Bloggers RE

ROZHOVOR S BARBOROU LUKÁŠOVOU: “UŽ ZAČÍNÁM BÝT TROŠKU NEMOCNÁ, JÁ VÍM.”


Z taneční lektorky hvězdou sociálních sítí. Jak se dostala od tance až ke správě Instagramu například pro Waf Waf nebo BE SOCKS? Nebo jak se dobře obléknout za minimum peněz? To vše se o Barče dozvíte v dnešním rozhovoru!

Mohla by ses nám pro začátek představit?

Jasně! Jmenuji se Bára, je mi 23 let a žiju od malička v Praze. Od malička miluju tanec a vždy byl jednou z hlavních součástí mého života, teď se k tomu připojilo i blogování a život na sociálních sítích.

Co tě vedlo k tomu založit si blog? Co máš s blogem dále v plánu?

Asi to, že jsem často nakupovala ve slevách a vychytávala ty největší akční nabídky. Kámošky mi pořád říkaly, že bych o tom měla začít psát. Do toho mě bavilo čím dál tím víc kombinovat oblečení a poslední roky jsem se furt fotila… Tak větší znamení pro to začít blogovat asi není, ne?

V plánu mám se neustále zdokonalovat, posouvat, učit se od zkušenějších a chtěla bych více začít točit videa. Od září mám v plánu se do toho pořádně opřít! Momentálně je blog v klidovém prázdninovém režimu.

Tvůj blog je hlavně o módě a nákupech za rozumné ceny. Podle tebe nezálěží na ceně, která je na visačce? A opravdu se dá dobře obléknout i za málo peněz?

Samozřejmě, že ano. Znáte to, blogerka se jednou vyfotí v zajímavých šatech a znova si je už jen tak neoblékne, protože je už viděl celý Instagram. V tom případě není potřeba dokonalá kvalita a drahé zpracování, pokud ten kousek nenosím tak často, tím pádem raději koupím něco levněji a pak prodám.

Kde nejraději nakupuješ? Máš nějaké oblíbené značky nebo obchody?

Klasika – Zara, Tally Weijl, H&M a nejoblíbenější Stradivarius a Bershka. Jednu dobu jsem měla i hodně kousků z druhé ruky z Vinted, kde jsem i prodávala, ale na ten teď už moc nemám čas…

Vystudovala jsi taneční konzervatoř a působíš jako taneční lektorka. Jak ses dostala k tomu, co děláš nyní, tj. správa sociálních sítí?

Ano, přesně tak. K tomu, co dělám teď, mě asi dovedlo sebepoznání a dost dlouhé hluboké přemýšlení nad tím, jakou práci bych chtěla v životě dělat. Vždy pro mě bylo důležité živit se něčím, co mě bude bavit a naplňovat. Taky jsem se o tom bavila s dost lidmi nahlas a to mi vlastně pak otevřelo dveře do světa sociálních sítí…

Co taková správa vlastně obnáší? O co všechno se staráš a co všechno máš na starosti?

Pokaždé je to jiné. Každá firma si představuje a chce trošku něco jiného. V nejvíce případech ale tvořím obsah – fotky. Fotím produkty nebo to, co je třeba, podle toho, o jakou firmu se jedná. Pak je pravidelně postuji na dané Instagramy, tak aby celek hezky vypadal a zaujal. Vždy je pro mě důležité, aby to mělo hlavu a patu a nějaký jednotný řád na úrovni korespondující s danou firmou. Také oslovuji blogery a influencery se spoluprací, občas vymýšlím eventy, akce, soutěže a podobně.

Podle čeho si profily, o které se staráš, vybíráš? Máš na to nějaký klíč?

V tuhle chvíli jsem stále v pozici, že skoro nikdy nic neodmítám, s každým klientem si dám osobní schůzku a zkusím spolupráci navázat.

Každopádně nejvíce mě baví ty profily, které se podobají a zapadají do podobného konceptu jako můj blog. Důležitá je pro mě samozřejmě spolehlivost a aktivita od klienta, jinak to nikdy nefunguje tak, jak má.

Co tě na sociálních sítích baví nejvíc?

Nejvíce mě baví to, že se na sociálních sitích člověk může inspirovat, seznamovat, objevovat nové věci.

Všimli jsme si i tvého krásného Instagramu. Máš nějaké tipy na hezký instagramový účet?

Jeee děkuji! Pro mě je důležité všechny fotky upravovat podobně v jednom filtru. Taky střídat fotku outfitu/flatlay/jídla atd… Nikdy nemám dvě podobné fotky vedle sebe nebo pod sebou… Už začínám byt trošku nemocná, já vím… Samozřejmě se snažím v jednotlivých obdobích ladit i stejné barvy.

A poslední otázka se týká našeho projektu a tvého názoru na něj. Znala jsi nás před tím, než jsme tě oslovili?

Samozřejmě, že znala. Váš projekt se mi líbí a v úplných začátcích jsem byla i jednou z vás, než se mi nahrnulo více práce. Ale označuji pravidelně @bloggersre na každé mé fotce. Děkuji, že nás blogery podporujete!

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Barbory Lukášové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram