Bloggers RE

ROZHOVOR S CAT & COOK: “CHTĚLA BYCH SE POSTUPNĚ ŽIVIT JENOM BLOGOVÁNÍM.”


Jsi úspěšná kuchařka a blogerka. Kdy byl tvůj foodblog spuštěn?

Děkuju za uznání, to se hezky poslouchá. V srpnu jsem oslavila dva krásný roky blogu a jsem moc šťastná, že to tak hezky funguje.

Po kom sdílíš svou lásku k dobrému jídlu?

Asi po všech z rodiny, všichni strašně rádi jime! Jinak lásku k vaření mám asi po babičce.

Od kolika let vaříš a navštívila jsi třeba i nějaké kurzy?

Já vařím už fakt strašně dlouho… na prvním stupni základky jsem kamarádkám chodila po škole vařit míchaná vejce a ve 12 letech jsem uvařila svůj první kynutý knedlík. Je to nepopsatelná vášeň, kterou si s sebou nesu celý život. Jelikož jsem pracovala ve škole vaření, kurzů jsem absolvovala šíleně moc, je to super, ale je potřeba dobře vybírat, ne všechny jsou totiž kvalitní.

Kde hledáš inspiraci na recepty?

Inspirací je strašně moc, ráda se dívám na obrázky na Pinterestu, Instagramu, stále si hledám sezónní suroviny, učím se zahraničním kuchyním, koukám na Youtube, sleduji novinky a módní trendy v gastronomii a při tom všem mě vždycky napadá spousta různým myšlenek, co všechno bych měla uvařit.

Jakou kuchyni vaříš nejraději?

Tyhle druhy otázek mě strašej ve dne v noci. Když bych se fakt musela rozhodnout, byla by to asi francouzská. Fascinuje mě, jak je sofistikovaná, složitá, ale dokonalá.

Kdyby sis měla vybrat svůj nejoblíbenější recept, který by to byl?

Po předchozí otázce jsem čekala nějakou softovější, ale zatím jde do tuhého. Nooo… Je to fakt hodně těžký! Asi špagety carbonara, ale neříkejte to hovězím líčkům na víně ani makronkám, prosím!

Plánuješ do budoucna vytvořit vlastní kuchařku?

Já jsem se zařekla, že nebudu moc plánovat. Všemu dávám volný průběh a tak nějak to přichází samo. Tak uvidíme. Stále si říkám, že na hezký věci se čeká.

Na instagramu sdílíš krásné fotky, ze kterých jdou na člověka okamžitě chutě. Jaký je tvůj trik, jak dosáhnout takového feedu?

Určitě je potřeba sjednotit si fotografie. Je dobré mít svůj vlastní styl a ten si udržovat. Neuškodí ani postprodukce, která fotkám dodá výsledný šmrnc.

Máš ještě nějaké další blogerské nebo obecně kariérní plány?

Chtěla bych se postupně začít živit jenom blogováním a věcem k němu příbuzným, ale samozřejmě všechno má svůj čas. Ideální by bylo mít pár kurzů vaření v měsící a šířit tak filozofii jídla mezi lidi, dělat přednášky o blogování a pak se věnovat samotnému blogování… Také plánuji web v angličtině, aby moje recepty mohli pohodlně využívat i zahraniční čtenáři, na to se moc teším.

CAT & COOK: BLOG FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Ivany Jindřichové, text BloggersRE


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

EBOOK ZDARMA: 10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X