Péťa Voračková alias Restless Child – holka s foťákem, co ráda sdílí různé momenty, místa i myšlenky. A to nejen na svém Instagramu, ale i na YouTube kanálu. Poznala už kus světa a cestování je jejím koníčkem i prací. Trávit život na cestách může vypadat jako sen. Realita ale občas není tak růžová…

Jak vlastně vznikla přezdívka Restless Child? Myslíš si, že tě vystihuje?

Myslela jsem, že jsem si tenhle nick vymyslela, ale pak jsem zjistila, že je to v písni od Oh Hellos, jejíž text jsem si kdysi uložila do počítače a úplně na něj zapomněla. Chtěla jsem právě něco, co mě vystihuje. Jako dítě se pořád tak nějak cítím. Ať už v tom romantickém, nebo v tom infantilnímu slova smyslu.

Jak se zrodil nápad, že o cestování začneš natáčet videa?

Potřebovala jsem napsat bakalářku a travel blog byl mé téma. Vzápětí jsem došla k tomu, že mě nebaví psát. Video na druhou stranu ano.

Procestovala jsi už nespočet destinací. Jak změnilo cestování tvůj pohled na svět a přístup k životu?

Zaprvé soudím lidi mnohem pomaleji. V určitém smyslu mě to naučilo, že svět je malý a zároveň obrovský. Že naše chápání světa je jen zlomek toho, co existuje. A jak jsme všichni různí a stejní. A zadruhé mě to postupně dovedlo k různým etickým otázkám ohledně lidí, planety a podobně. Právě tyto témata v poslední době v mé tvorbě nahradila čistě cestovatelský obsah.

Jak dlouho dopředu si zpravidla cestu plánuješ? A připravuješ si seznam toho, co chceš v dané lokalitě vidět třeba i s lokacemi na photoshoot?

Cestuju převážně pracovně, takže to je trochu jiný systém. Ale na svých cestách mám úplně nejradši úplný klid a svobodu se rozhodovat dle aktuálních situací. Ráda plánuji až na místě. A lokace na fotky se snažím nezjišťovat, baví mě je hledat až na místě.

Jak vnímáš Českou republiku, když trávíš většinu času na cestách? Stýská se ti vůbec?

Česká republika je můj domov a upřímně jsem zatím nenašla místo, kde bych chtěla dlouhodobě kotvit víc. Je u nás nádherně a máme tu systém, který funguje.

Pracuješ pro cestovku JayWay Travel. Jak ses k takové skvělé příležitosti dostala?

Díky svému portfoliu, online prezentaci a účasti na networkingových akcích. Se svým současným šéfem jsem se seznámila asi dva roky před tím, než jsme navázali dlouhodobou spolupráci. A jsem nadšená.

Co přesně tam děláš?

Točím a fotím destinace, starám se o Instagram, plus nějaké interní projekty.

Jak k tomu všemu ještě zvládáš vlastní tvorbu?

Vlastní tvorbu dělám čistě pro radost. Nicméně dávám často přednost životu před tvořením obsahu. Přeci jen po celém pracovním dni se mi nechce dělat to samé ještě jednou pro sebe. Takže to trochu zanedbávám.

Na Instagramu nejsi už tolik aktivní. U jednoho ze svých příspěvků dokonce píšeš, že Instagram ztratil svoje kouzlo. Čím to podle tebe je?

Instagram dřív fungoval. Pokud člověk dělal kvalitní obsah, tak rostl. Chronologický feed umožňoval nepřicházet o žádné novinky od oblíbených účtů. Byla to prostě taková zábavná hra, člověk byl za své fotky náležitě “odměněn” a mohl růst. To dneska už prostě nejde. Nebaví mě jak na straně tvůrce, tak na straně sledovatele. Co mám pořád ráda, jsou stories, umožňují přímou komunikaci. Ale do nahrávání fotek se musím často přemlouvat, byť je mám připravené.

“Práci snů” už máš. Jaký další sen nebo sny by sis ráda splnila?

Moje sny jsou takové dost přízemní. Mám se teď dost skvěle. Co bych si přála je větší pocit komunity okolo sebe. Život na cestách a neustálé přemisťování zanechá člověka často osamoceného.

Znala jsi náš projekt Bloggers RE před tím, než jsme tě oslovili? Co na něj říkáš?

Každá komunita je fajn.

Rozstřelové otázky:

Východ, nebo západ?

Nerozlišuju, ale co se jídla týče, vyhrává východ na plné čáře.

Batoh na zádech, nebo kufr v ruce?

Záleží na cestě

Léto, nebo zima?

Léto

Autor: Martina Bartošová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Petry Voračkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here