Bloggers RE

“ABSOLVOVALA JSEM JEDINÝ KURZ, JE JÍM SÁM ŽIVOT,” ŘÍKÁ ADÉLA Z PROJEKTU RUČNĚ VYTVOŘENÝ SVĚT


Tvořílek, milovnice kamenů a přírody, snílek, Blíženec se vším všudy a věčný (ne)šťastný student – právě tak by samu sebe charakterizovala Adéla Němečková, tvůrkyně, která nám umožnila nahlédnout do radostí a strastí jejího světa. Z jejích slov je cítit vděčnost a pokora za vše, co jí život přinese. Co by poradila začínajícím tvůrcům? Jak se zvládá plně věnovat své tvorbě a studiu? A kde nachází inspiraci pro svou originální tvorbu?

Milá Adél, mohla by ses našim čtenářům, prosím, krátce představit? 

Krásný den přeji, jmenuji se Adéla a pocházím ze Severních Čech, kde momentálně žiji se svým přítelem muzikantem a naším kocourem. Studuji učitelství pro mateřské školy a s vidinou učitelky v lesní MŠ  se snažím skloubit svůj sen a vášeň ke tvoření s každodenním statusem vysokoškolačky.

Pokud netvořím doma ve skromné s Láskou vytvořené dílničce, tvořím na chalupě v malebném údolíčku uprostřed lesů, na kterou si jezdím vyčistit svou přemyšlenkovanou hlavu.

Z tvé tvorby je vidět, že tvoříš s láskou – vyzařuje to z tvého instagramového profilu i z e-shopu. Jaká byla tvoje cesta od tvoření pro radost k rozhodnutí založit si vlastní e-shop? 

Opravdu mě hřeje u Srdce, když mi tohle někdo řekne nebo napíše, protože slyšet nebo číst, že to jde cítit a člověk na druhé straně vnímá vše, co do tvorby dávám, je odměnou největší. Moc to pro mne znamená a absolutně mě to nabíjí! I když jsem cílevědomá a do všeho jdu vždy naplno, nikdy by mě nenapadlo, že bude o mou tvorbu takhle velký zájem. Co se týká Ručně vytvořeného světa, chtěla jsem vše dělat na principu pouhého sdílení a přijímání toho, co se ke mně vrátí – bez placených reklam a dalších možností, které instagram a jiné sociální sítě nabízí. O e-shopu jsem začala přemýšlet minulý rok na jaře, vlastně ve chvíli, kdy jsem zjistila, že mi vyřizování tehdejších objednávkových formulářů a e-mailování bere více času než čas strávený nad tvořením.

Absolvovala jsi nějaké kurzy, nebo jsi samouk? Je nějaký kurz nebo kniha, která ti pomohla rozvinout tvou tvorbu a ráda bys ji doporučila sledujícím? 

Absolvovala jsem jediný kurz, který budu absolvovat asi už stále, a je jím sám Život. Jinak jsem výtvarnými kurzy vlastně zcela úplně nedotknutá, pokud nebudeme počítat keramiku, na kterou jsem pár let chodila jako dítě.

Co bys poradila těm, kteří jsou teprve na začátku cesty?

Tvořit Srdcem – nic víc, nic míň.

Studuješ na vysoké škole, což je určitě náročné. Máš nějaké rady a tipy, jak se plně věnovat studiu a zároveň si najít čas a energii na tvoření?

Tak to bych moc ráda, každopádně já sama vůbec nerozumím tomu, jak tohle všechno funguje. (smích) Snažím se plně věnovat jak studiu, tak tvoření. Donedávna jsem měla k tomu všemu ještě brigádu. Pro mě je asi nejdůležitější rozdělit si čas potřebný k učení a tvoření a najít si chvilku pro sebe, jelikož se mi již několikrát nešťastně potvrdilo, že nejsem stroj.

Na svém instagramovém účtu poukazuješ na často zanedbávané čištění kamenů. Jak často by se mělo čištění provádět?

Já vlastně úplně nejsem ten tabulkový typ, který vše dělá podle návodu a nutně se drží pravidel, kterých je, co se týká minerálů, spousty a spousty, ale mám v sobě takové ty základní pravidla. Ale co je pro mne nejdůležitějším a říkám to všude a všem – dejte na intuici, především co se výběru a čištění kamenů týká. Ať už kameny nosíme v podobě šperku, máme je vystaveny v pokoji, nebo s nimi konkrétně pracujeme, musíme si uvědomit, že po celou tuto dobu kameny absorbují negativní energie, a tím mění svou vibrační frekvenci, a naopak po celou dobu nošení nám přináší energii a spolupracují s námi. Abychom jim však pomohly zpět do původního stavu a naladily je, musíme je pravidelně čistit a nabíjet – kamínky, které nosíme v podobě šperků, doporučuji čistit denně, ale zaleží především na vás a vašem pocitu. Kameny, které máme rozmístěny v prostorách, doporučuji čistit jednou za měsíc. 

Přemýšlela jsi, že by ses živila jenom svou tvorbou? Pokud ano, jaké klady a jaké zápory v tom vidíš?

No, jéje! Častokrát. Vždycky jsem byla srdcař a věděla jsem, že jakmile budu pracovat  někde, kde budu muset dělat něco, co nedělám jednak s láskou a nebudu si vlastním „šéfem“, tak budu nešťastná a nikdy nebudu makat na sto procent. Mám a asi to budu mít hodně těžký, ale bohužel jsem v tomhle asi dosti tvrdohlavá, spíše jsem v tomhle velký snílek a práce, která mě nebaví a nenaplňuje, není a nebude nic pro mne. Proč taky? Mám možnost volby. Život je jen jeden, tudíž téhle představě nechávám dveře otevřené. Mezi klady patří všeobecně už jen ta možnost živit se tvorbou a tím, co vlastně děláte ze všeho úplně nejraději. Zápory a má „oblíbená“ věta: „A co budeš dělat, až tě chytnou karpály?“ (smích)

Kde hledáš inspiraci? Máš někoho, kdo tě inspiruje nebo tvoříš převážně na základě své vlastní fantazie? 

Zatím jsem měla to štěstí, že inspirace ke mně přicházela a já neměla potřebu tolik tápat a hledat. Vše vždy přijde v pravý čas. Prvotinou byly vlastně moje látkové tašky, které jsem začala na popud mého ročního studia oboru ekologie a ochrany životního prostředí tvořit, o aroma a krystalových závěsech se mi zdálo ve snu a jinak mám pocit, že inspirace je všude kolem mě, kolem nás – v přírodě, v její přirozenosti,  jednoduchosti a jedinečnost, v lidech, se kterými se setkáváme, na místech, které navštěvujeme, všechno je podle mého v nás.

Děláš od všeho něco tvoříš šperky, dekorace, maluješ… Je nějaký další směr, který bys chtěla přidat do svého tvoření? Připravuješ nějakou novinku pro svůj e-shop?

Připravuji toho spoustu, třeba lapače, ale kdyby si má mysl dala na chvíli klid a dopřála si odpočinek, možná bych vše stíhala tvořit tak, jak si představuji. (smích) Prvoplánově jsem nechtěla být zaškatulkovaná jakožto tvůrce jednoho konkrétního výrobku, nejen z důvodu, že bych nedokázala tvořit jen jeden a ten samý typ produktu, který má sice mnoho variant, ale nechtěla jsem ustrnout a mít pocit, že se nerozvíjím. Šla bych sama proti sobě. Svět kolem nás je rozmanitý a to je i ten můj ručně vytvořený.

Moc děkujeme za rozhovor. Na závěr bychom se tě rádi zeptali, jestli jsi BloggersRE znala před tím, než jsme tě oslovili. Co si myslíš o našem projektu, zaujal tě něčím? 

Musím se přiznat, že jsem na váš web zavítala jednou, ale to už je hodně dávno. Dostala jsem se na něj skrze InstaStories, ve kterém někdo sdílel odkaz na rozhovor, pak už jsem nezavítala. Momentálně jsem ale o to více vděčná za to, že jste mne oslovili a mohla jsem se s projektem více seznámit a šířit ho dále. Děkuji za tuhle formu propojení a sdílení tvůrců bez ohledu na počet sledujících.

Autor: Linda Rupertová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Adély Němečkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X