Bloggers RE

ROZHOVOR S BARBOROU LUKÁŠOVOU O VÁNOČNÍM BAZARU: “CHTĚLA BYCH, ABY SE NÁVŠTĚVNÍCI BAZARU CÍTILI STEJNĚ DOBŘE JAKO BLOGERKY NA KRÁSNÝCH EVENTECH OD FIREM.”


Krásné růžové fotky, vyladěný feed, čtivý blog a lovení slev. Naproti tomu hodná duše, které není lhostejný osud druhých a ráda pomůže dobré věci. A dnešní rozhovor bude tak trochu o obojím – o nakupování i pomáhání.

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce, čas, kdy se sejde celá rodina, navštěvujeme přátelé a lidé by si měli navzájem pomáhat. Ty budeš pomáhat, stejně jako vloni, charitativním bazárkem. Jak tě něco takového napadlo nebo co tě k tomu přimělo?

Samozřejmě se mi skříň hromadí spoustou oblečení, které obléknu 1-2x a pak už ne, takhle to má každá druhá blogerka/influencerka a to je samozřejmě první z bodů, proč organizujeme bazar. Druhá věc je ta, že se v Praze každý rok několik blogerských bazárků pořádá a já se chtěla odlišit od těch ostatních a víc se nad tím zamyslet.

Už dlouho sleduji Instagram v ČR a znepokojuje mě, že je spoustu nadaných blogerek/influencerek/firem nebo projektů a je těžké se pro ně v čím dál větší přehlcenosti sociálních sítí zviditelnit. Naopak vídám spoustu účtů, které slávu mají, ale upřímně občas nevím proč a nepředávají světu žádnou inspiraci/pozitivitu nebo cokoliv jiného v kladném slova smyslu. Řekla jsem si, že bych zaprvé chtěla pomoci těmto nadaným osobám nebo firmám se zviditelnit (podle toho vybírám sponzory akce, holky do beauty koutků a prodávajíc). Snažím se namíchat kolektiv lidí, kteří už něco na instagramové scéně znamenají a ty, kteří si myslím, že maji co předat a ještě se o nich neví. Tak se navzájem všichni podpoříme. Ale to stále nebyla finální myšlenka. Chtěli jsme také udělat dobrou věc, a tak jsme si řekli, že výtěžek ze vstupu věnujeme na nadaci. Mimochodem, když ale zaplatíte vstup, tak automaticky vždy získate nějaký dárek z tomboly, který vždy věnují firmy (sponzoři akce ). Zkrátka z tohoto bazaru se nestane, že byste odcházeli s prázdnou a ještě každý, kdo přijde udělá dobrý skutek.

Bazárek podporuje nadaci KlaPeTo, která pomáhá zdravotně postiženým lidem, proč zrovna tato nadace?

My jsme upřímně neměli hned od začátku jasno, na jakou nadaci přispějeme.

Je to taková souhra náhod, protože majitel této nadace dodává i kávu do Café B. Braun, kde se akce koná, tak nám přišlo nejlepší se propojit s ním.

Neumím si ani představit, jak je náročné něco takového připravit! Jak dlouho dopředu se na něčem takovém pracuje, kolik času jsi nad tím strávila a co vše je potřeba zařídit?

Náš první bazar jsme připravovali určitě přes 2 měsíce! Hledali jsme sponzory akce, vymýšleli doprovodný program, výzdobu, fotostěnu, soutěže a celkové rozmístění firem a prodejců v Café B, Braun, kde jsme omezeni prostorem a dvěma patry… Do toho je důležité akci pořádně promovat a udělat všem, kdo nám pomohl, dostatečnou reklamu na sociálních sítích… No, už ani nevím, co všechno jsme ještě zařizovali, ale byla to pěkná fuška.

Teď jsme lehce usli na vavřínech a vánoční bazar jsme začali intenzivně připravovat teprve 2 týdny před. Už ale máme zkušenosti a věříme, že se povede stejně dobře jako ten předchozí  jarní.

Vstupné je 50,- a veškerý výtěžek poputuje do KlaPeTa. Na co všechno, kromě nakupování, se tedy mohou návštěvníci těšit?

Mohou se těšit na vánoční welcome drink i sladký a slaný cataring. Taky na obří giveaway, fotosoutěž, instafriendly výzdobu i fotostěnu. Beauty vlasový a make-up koutek.

Samozřejmě na spoustu stylových kousků od blogerek/influencerek za hubičku. Skvělá nálada a atmosféra Vánoc nebude chybět!

Chtěla bych, aby se návštěvníci bazaru cítili stejně dobře, jako blogerky na krásných eventech od firem, kde je vždy skvělé jídlo a nějaký dáreček pro každého.

Loni se bazárku zúčastnily i tvé kolegyně blogerky, například @lovefashionjanina, @styleofbecca nebo @alenapolackova! Kdo dorazí tentokrát?

Protože jsme byli s týmem blogerek/influencerek nadmíru spokojeni, nechtěla jsem je měnit. Každopádně  vždy se datum nehodí úplně všem. Tak se letos můžete těšit třeba i na Marianu Prachařovou.

Loni se vybralo úžasných 12 700,- a tyto peníze se použily na kompenzační pomůcky a rehabilitace pro Matýska Siváka, který trpí nejasným infekčním onemocněním a byla mu amputována ruka i noha a má problémy se sluchem i zrakem. Je již jasné, komu penízky pomůžou tentokrát?

Přesně tak, jsem moc ráda, že jsme takovou částkou mohli alespoň trochu pomoci.

Zatím nemám přesné informace, komu letos výtěžkem budeme moci pomoct. Jakmile ale budeme mít jasno, tak vše zveřejníme.

Letos máme tu čest být partnery tohoto skvělého projektu a jsme moc rádi, že můžeme podpořit dobrou věc! Znala jsi náš projekt BloggersRE předtím, než jsme spojili síly?

Také jsem moc ráda, že do toho jdete s námi!

Jasně, že jsem vás znala, a není to zas tak dlouho, co jsem ještě byla ve vašem týmu!

Děkuji za podporu.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Barbory Lukášové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram