Bloggers RE

“IKEU MILUJU,” ŘÍKÁ TEREZA MATOUŠKOVÁ, AUTORKA BLOGU PURE WHITE


Kreativec tělem i duší, to je Tereza Matoušková. Maminka dvou malých neposedů, která stojí za Instagramem i blogem Pure White. Jak už sám název napovídá, její bydlení je synonymem stylu a čistoty. Jak udržuje pořádek, kde bere inspiraci a najdeme u ní vůbec nějaké barvy? To se dozvíte v dnešním rozhovoru!

Terko, řekni nám na úvod něco málo o sobě pro ty, kteří o tobě zatím neslyšeli.

Jsem maminkou dvou chlapců, která žije hlavně designem a tvořením krásného domova nejen pro ně. Design a všechno kolem něj je mojí velkou vášní snad odjakživa, ale nejvíce jsem tomu propadla při zařizování domu. Mám ráda věci “dokonalé” a dotažené do detailu, ráda tvořím, maluji a kreativně se vybíjím. Když nemám tuto možnost, jdu se vybít alespoň do fitka.

Tvůj Instagram je plný různých fotek z tvého domova. I přesto, že fotíš v podstatě stále to stejné. Jak to děláš?

Snažím se pokaždé o jiný styling a jiný úhel pohledu. Postupem času jsem přidala i trochu sebe, ať je vidět, že v tom “pure white” bytě někdo žije.

Miluješ Skadinávii a jejich design, takže se přímo nabízí otázka – co ty a Ikea?

Já IKEU miluju! Ale ulítávám i na různých designovkách, líbí se mi kombinace dekorací či nábytku slavného designéra s cenově dostupným nábytkem právě z IKEA.

Bílá, černá, šedá. Tahle nesmrtelná kombinace u tebe vítězí na plné čáře. I přesto si do tvého domova našly cestu barvy. Necháš se v případě barev strhnout trendy, nebo máš své oblíbence?

Většinou záleží na mé momentální náladě, jak se cítím, co zrovna prožívám. Jsem na tohle dost citlivá a všechny tyhle vjemy mě ovlivňují. Pro různé stylingy využívám barvy prostě tak, jak to momentálně cítím. Pokud se však jedná o spolupráci, ladím dle požadavků. Ale momentálně mám již nějakou dobu své oblíbence – smaragdově zelenou v kombinaci se zlatou (hořčičnou) a pak vínovou.

Jak dlouho ti trvalo zařídit vaše bydlení? Máš už hotovo, nebo ještě něco chybí?

Momentálně od listopadu žiju v pronajatém bytě, takže tam pořád něco vylepšuji a mám radost, když mě za to pochválí i majitel bytu, který je architekt. Předchozí bydlení jsem vylepšovala také postupně, ale bylo o dost větší. Než jsem s ním byla spokojená, trvalo to cca 4 roky budování.

Máš doma oblíbenou místnost, jejíž zařizování sis opravdu užila?

Já si užívám každé designování. Mám bujnou fantazii a potřebuji se takto “vyřádit”. Navíc je to moje vášeň a strašně ráda s tím i komukoliv pomáhám. V bytě je mojí srdcovkou ložnice – je to takové moje útočiště.

Máš dvě malé děti a do toho se ti doma určitě pomalu hromadí různé dekorace. Jak se ti daří udržovat pořádek? Máš na to nějaký systém?

Co se týče přebytečných dekorací, čas od času je prodávám. Ale snažím se jich nemít tolik. A když už, tak spíše ty designové kousky, které se mi jen tak neomrzí.  Do úklidu se snažím zapojit i děti, takže úklid hraček je čistě na nich a čas od času mi pomáhají vysát. Ale nejlíp se uklízí, když nejsou doma.

Kde bereš inspiraci?

Jak jsem již psala výše – mám hooodně bujnou fantazii, takže si se vším ráda hraju a uzpůsobuji svým potřebám a vkusu.  Ale největší studnice inspirace je pro mne Instagram, kde mohu vidět bydlení přímo našich skandinávských kolegů. Potom samozřejmě Pinterest.

Čím fotíš a v čem upravuješ fotky?

Fotím zrcadlovkou NIKON a fotky následně upravuji ve Photoshopu. Fotky do stories na Instagram pořizuji iPhonem XS MAX.

A co plány do budoucna? Chceš zůstat u designování jenom svého domova?

Jsem kreativec, který potřebuje investovat energii, a hlavně hlavu, i jinde. Mým snem je pomáhat i ostatním ke krásnějšímu bydlení. Mám dokonce kurz. Ráda bych se posunula dál i ve focení, psaní článků a napadá mě i vlastní kolekce výrobků. Ale uvidíme jak to celé nakonec dopadne.

Znala jsi projekt BloggersRE, než jsme tě oslovili? Co na něj říkáš?

Přiznám se, že BloggersRE jsem poznala teprve nedávno, když jsem vlastně přemýšlela, co já s tou svojí “blogovou kariérou” budu dělat. Focení, články a komunikace mě velmi baví, a proto jsem za takovýto projekt moc ráda. Je potřeba spojovat influencery. Myslím, že jich je spousty opravdu šikovných, ale moc se nich neví ani nemluví. A to je velká škoda.

Rozstřelové otázky:

Káva, nebo čaj?

Jednoznačně kafe

Den, nebo noc?

Noc

Ložnice, nebo koupelna?

Ložnice

Autor: Martina Bartošová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Terezy Matouškové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram