Bloggers RE

ROZHOVOR S ADVANTURE WIVES: “A PAK JSME SE POTKALY A ZAČALY CESTOVAT SPOLU.”


Kathi a Baru, dvě spřízněné duše, cestovatelky a Instragramerky. Němka a Češka žijící aktuálně v Řecku v pojízdném karavanu. Jaká bude jejich příští zastávka a co už stihly procestovat? Kolik odvahy to chce pro život v pojízdném karavanu a kolik odvahy to chce žít jako s žena s ženou? O tom v dnešním rozhovoru.

Gratulujeme vám oběma k nedávné svatbě! Mohly byste se nám tedy představit jako novomanželé/novomanželky? Kdo se skrývá za @advantures_wives?

Jsme dvě holky, které spojuje jak láska, tak hlavně cestovatelská vášeň. V době, kdy jsme se potkaly, jsem už byla téměř dva roky full time na cestách a Kathi, s malými pracovními přestávkami, téměř tři roky. Obě jsme dříve vyrážely jen tak s batohem na zádech a objevovaly svět. Já navíc ještě s fenkou Kiri. Než mě vůbec napadlo cestovat, tak jsem studovala herectví. Poté jsem pracovala na Žofíně v Praze, odkud jsem dostala nabídku na práci ve Skandinávii. Po roce v Norsku jsem si sbalila batoh a vyrazila do Španělska a cestování, jako mé nové vášni, jsem postupně naprosto propadla. Kathi cestovala s rodiči od malého dítěte, a tak je pro ni „obyčejný“ život moc stereotypní. Potřebuje k životu dobrodružství a svobodu. Než ale začala cestovat naplno, vystudovala vysokou školu. Teprve potom při práce odjížděla na měsíční až tří měsíční výlety do jižní Ameriky, Thajska a Maroka. A pak jsme se potkaly a začaly cestovat spolu.

Z vašeho Instagramu láska přímo srší. Jak jste se vy dvě vlastně poznaly? Byla to láska na první pohled?

Potkaly jsme se na workaway projektu v severním Španělsku, v Galicii. Já už tam předtím strávila dohromady více než půl roku, protože tohle místo je prostě kouzelné. První večer si myslím, že jsme nijak sympatické jedna druhé nebyly, možná i proto, že jsme opravdu moc rozdílné (naštěstí ne v důležitých životních otázkách). To se ale rychle změnilo, vlastně už druhý den a postupně jsme zjišťovaly, že sdílíme stejnou představu romantiky a života. Láska mezi námi rostla každý den a vůbec se to nedalo nijak zastavit. (Než jsme se potkaly, každá z nás chtěla cestovat sama). No nedalo se nic dělat, pokračovaly jsme naši cestu společně a musím říct, že to bylo to nejkrásnější rozhodnutí, za které jsem každý den vděčná.

Jak váš vztah přijali vaši rodiče a okolí?

Když mi bylo okolo čtrnácti, měla jsem svůj coming out rodičům a kamarádům ze školy. Setkala jsem se tehdy s přijetím, ale i nenávistí. Rodiče potřebovali jen trochu času a lidé, kteří se ke mně tehdy otočili zády, nebyli opravdoví přátelé. Od té doby už uplynulo spoustu času a z té ustrašené holky je poměrně sebevědomá žena, která víc co od života chce a nenechá si nikým říct, že život, jak ho žije ona, je špatně. Když jsem našim řekla, že se budeme brát, tak se nejdřív smáli, protože já jsem byla zarytou odpůrkyní svateb (než jsem potkala Kathi). Když ale pochopili, že to myslím vážně, tak mě neuvěřitelně krásně podpořili a Kathi je u nás členkou rodiny, jako kdokoli jiný.

U Kathi to probíhalo podobně. Když ale řekla že se budeme brát, celá její rodina se bála, že si ji chci vzít jenom kvůli papírům, abych se dostala do Evropské unie, haha. Když jsem jim vysvětlila, že Česká republika už v unii nějakou tu dobu je, tak se jim ulevilo a byli moc milí.

Setkaly jste se někdy s negativní reakcí a jak se s ní popřípadě vyrovnáváte?

Jak jsem zmínila už v odpovědi výše, tak ano, dříve, ale spíše v prostředí škol. Na cestách, i přesto že cestujeme v konzervativnějších zemích, jsme se setkaly jen s přijetím. Ale když už by se něco takového stalo, tak dnes už víme, že je to náš život a že naše láska má stejnou váhu jako jakákoli jiná.

Žijete nyní v pojízdném karavanu a procestováváte svět. Jak vás to vlastně napadlo a kdo z vás přišel s touto myšlenkou poprvé?

Napadlo to Kathi ještě dříve, než mě poznala. Takže v době, když jsme se potkaly, jezdila už pár dní dodávku, kterou si přestavěla na místo, v kterém mohla pohodlně cestovat. Tak jsme se jí tam nastěhovaly, já a pes. Ale v září tohoto roku se nám někdo v Praze vloupal do auta a vše ukradl, co neukradl, to zničil. Takže zbytek měsíce jsme pracovaly na interiéru úplně od znova. A teď je to na nějakou dobu finální verze. Která je krásná, praktická a my se těšíme na každou kontrolu na hranicích, až se někdo bude chtít podívat dovnitř. Teď je to opravdu domov.

Aktuálně žijete v Bulharsku. Proč zrovna tam?

Bulharsko má velmi podobnou kulturu té české, a hlavně se tady domluvím. Je tady úžasná příroda, a velice rozmanitá země, od hor, přes horké prameny až po pláže. A hlavně hodně vodopádů. Lidé jsou moc milí a je tady spousta krásných míst na kempovaní. A taky ceny jídla. My totiž milujeme jídlo, hodně jídla. A je to tady ve vnitrozemí téměř nezasažené turismem. Da se tu všechno sehnat od místních prodejců, no prostě pro nás opravdový ráj.

Kolik zemí a které jste již procestovaly a jaké máte plány do budoucna?

Než jsme se potkaly, Kathi byla ve 25 zemích a já asi ve 12, když teda počítám jen země, ve kterých jsem strávila nějaký čas. (většinou mezi třemi týdny až rokem). Spolu jsme procestovaly čtrnáct zemi. A naše plány do budoucna? Těch je hrozně moc, ale například chceme jet do Mongolska, půjčit si koně a projet s nimi a stanem celou zemi. A taky Jižní Ameriku, a Arménii, Gruzii. Lákají nás hlavně země, které ještě nejsou plné turistu. A plány mimo cestováni, ty jsou ještě tak na půl tajné, ale kdo nás sleduje, dostane informace v pravý čas.

Jaký byl zatím váš nejlepší a nejhorší zážitek? Je něco, co vás překvapilo a na co jste předtím, než jste vyrazily, nemyslely?

Nejlepší zážitek je těžké říct, protože jich je tolik. Třeba když jsme poprvé hrály a zpívaly s kytarou na ulici ve Španělsku, jak na nás byli lidi hodní, nebo z Albánie, kde jsme kempovaly vedle termálních pramenů a potkaly další dvě auta se šesti lidmi, a s naší novou rodinou jsme pak cestovaly týden po Albánii, každý večer rozdělali oheň a povídali si až do noci. Anebo taky, když nás v Albánii pozval kapitán místní policie na snídani (káva a rakije) a začal nás sledovat na IG. Nejhorší zážitky jsou jednoznačně z Chorvatska. Zaparkovaly jsme asi 20 minut od Dubrovníku, na parkovišti, které bylo oficiální a chtěly jsme se jít projít do města. Ani jsme nestihly vystoupit a už na nás řval nějaký Chorvat, ať táhneme pryč i se všemi uprchlíky, že lidi jako my dobře zná, že jim jen ničíme jejich zemi. A tohle se tam stalo bohužel vícekrát.

Je něco, co vás překvapilo a na co jste předtím, než jste vyrazily, nemyslely?

Nejvíce nás na cestách překvapilo, jak rychle se zdražují paliva a že se člověk může obejít bez sprchy (všude je možnost se umýt v řece, jezeře, moři, termálních pramenech).

A tentokrát si myslím, že jsme myslely opravdu na všechno, na něco až zbytečně moc, protože jak jsme se už několikrát přesvědčily, cestovaní je nakonec vždycky méně komplikované, než čekáme.

Máte spolu i čtyřnohé dítko Kiri. Co je to za rasu a opravdu pejska berete jako dítě, nebo přemýšlíte i o vlastním?

Kiri je kříženec pinče a pravděpodobně italského chrtíka. Určitě ji bereme jako dítě, jen se spoustou výhod. Třeba to, že spí, dokud spíme my, a hlavně je pořád potichu a ráda chodí na výšlapy. (smích)

Pokud by to bylo biologicky možné, abychom spolu měly vlastní dítě, tak bychom určitě chtěly. Ale takhle bychom to musely plánovat buď s umělým oplodněním, nebo adopcí, to si zatím nedokážeme představit. Uvidíme, co bude za deset let.

A poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE a vašeho názoru na něj. Znaly jste ho předtím, než jsme vás oslovili a jak se vám líbí jeho myšlenka?

Tento projekt jsem objevila hned druhý den po založení naší instagramové stránky. Líbí se mi, že jste vytvořili takovou komunitu, kde se můžeme inspirovat a najít spoustu zajímavých lidí, blogerů, a projektu. Za to děkujeme.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Kathi a Baru, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram