Bloggers RE

“KLIENTY NEODMÍTÁME,” ŘÍKÁ NIKOL PONER


Sourozenecké duo Poner zná snad každý, nebo o něm snad každý alespoň zaslechl. Málokdo ale ví, jaké byly jejich začátky, během nichž sama Nikol Ponerová chodila po pražských barech a prodávala vyšívané prádlo, které po nocích zdobil její bratr Jakub. Kdo všechno už oblékl jejich šaty, jak to sourozencům v práci klape a ještě více se dočtete v následujících řádcích…

Prosíme na začátek o představení, kdo je Nikol Poner a jak si představuje samu sebe za pár let?

Nikol Ponerová je jednoduše mladá žena, která si plní své sny. Za pár let si sebe samu představuje stále jako CEO své a bratrovy firmy PONER s tím, že už bude mít svoji rodinu.

V předešlých rozhovorech jsi už prozradila něco o vaších začátcích s vyšívaným spodním prádlem, se kterým jste obcházeli kluby v Praze. Představovala sis v té době, že jednou budete oblékat celebrity a významné lidi po celé České republice?

Ano, začátky jsou různé, ale nějaké být musí. Vždy jsem to chtěla dělat.

Koho s Jakubem považujete za nejvýznamnějšího člověka, který oblékl váš model? A co je pro vás zatím největším osobním úspěchem?

Všechny naše klientky jsou pro nás důležité. Začalo to každopádně Veronikou Kopřivovou ve Varech. Vážíme si, že jsme mohli oblékat také Charlottku Gottovou, a samozřejmě do naší špičky patří paní Zemanová. Z dalších jmen můžeme uvést Danielu Dejdarovou, Alenu Mihulovou, Ester Ledeckou, Nikol Švantnerovou, Moniku Bagárovou, Yvettu Blanarovičovou, Evu Perkausovou, Nátálku Kotkovou a spoustu dalších.

A naopak, stalo se vám někdy, že jste byli z některého klienta v rozpacích a „neklapalo“ vám to?

Bylo by nenormální říct, že vše a s každým klape na 100%. Jsme ale profesionálové a snažíme se vždy každému vyjít vstříc a s každým se domluvit.

Jak moc jste právě teď vytížení? Dochází i k tomu, že musíte odmítat klienty?

Jsme hodně vytížení. Opravdu hodně. Klienty neodmítáme, ale občas je musíme upozornit, že zakázka bude trvat dýl nebo že můžeme začít šít tehdy a tehdy.

Oblékáš se ještě někdy do jiné módní značky, než je ta vlastní?

Ano, jiné značky zkouším a oblékám. (smích)

Jaký je tvůj úplně nejoblíbenější model, který jste navrhli?

To je otázka. Pokaždé ten, který mám na sobě nově.

Hádáte se někdy s bratrem při navrhování nových modelů, nebo už jste sehraná dvojka? Pokud se nemýlíme, dokonce jste spolu bydleli. Jak se na vašem vztahu odráží to, že se vídáte každý den?

Hádáme se pořád. Někdy hodně hlasitě. Ale to k práci, myslím, patří. U nás je to chvilková bouře a pak klid. S bráchou se máme rádi, není to jen o tom, že spolu musíme pracovat, my chceme. Jde nám to spolu. A vídáme se i ve volném čase. Zkrátka sourozenci, jak mají být!

Kdybys mohla, změnila bys něco ve tvém osobním životě a kariéře?

Vždycky, když se ohlédnete zpátky, je něco, co byste změnili. Ale! Není to zbytečné plakat nad rozlitým mlékem, jak se říká? Dívám se dopředu a snažím se neopakovat chyby, které jsem už  jednou udělala.

A poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE. Znala jsi tento projekt už před tím, než jsme tě oslovili a líbí se ti, co děláme?

Upřímně, neznala a líbí. Moc. Sama jsem, a často to o sobě říkám, velkou příznivkyní sociálních sítích, myslím, že je to ta nejlepší věc, která se vám může stát, když chcete něco rozjíždět a nestojí za vámi naditá peněženka, přesně jako v našem případě. Takže propojování lidí, informace a zajímavosti? Za mě rozhodně ano!

Autor: Adéla Lelková (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nikol Ponerové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X