Bloggers RE

ROZHOVOR S ANETOU CHROUSTOVOU: “DNESKA UŽ NA YOUTUBE NATÁČÍ SKORO KAŽDÝ.”


Většina lidí tě z YouTube zná jako Hanneton Monde – usměvavou sympatickou holku, která miluje jídlo a módu. Jak moc si je s Anetou Chroustovou podobná?

To je zajímavá otázka. Já si myslím, že rozdíl moc není. Už od začátku stavím svůj kanál tak, že si na nic nehraji. Ukazuji realitu, nestydím se za své názory a věřím, že jsem taková i v normálním životě. A moc mě potěší, že mě takto vnímají i lidé, co mě sledují! Jeden malý rozdíl možná je. Ve své tvorbě se snažím šířit jen pozitivní energii a jakmile sedám před kameru, mám úsměv od ucha k uchu! V “reálném” životě se většinou také dost směji, ale taky mám dny, kdy je mi na nic, ale to má asi každý.

Jak je vůbec těžké sebrat odvahu, “jít s kůží na trh” a začít natáčet na YouTube? Co tě k tomu přimělo?

Popravdě, zas tak těžké to asi v dnešní době není. Každý má mobil nebo nějakou kameru. Spíš si myslím, že je těžší a těžší se opravdu dostat mezi lidi. Dneska už na YouTube natáčí skoro každý a člověk musí být něčím zajímavý, aby si ho lidé všimli. Já už natáčím tři roky a docela dlouho jsem se k tomu předtím “dokopávala”. Strašně ráda jsem sledovala YouTubery v zahraničí a taky jsem začala studovat média, tak se to tak nabízelo.

Na tvém kanálu je mnoho různých videí. Který formát tě nejvíce baví natáčet?

Nejvíce mě asi baví vlogy, i když jsou nejnáročnější, hlavně pak na střih. Mám takhle zaznamenaný skoro celý Erasmus na Maltě, den po dni. Všechny mé veselé nálady, ale i to, když mě okradli. Ráda pak točím i sekáčové úlovky, hrozně se mi líbí, jakou to má odezvu a jak to lidi berou hrozně pozitivně.

Na YouTube tě sleduje skoro 50 tisíc lidí. Co je podle tebe důležité pro to, aby se člověk prosadil a zaujal tolik lidí?

Je to neuvěřitelné, sama to moc nechápu. Já nevím, podle mě asi být sám sebou. Lidi to prokouknou, když se snažíte někoho napodobit nebo si na něco hrát. Nebo to děláte jen kvůli penězům, spolupracím a dárkům.

Mezi oblíbená videa tvých sledujících patří i ty o second-handech. Jaký máš ty názor na módu z druhé ruky?

Ano, tento formát je u mě na kanále dost oblíbený! V sekáčích nakupuji už roky. Snažím se lidem ukázat, že hezky obléct se dá i za pár korun! Zdá se mi, že všude slyším, jak je móda drahá a jak se lidé vymlouvají, že se nedá hezky obléci za pár korun. Ráda kombinuji drahé věci právě s kousky ze sekáče a s módou si hraji. O tom to totiž je. Navíc, když je něco trendy, nechce se mi za to dávat hříšné peníze v normálních obchodech. Když ten kousek fakt chci, vždycky kouknu nejdřív do sekáče. Jednou jsem například koupila originál nové válenky UGGs za 20 Kč.

Na tvém Instagramu je znát tvůj cit pro módu, kde čerpáš inspiraci?

Děkuji! Hlavně v zahraničí. Sleduji strašně moc krásných slečen jak na YouTube, tak právě na Instagramu. Ale pořád bych řekla, že ten svůj styl tak trošku hledám.

Během svého studia ses zúčastnila Erasmu na Maltě. Byla to pro tebe dobrá zkušenost? Co bylo pro tebe během pobytu nejhezčí a naopak nejhorší zážitek? Komu bys výjezd do zahraničí doporučila?

Bylo to asi mé nejlepší rozhodnutí v životě. Každému můžu doporučit. Hrozně moc mi to dalo, naučila jsem se žit samostatně a hrozně jsem si toho půl roku žití na vlastní pěst užila. O to víc mě i těší, kolik lidí mi dodnes píše, že jsem je taky motivovala vyjet. Nejhezčí zážitek… to je těžké, je jich více. Třeba let nad Maltou v malém letadélku nebo když za mnou přijeli přátelé a rodina. Nejhorší asi když mi ukradli mobil, kde jsem měla všechny fotky právě z Erasmu.

Nedávno jsi úspěšně ukončila bakalářské studium, moc gratuluji. Co se týká tvého studia na VŠ, máš nějaké tipy, jak ho úspěšně zvládnout?

Děkuji! Chce to opravdu pevné nervy a hlavně se z toho nezbláznit. Je to přece “jen” škola a zdraví máme jen jedno!

Jaké máš po studiu plány? Máš nějaké vysněné povolání? Přemýšlela jsi nad tím, že bys byla “full-time youtuberka”?

Vysněné povolání by pro mě asi bylo pracovat sama na sebe a nebýt ničím a nikým vázána. Cestovat a pracovat jen online. A sama jsem zvědavá. Třeba se opravdu někdy YouTube živit budu. Ale to je ještě daleko.

Jaký máš názor na projekt BloggersRE? Slyšela jsi už o něm?

Slyšela. Myslím, že je to skvělý projekt, který spojuje všechny influencery na české scéně. Fajn cesta, jak se dozvědět o někom novém a podpořit třeba i začátečníky.

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Anety Chroustové, text BloggersRE


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram