Bloggers RE

ROZHOVOR S CESTUŠKOU: “NENÍ TO JEN O TOM SEDĚT ZA STOLEM A ŤUKAT SI NĚCO DO POČÍTAČE.”


Vystudovaná bytová designérka, která se ale už nějakou dobu pohybuje v oblasti cestovního ruchu, miluje cestování a svět obráží společně se svým přítelem Kubou. To všechno je Míša Kvapilová alias Cestuška, se kterou jsme připravili dnešní rozhovor!

Mohla by ses nám, Míšo, pro začátek představit?

Jsem úplně normální holka z Hané, je mi 24 let a dělám, co se dá. Většinu mého času trávím s rodinou a s Kubou, se kterým jsme již 9 krásných let. Další důležitou částí mého času trávím za počítačem, jako kancelářská myška.

Vystudovala jsi sice design, ale nyní se věnuješ profesionálně cestování. Jak to, že nyní neděláš to, co jsi studovala?

Už od střední školy jsem jsem brigádně docházela do cestovní kanceláře. Tehdá jsem začínala u kopírky a drobných kancelářských prací.

Později jsem se dopracovala k produkční činnosti, reklamě, až po realizaci a prodej samostatných zájezdů a jednání s tuzemskými a zahraničními partnery. Práci v CK jsem si zamilovala a na rozdíl od designu jsem měla větší šanci uchytit se.

Dá se tedy říci, že jsem si vytvořila novou, možnou cestičku, kterou jsem si nakonec zvolila, a jsem ráda. Navíc cestování a umění má mnoho společného.

Zajímá tě ještě to, co jsi studovala, tedy design? Proč ses ho vlastně tehdy rozhodla studovat?

Určitě zajímá. Umění jako takové mnou prochází srdcem i duší. Je mou součástí a vždycky bylo už od malička. Tehdá se v Olomouci otevřel nový ročník: bytový design a výstavní tvorba společně s oborem grafika. Byla to jasná volba. Teď už mi na volnou tvorbu sice nezbývá mnoho času, ale kompenzuji to fotografováním, dokumentací všeho možného a rekreačním kreslením ve volných chvílích.

Co tě nejvíce baví na tvé nynější práci? A co je naopak její úskalí?

Jako největší plus je, že mohu pracovat s lidmi. Ať už s klienty, kteří se vrací a jsou spokojeni, nebo s novými lidmi, které potkáváme na cestách. Samozřejmě bych se v práci také rozhodně neobešla bez skvělého kolektivu. A to je důležité, každopádně jako všude.

Na druhou stranu je tato práce obrovská zodpovědnost a často si ji nesu domů. Není to jen o tom sedět za stolem a ťukat si něco do počítače. Někdy s kolegyní slyšíme, jak se nám nafukují mozky a naše paměť musí mít už sedmimílové boty. (smích)

S přítelem hodně cestujete. Jaké nejzajímavější místo jste zatím navštívili a co byste spolu ještě chtěli vidět?

Tohle je pro mě docela těžká otázka. Každé místo je krásné a něčím zajímavé. O to více, když tyto jedinečné zážitky sdílíte s milovanou osobou. Místo, které bych vám chtěla doporučit a které nás očarovalo a není až tak daleko, je San Marino. Opravdu krásné romantické místo, výšlap a nezapomenutelný výhled. Byli jsme zde již 3x a stále nás neomrzel.

Rádi bychom se s Kubou podívali na západ New York – Californie anebo pak exotika Thajsko – Bali.

Co nejhoršího se ti kdy při cestování přihodilo? Máš nějaký hodně špatný zážitek z cest?

Kuba trpí Crohnovou chorobou a to je i jeden z důvodů, proč spolu nejezdíme nikam daleko. Crohnova choroba je vlastně chronické onemocnění tlustého střeva, kdy dochází ke špatné průchodnosti potravy, bolestem všeho typu a jiných nepříjemných věcí. Někdy se hold stane, že některé dopředu naplánované aktivity musíme ze dne na den zrušit. I přes tyto potíže se ale nevzdáváme a cestujeme dál. Rozhodně to není lehké, ale táhneme za jeden provaz a jsme v tom spolu.

A co byl tvůj naopak nejhezčí okamžik při cestování?

Asi nikdy nezapomenu na naši první společnou cestu, kterou jsme spolu podnikli v 15 letech. Byla to vánoční Vídeň. Pamatuji si, jak bylo pro nás všechno krásné a nové. Od té doby Kubu přemlouvám, abychom se tam opět podívali.

Procestovala jsi i Českou republiku? Máš nějaké oblíbené místo v ČR?

Jedno léto jsem strávila v Anglii v Oxfordu a tam jsem zjistila, že jsem strašný vlastenec. Určitě tedy cestujeme i v ČR a poznáváme krásy naší vlasti. Oblíbené místo vyloženě nemám, ale mám moc ráda Olomouc, je krásná a cítím se tu doma.

Je nějaké cestovatelské must-have? Co bys čtenářům doporučila, na co při cestování rozhodně nezapomenout?

Vlhčené ubrousky, bez nich ani ránu. To je prostě univerzální věc na vše. Pro milovníky vína je dobré nezapomenout vývrtku. Jednou jsme ji ale nahradili řasenkou.

A poslední otázka je ohledně našeho projektu BloggersRE. Znala jsi tento projekt a jaký máš na něj názor?

BloggersRE již znám a sleduji nějakou dobu hlavně na Instagramu. Moc se mi líbí propojení těchto úžasných, kreativních lidí a jsem moc šťastná, že mohu být mezi nimi.

A mini anketka na konec:

Jaro, nebo podzim?

Určitě podzim

Panna, nebo orel?

Vždycky orel

Černá, nebo bílá?

Jak kdy. Nosím více černou, takže černou.

Praha, nebo Paříž?

V Paříži jsem nebyla, ale i přesto volím Prahu.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Michaely Kvapilové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X