Anet, co tě baví dělat a co tě naplňuje? Prozraď nám na začátek něco o sobě.

Každý, kdo mě sleduje, ví, že každodenní náplní a závislostí je pohyb. Miluji začít den plaváním, cvičením a během celého dne ujít co nejvíce kilometrů #walkingsrdcem. Nedovedu si to představit už jinak, zakládám si na svém aktivním, pozitivním a zdravým životním stylu. Jím zdravě, ale jídlo zase přehnaně neřeším. Občas si ráda s přítelem zajdu na něco dobrého, ale než dort si dám raději hamburger nebo kebab. Zakládám si na dostatečnosti, vyváženosti a kvalitě. Naplňuje mě to, že denodenně pomáhám a radím lidem, kteří mi napíšou, poprosí o rady a svěří mi své problémy. Našla jsem si svoji zlatou spokojenou střední cestu, balanci života mezi jídlem, pohybem, láskou a spokojeným bytím.

Prošla sis anorexií, čímž se netajíš a naopak se snažíš motivovat, pomáhat a jít ostatním příkladem ostatním. Překonala jsi to. Co ses za tu dobu naučila? Co ti to dalo a jak náročné to bylo?

Přesně tak. Vím, jak moc mi toho anorexie vzala, vrátit už to nejde, ale ani se tím nebudu trápit, jen se snažím vysvětlit těm, kteří si tím procházejí, že jim takhle zbytečně utíká život mezi prsty. Ať už je to trápení kvůli jídlu a hladovění, nejistota, zmatek, výčitky, vypadnutí ze společnosti, uzavření se do sebe a hlavně negativní vliv anorexie na zdraví, který může trvat roky a následky mohou být i nenávratné. Vše to je zbytečné a já se snažím pomoci najít cestu ven, z toho začarovaného kruhu. A to propojením pohybu a dostatečné stravy – duševní pocit: nabrání svalové hmoty, balance jídla a pohybu, zdraví, vzhled, hormonální činnost, spokojenost.

V této době i díky sociálním sítím mohou ženy cítit velký tlak na to, aby měly perfektní postavu. To může přispívat i ke vzniku anorexie nebo pocitům nedokonalosti. Jak to vnímáš ty a máš nějaké rady?

Já sama jsem si tím na začátku anorexie prošla. Viděla jsem ty nádherné dokonalé slečny s vysportovanou postavou, které snad nemají jedinou vadu na těle. A člověk pak zkoumal své špíčky, celulitidu, strie, váhu, proto jsem přestala jíst, protože ty slečny si fotily jen saláty a já si řekla, že když nebudu jíst vůbec, budu vypadat ještě lépe a k tomu ještě budu cvičit, běhat… Byla to snad snaha o to si něco dokázat? Nebo naštvat či ukázat okolí, že já na to mám? Kdybych hned od začátku věděla, jak to celé funguje – činnost těla, bazální metabolismus, TDEE (denní příjem při denní aktivitě – čím více pohybu, tím více jídla), důležitost a kombinace makronutrientů (sacharidy, bílkoviny, tuky), doplnění energie po cvičení, to že svaly mi opravdu ze vzduchu nenarostou, vliv na zdraví,… a podobné věci, určitě bych se na 40 kg nedopracovala. Proto bych určitě slečnám doporučila si tyhle informace vyhledat a pochopit, že naše bez jídla být nemůže. Celý příběh naleznete u mě na blogu: http://www.anetasynkova.cz/2017/11/12/ma-silena-cesta-z-hladoveni/

Jsi ambassadorkou @adidas.cz, jak se zrodila tato spolupráce a jaké příležitosti a výzvy ti přináší?

Díky spolupráci s adidas jsem prožila báječný rok. Zažila jsem několik sportovních eventů #heretocreate, poznala skvělé a aktivní lidi, naplnila šatník stylovým, originálním a hlavně funkčním oblečením, nemluvě o botách s technologií ultraboostx. Momentálně je spolupráce pozastavená, protože se adidas musí zaměřovat jen na centrální města (Londýn, New York, Praha,…). Ale v budoucnu snad budu ambassador pro adidas Brno.

Máš svůj vlastní blog, kde píšeš otevřeně. Proč ses rozhodla založit svůj blog a jaké pro tebe byly začátky blogování?

Ano, můj blog www.anetasynkova.cz jsem si založila minulý rok v září, ale už asi poslední 2 roky jsem o něm přemýšlela. Psala jsem vždy dlouhé texty a myšlenky jen pod své posty na Instagramu, tak jsem si říkala, že by bylo přece jen fajn si ten blog založit, více se rozepsat a mít to vše pohromadě sepsané, jen to chvilku trvalo, než jsem se k tomu dokopala. A to nemluvě o počítání návštěvnosti, kterou jsem si zapla začátkem roku. Přijde mi stále, že jsem na začátku. Někdy je to těžké vymyslet, o čem napsat, někdy je toho zase tolik, že je těžké to dám dohromady.

Jsi oblíbená na Instagramu, kde máš početnou komunitu fanoušků. S tím je spojena velká zodpovědnost, protože tě sleduje spousta lidí. Jak přistupuješ k tomu, jaký obsah sdílíš s lidmi, kteří tě sledují?

Toho si cením, děkuji! Ano, je to zodpovědnost, stačí něco napsat narychlo, co není 100% pravda nebo to někdo špatně pochopí a už jsou někdy negativní reakce. Ale na to si opravdu dávám hodně pozor. A hlavně svoji zodpovědnost a úkol zaměřuji na to, jak jsem zmiňovala, pomáhat z PPP, ale také motivovat k zdravému aktivnímu životnímu stylu a to se mi daří! Denodenně dostávám zprávy od lidí, kteří díky mým motivačním stories a postům začali cvičit, plavat, walkingovat (rychlá chůze, nahrazení MHD, nebo si vyjít jen tak) a to mi dělá obrovskou radost. A nemluvně o úsměvu, radosti ze života, vděčnosti a pozitivní energii, kterou se snažím doslova všechny “nakazit”. Co se týče spoluprací, snažím se zaměřovat na ty dlouhodobé s kvalitními produkty či službami, nic, co bych opravdu nevyužila, a také ráda podporuji v začátcích své známé, kamarádky nebo činnost, která pomáhá druhým.

Když si člověk projde tvoji tvorbu na blogu nebo na Instagramu, tak například tvé InstaStories doslova překypují optimismem. Očividně to pro tebe je základní stavební kamen pro tvou tvorbu. Kde bereš energii na to být sama v pohodě a ještě zlepšovat den ostatním?

Ano, jak jsem zmiňovala, na tom si opravdu zakládám a baví mě to. Myslím, že slovo pozitivismus je pro mě dost výstižné, ne vždy to jde na 100%, každé má své těžší chvíle, ale člověk si musí uvědomit, že nikdy na tom není tak hrozně. Máte ruce, nohy, rodinu, studujete či pracujete, jste zdraví, vidíte, slyšíte, máte, kde spát, co jíst. Co více potřebujete? Někdy jsou samozřejmě složité a těžké situace, ale nikdy to tak nebude trvat věčně. Jde o to být za vše vděčni, naučit se vážit života a každodenních maličkostí. Hlavně zdraví. Tohle mě naučil můj úraz kolene, kdy mi doktor řekl, že už nikdy nebudu chodit, poté jsem několik měsíců proležela, v zoufalství, jak to vše dopadne, probojovala se dlouhým ležením, léčbou, rehabilitací, překopala své priority a hodnoty a zjistila, že nakonec všechno zlé je pro něco dobré.

Nedávno jsi byla na vyhlášení Czech Blog Awards, o kterém jsi napsala hezký článek. Jak tento večer zpětné vnímáš? Máš nějakou zábavnou historku z tohoto večera?

Ten večer byl neskutečně kouzelný! O to víc, že jsem měla po boku svého přítele, se kterým letos budeme slavit čtyřleté výročí. Hlavně díky němu jsem se dostala z toho nejhoršího a nebýt jeho, tak určitě nejsem tam, kde jsem, a taková, jaká jsem teď. Naučil mě zase být šťastná, s chutí a energií do života. Co se týče večera, bylo to moje první zkušenost s tak velikou akcí i má první návštěva skvostného hotelu Hilton, takový ten pocit “hvězdičky”, když na obrazovce byla pár vteřin má fotka. V tu chvíli jsem si uvědomila, že to, co dělám, má asi opravdu smysl. A co se týče něčeho zábavného, tak tím myslím že byla after party v Cloud 9 Sky Baru, plná výborného jídla a hlavně pití.

Celkově to pro tebe musela být zajímavá a cenná zkušenost. I na základě toho sis utvrdila své cíle a vize, kterým se chceš v následující době věnovat. Můžeš se s námi o ně podělit?

Bylo to pro mě něco, co popravdě nedokáži popsat, ale vím, že to ve mně něco probudilo. Nepotřebovala jsem být na prvním místě, protože i vůbec umístění v top 10 má pro mě význam. Hlavně také vidím reakce na moji tvorbu, zprávy, emaily, ať už je to komunikace se slečnami, kterým pomohu z anorexie, všichni ti, kteří díky mě začali s pohybem, nebo jen se více usmívat a být pozitivní. Cítím se jak takový kouč na dobrou náladu a pohyb. A v tomhle chci pokračovat nadále. Cituji ze svého článku: “Šířím myšlenku být šťastná, spokojená, pozitivní, aktivní, nebát se, jít si za svým názorem, láskou, postojem, cílem, cítit se spokojeně ve svém těle, sama se sebou, se svým tělem, sebeláska, udržovat se „tak akorát“, ne být vyhublá, ne být obézní. #balance. Zlatá střední cesta. A to vše s úsměvem..”

Potkala jsi tam spoustu lidí, kdo tě zaujal a s kým sis dobře povykládala? Máš nějaký vzor nebo oblíbené tvůrce, které ráda sleduješ?

Byl to takový šrumec, tak trochu jsem popovídala se všemi. Lítala jsem mezi přítelem, blogerkami, celebritami, youtubery, přítelem. Bylo to moc milé, ať už měl každý nějakou svoji “úspěšnost”, tak se všichni chovali jak nejlepší kamarádi. Já sama sleduji nějaké zahraniční fitness slečny na Instagramu, občas kouknu i na Youtuberky, české i zahraniční, ale jsou to většinou ty, které sleduji od začátku a prošly si vlastně podobnou cestou jako já: od PPP, přes šílené hrocení jídla, počítání, vážení a závislosti na cvičení a dokonalé postavě až po vyvážený zdravý životní styl. Také sleduji hodně českých slečen či bloggerech na Instagramu a ráda se jimi občas inspiruji.

Máš nějaké rady pro začínající nebo nové blogerky a blogery? Co třeba pomohlo tobě k tomu se zlepšit?

Myslím, že co se týče mé “profese” blogerky, tak v tom jsem na začátku, ale částečně tuhle roli mám už skoro 6 let na Instagramu. Jde hlavně o to být upřímný, když jsem veselá, smutná, něco se mi líbí či nelíbí, tak dám vše najevo. Také si zakládám na tom (někdy to tedy chvilku trvá), odepsat na všechny zprávy v directu a emaily. Myslím, že jsem jedna z mála, co si vše přečte a na vše reaguje, ale náhodou, cítím tu hrdost, když mohu odepisovat na to, s čím se mi sledující svěří. Je také podle mě důležité, jak se myšlenky předávají, a to pěknou či zajímavou fotkou, inspirativním a smysluplným textem.

Jak vnímáš náš projekt BloggersRE?

Už delší dobu váš projekt sleduji na Instagramu a hrozně se mi vaše myšlenka líbí! Poznala jsem zde plno šikovných blogerek, o kterých jsem předtím nevěděla a myslím, že se takhle tvoří suprová komunita, plná inspirace, krásy, tvorby, motivace i nových přátelství. Už jen pohled na váš krásný feed je jedna radost.

ANETA SYNKOVÁ: WEB FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Anety Synkové, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here