jo? Brečím smíchy u Deníčku moderního fotra, něco se nenásilnou formou naučím u Blanipilat, a když mám Den blbec, jdu si přečíst texty Kristýnky na Za normální holky. Nesleduju profily, které mě zkrátka nezaujmou, nebaví.

Znala jsi náš projekt BloggersRE před tím, než jsme tě oslovili pro rozhovor? Jaký máš názor na to, co děláme?

Jasně, že jsem vás znala. Už před tím se mi líbilo, co děláte, ale když jste mě oslovili, líbí se mi to ještě víc! (smích)

Autor: Deni Hartmannová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Kristýny Kohoutové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI