Bloggers RE

ROZHOVOR S CAT & COOK: “NEBOJÍM SE OSTŘEJŠÍ ODPOVĚDI.”


Naposledy jsme s tebou dělali rozhovor v září 2017. Co je od té doby u tebe nového?

Spousta věcí! Především jsem se konečně přestěhovala do Prahy a odešla jsem z práce. Je to osvobozující pocit a zatím si užívám každý den. Samozřejmě musím ještě vypilovat nějakou sebekázeň, nejsem na tom nejhůř, ale jsou dny, kdy prokrastinuju a to se mi nelíbí. Každopádně jsem si splnila sen a to je živit se blogováním.

Určitě mezi velký krok kupředu patří tvé první mluvící video, které se podle nás velmi povedlo a rovněž to jde vidět na hodnocení. Jak vznikl nápad na tento koncept videa a jaké byly přípravy na natáčení?

O mluvícím videu jsem přemýšlela více než rok, brala jsem to jako takový posun v blogování, ale čekala jsem na nový byt a na větší časovou flexibilitu. Když obojí přišlo, už mi došly výmluvy a s chutí jsem se do toho pustila. V konceptu jsem měla jasno od začátku – moje videa mají za úkol učit lidi vařit, péct a učit je poznávat a porozumět gastronomii.

Lidé vidí jen finální produkt tvé práce, tedy výsledné video. Z naší zkušenosti je za tím hromada práce. Co je vše je potřeba udělat, aby vzniklo takové povedené video?

No je to celkem masakr… V první řadě se musí vymyslet, co se bude natáčet, poté vyladit recepturu, nakoupit suroviny, napsat scénář, připravit plochu, světla, kameru, diktafon, namalovat se, učesat se (to mě nejvíc nebaví, haha), a pak se jde na věc. Některé záběry točím třeba i na pětkrát, když se nemůžu pořádně vymáčknout, takže se u toho celkem dost zapotím. Potom následuje střih a celková postprodukce videa, to mi zabere tak 6-8 hodin. Když to tak počítám, zabere to dva celé dny! Ale za ty krásné komentáře a ohlasy mi to rozhodně stojí! Ten pocit, že jsem pomohla tolika lidem je nenahraditelný.

Prozradíš nám trochu ze zákulisí toho, jaké nástroje využíváš pro tvorbu videa, ale také například pro úpravu fotek nebo správu sociálních sítí? S čím se ti dobře pracuje a co patří mezi tvé nepostradatelné nástroje se, kterými tvoříš svůj blog, videa a fotky?

Jasně! Fotky upravuji v programu Lightroom a někdy je ještě ladím ve Photoshopu. Video stříhám v Premieře, ale možná bych chtěla zkusit i Final Cut. Když nahrávám fotku na IG, někdy (pokud je třeba) ji doladím přímo v instagramových úpravách, kde přidávám trochu jasu a sytosti.

Máš již také své vlastní partnery a navázané spolupráce. Jak osobně ke spolupracím přistupuješ a jak si je vybíráš? Máš nějaké rady pro ostatní, jak navázat spolupráci a na co si dát třeba pozor?

Ke svým partnerům jsem loajální a vybrala jsem si je sama. Tím myslím, že to jsou značky, za které se s čistým svědomím postavím. Jedná se o partnery, kteří jsou pro mě nejlepší ve svém oboru a mají za sebou velkou tradici. Myslím, že by si každý bloger měl uvědomit, zda s danou značkou opravdu chce spolupracovat a doporučit ji svým sledujícím. Na druhé straně marketéři by měli blogery začít brát vážně a vážit si jich za práci, kterou svým blogům dávají. Štve mě, že nás často berou jako levnou reklamní plochu, a když obdržím nějakou nabídku tohoto typu, nebojím se ostřejší odpovědi.

Při našem posledním rozhovoru jsme se ptali na to, zda máš v plánu vydat svou vlastní kuchařku. Posunulo se to od té doby nějak?

Nějaké nabídky na vydání kuchařky jsem už dostala, ale musím říct, že po tom obrovském boomu kuchařek se mi nechce zatím žádnou vydávat. Zároveň cítím, že ještě nepřišel můj čas. Dávám tomu tak rok a začnu na ní pracovat.

V naší komunitě #BloggersRE jsi již nějakou dobu. Jak se ti líbí náš projekt BloggersRE a co na něj říkáš?

Projekt je super, díky němu jsem objevila další skvělé blogerky a moc se mi líbí, jak celkově spojuje blogerskou scénu. Jen tak dál!

Máš nějaké rady pro začínající nebo nové blogerky a blogery?

Ha! To je ale těžká otázka. V první řadě bych asi zdůraznila, aby si lidé nezakládali blogy kvůli penězům. V člověku by měla doslova žhnout touha šířit nějaké své nápady, dovednosti či znalosti mezi lidi a v tom podle mě tkví úspěch. Další věc, nad kterou by se začínající bloger měl zamyslet, je, zda bude mít v budoucnu dostatek času na blog. Zabírá ho totiž opravdu hodně. V neposlední řadě by si měl určit druh blogování (lifestyle, food, beauty…) a položit si otázku, zda má lidem co nabídnout.

Navštívila jsi například Dubaj, New Yorku, Paříži nebo Miami. Kde se ti líbilo a kam by ses chtěla v budoucnu podívat?

Strašně moc se mi líbilo v USA a moc bych se tam chtěla vrátit. Nyní mě čeká můj první press trip do Londýna, kam se moc těším. S přítelem se chystáme za kamarádkou do Turecka, kde se budu učit tureckou kuchyni pod dohledem profesionálky a také cestovat do hor. Možná nám letos vyjde i Dubaj, která je mojí srdcovkou. Všechno ale záleží na zdraví mojí kočičky, která teď tak trochu bojuje s ledvinami. Pokud se to nezlepší, na delší cesty se vydávat nebudu.

CAT & COOK: BLOG FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Ivany Jindřichové, text BloggersRE


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

EBOOK ZDARMA: 10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X