Bloggers RE

“TAKOVÝ ÚSPĚCH JSEM VŮBEC NEČEKALA,” ŘÍKÁ MÍŠA Z PŘÍBĚHŮ PSÍHO NETOPÝRA


Díky našemu projektu jsme měli tu možnost spolupracovat a dělat rozhovory s nejrůznějšími influencery, tvůrci a zajímavými lidmi. Ale dnes poprvé je naším influencerem a hvězdou Instagramu Jack Russel Terier. Fenečeka Ellie a její pánička Míša spolu tvoří originální a zajímavý obsah na Instagramu a Facebooku a mají už slušnou fanouškovskou základnu…

Holky, mohly byste se nám nejdřív představit? Asi bych poprosila Míšu (smích)

Jsem obyčejná holka z malé vesnice, která pracuje v Mateřské škole, miluje cestování, focení a pejsky.
Ellie je kříženka Jack Russel Terier. Příští měsíc bude slavit svoje druhé narozeniny. Je to milovnice pohybu a míčků.

Ellie je Jack Russel Terier. Proč zrovna tahle rasa?

Ano je to tak, ale je křížená, jen nevíme s čím. Proč zrovna tahle rasa? Když nám před dvěma lety zemřel pejsek, zlatý retrívr, tak jsem z toho byla dost špatná. Byl to náš první pes a měla jsem ho od mého dětství. Když jsem se “vzpamatovala”, řekla jsem si, že si pořídíme dalšího. Už jsem ale věděla, že chci nějakou malou živou rasu, která se mnou bude doma. No a právě Jack Russel Terier se mi zamlouvalo. Líbilo se mi jak vzhledově, tak povahově. Tak proto právě zrovna tahle rasa. To jsem ale ještě nevěděla, co mě doopravdy čeká. (smích)

Kdybys lidem, kteří se rozhodují pro Jack Russela, měla říct tři zásadní věci, co by měli o této rase vědět, co by to bylo?

Měli by určitě vědět že:

  1. Je to pes neunavitelný a potřebuje hromadu pozornosti.
  2. Jejich chlupy jsou jako “jehličky” a jsou opravdu všude. (smích)
  3. Jsou velice inteligentní, rychle se učí a někdy až moc vyčůraný. (smích)

Když je Ellie tak aktivní, děláte spolu nějaký sport, nebo co děláte, když ji chceš “utahat”?

Sport žádný zatím neděláme, už dlouho chceme zkusit agility, ale furt jsme se k tomu nedostaly. Když ji chci unavit, což ale opravdu nejde, protože je neunavitelná, tak chodíme na dlouhé procházky, kde si vždy na konci najdeme nějaké místo a tam ji cca hodinu házíme míček. Ona by samozřejmě mohla i víc hodin, ale moje ruka už to jaksi nezvládá.

Potom se ještě pokoušíme hodně zaměstnat hlavu. Nejvíce se nám osvědčil hersenwerk. Máme různé hlavolamy a čuchací dečku. Pes u toho krásně zapojí hlavně čich, ale i další smysly. Opravdu nám to pomáhá. Ellie se krásně uklidní a občas to zabere víc než procházky a házení míčku.

Proč jsi Ellie založila Instagram? Co byl první impuls?

Než jsme měli Ellie, tak jsem sledovala Instagram jedněch zahraničních psů. Strašně se mi to líbilo a říkala jsem si, že chci taky jednou založit svému pejskovi založit profil. Abych se o ni taky podělila se světem a hlavně proto, že mi to přijde jako super věc uchovávat si fotky a videa.

Proč zrovna “Příběhy psího netopýra”? Spí snad Ellie hlavou dolů?

Občas ano. (smích) Ale je to kvůli tomu, že se jí takhle vtipně postavily uši a díky tomu vypadá jako netopýr. Pokaždé když jsme někde šly, tak lidi Ellie obdivovali, že to je krásný netopýr. Takže proto jsme se tak rozhodly.

Během krátké doby jste si získaly mnoho sledovatelů a spoluprací. Čekaly jste takový úspěch? A co nejvíce, podle vás, sledovatele baví?

Upřímně jsem takový úspěch vůbec nečekala. Ani doteď tomu nemůžu pořádně uvěřit. Myslela jsem si, že jediní moji sledovatelé budou moje rodina a okolí.

Řekla bych, že moje sledovatele baví, když se jim snažím ukázat, že si jich vážím. To znamená, že pro ně vymýšlím a organizuji všelijaké soutěže atd. Taky je určitě baví, že jsme hodně aktivní a přidáváme spousta fotek z našeho života, nebo aspoň doufám. (smích)

Co se týká sledovatelů, sledují vás i nepejskaři? A jsou to spíše Češi, nebo lidé ze zahraničí?

Ano, určitě. Sleduje mě dost nepejskařů, ale pejskařů je samozřejmě více.

Ze začátku byli skoro všichni ze zahraničí, ale cca poslední rok už se mi hodně zvedá Česká a Slovenská republika. Pořád ale převažují sledovatelé ze zahraničí.

Ještě bych chtěla říct, že si opravdu každého mého sledovatele nesmírně vážím. Je spousta zpráv, co mi za den přijdou, a my s Ellie se snažíme opravdu pečlivě na všechny odpovídat. Lidé se ptají, jak mají naučit např. nějaký trik, co jsem s Ellie ukazovala anebo nám prostě jen napíšou, že je Ellie krásná a že je baví to, co děláme. To je pro mě největší díky za to, co dělám.

Které vaší spolupráce si nejvíce vážíte a je nějaká, kterou byste nikdy nepřijaly?

Teď to bude znít asi divně, ale já si opravdu vážím všech, které jsem přijala. Ellie si nesmírně váží takových, které posílají pamlsky. (smích) Ostatních samozřejmě taky, ale spolupráce s jídlem má prý nejradši.

Nejvíce mě baví spolupráce s lidmi, kteří milují zvířata tak jako já. Dokonce pár lidí, se kterými jsem spolupracovala nebo pořád spolupracuji, tak máme kamarádský vztah a píšeme si už nejen o práci.

Určitě jsou i takové, které bychom nepřijaly. Spolupráce si pečlivě vybírám. Když se mi nelíbí například přístup a kvalita, tak to prostě odmítnu. Chodí nám spolupráce i na (pro mě) nekvalitní krmivo. To odmítám, protože se Ellie snažím krmit co nejlépe.

A poslední otázka se týká projektu BloggersRE. Znaly jste náš projekt před tím, než jsme vás oslovili a líbí se vám, co děláme?

Ano, váš projekt BloggersRE jsem znala. Nějakou dobu vás již sleduji. Moc se mi líbí, že se zaměřujete i na začínající blogerky a blogery a pomáháte jim se zviditelnit. Líbí se mi, že sdružujete blogery pod jednou střechou. Díky vašemu projektu jsem narazila na spoustu nových blogerů. Taky se mi líbí, jak máte vše promyšlené a rozhovor krásně sedí k danému člověku. Nečekala jsem, že otázky budou až takhle skvělé. Proto ještě jednou mockrát děkuji za tuto příležitost. Nesmírně si toho vážím.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Příběhy psího netopýra, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

1 komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X