Bloggers RE

ROZHOVOR S CZECH STREET GLAMOUR: “FOTKY NIJAK ZVLÁŠŤ NERETUŠUJEME.”


Snad jediný blogerský pár Česka – Sára Klugerová a Marek Černý – milují sebe navzájem, milují módu, focení a blogování! Svůj blog píší od roku 2012 a za tu dobu zaznamenal obrovský progress! Co je podle nich klíčem k úspěchu nejen v blogování, o tom bude dnešní rozhovor!

Blogerské dvojice nejsou žádnou novinkou, blogerské páry jsou už věcí vídanou o něco méně. Jak se stalo, že jste se oba rozhodli blogovat?

S: Když jsme se seznámili, jedno z našich společných témat byla móda, blogy v tu dobu nebyly žádnou novinkou, Marek dokonce psal jeden svůj, kde sdílel novinky ze světa módy. Sledovali jsme blogy ze zahraničí a čím dál víc jsme je registrovali i u nás, takže jsme si řekli, proč bychom se s módní inspirací nepodělili s ostatními i my. Bavilo nás vytvářet cokoliv kreativního, včetně focení a vymýšlení různých článků. Mě hodně bavilo psaní, takže jsme zkrátka spojili síly dohromady a dali se do toho.

Přece jen se musíte potýkat s ženským a mužským pohledem na věc. Shodnete se na většině věcí, děláte kompromisy, nebo kvůli tomu vznikají nějaké rozepře?

M: Myslím si, že se vcelku doplňujeme. Samozřejmě je to jako v běžném životě, neshody se sem tam objevují, ale důležité je umět dělat kompromisy a především naslouchat.

Jakou vlastnost máte nejvíce a naopak nejméně rádi na tom druhém?

S: Na Markovi mám ráda to, že se na něj můžu kdykoli a v čemkoli spolehnout, co řekne, to udělá a to platí. V čem ale musím spoléhat spíše na sebe, je plánování našich veškerých aktivit, Marek totiž nemá (spíše nechce mít) takový přehled v tom, co máme který den v plánu, takže plánování všeho je spíše v mé režii.

M: Na Sáře mám nejraději to, že se ničeho nezalekne a do všeho jde po hlavě, se vším si umí poradit a je to zkrátka ten nej parťák do nepohody.

Blog spolu píšete už šest let, když spolu žijete a i pracujete, nemíváte občas ponorku? Jak to případně řešíte?

S: Myslím, že někdy určitě ano – asi stejně jako každý pár, který spolu tráví hodně času. Když přijde nějaká ta menší ponorka, nějak se s tím už vypořádáme, Marek si třeba zajde do fitka a já někam s kamarádkou, takže si každý uděláme svůj vlastní plán. Většinou si ale naši mrzutost uvědomíme, snažíme se ji brát s nadhledem a nakonec se tomu ještě zasmějeme.

Co pro vás bylo během těch šesti let doposud nejhorší a nejlepší okamžik, co se týče blogování? Neměli jste někdy chuť s tím skončit? Jak jste se s tím případně vypořádali?

M: Co opravdu nemám rád, je bezduché napadání a urážení v podobě komentářů. Díky anonymitě internetu je to bohužel dost časté. Vím, že i několik českých blogerů s tím mělo nemalé problémy, musím ale zaťukat, že nám se to zatím vcelku vyhýbá. Naštěstí nás zatím nepotkalo nic, kvůli čemu bychom měli chuť skončit. Vždy říkám, že i kdybychom si měli psát náš blog jen sami pro sebe, alespoň je to něco, co nás baví a naplňuje. Ten nejlepší okamžik? Těch už bylo! Díky blogování jsme se Sárou poznali spousty zajímavých lidí, dostali jsme se na plno míst a akcí, kam se běžně nepodíváte, a především máme super zážitky a vzpomínky.

Váš blog je především o módě, jaký máte navzájem názor na styl toho druhého? Máte oba podobný styl, radíte si třeba, co si má ten druhý obléknout, nebo si každý “jedete to své”?

S: Určitě se sami sobě musíme líbit navzájem. Bylo by asi divné, kdyby se mi nelíbil Markův styl a opačně. Na Markově stylu se mi konkrétně líbí to, že je převážně elegantní. Myslím, že je škoda, že něco tak krásného jako je třeba oblek nebo i ležérnější sako je pro muže dnes tak trochu tabu. A přitom to skvěle vypadá, pokud vše sedí, jak má. Jinak se dá říct, že si většinou každý jedeme to své, ale zároveň jsme vždycky tak nějak sladění na stejnou notu. O tom, co si obléknout, se bavíme hlavně v případě, když vyrážíme někam na blogerskou akci nebo například někam na delší výlet – abychom nebyli jako každý pes jiná ves.

M: Každý máme svůj styl, ale jde vidět, jak vzájemně přejímáme to, co se nám líbí. Na Sáry stylu se mi nejvíc líbí to, že je proměnlivý, a přesto mi přijde autentický, nebojí se vzít si i výraznější kousky, ale nikdy slepě nekopíruje jen to, co je aktuálně trendy a in.

Co si myslíte, že vaše čtenáře nejvíce na vašem blogu baví a co nejraději čtou?

M: Myslím si, že je to především kvalitní obsah, náš blog cílí spíše na čtenáře kolem třicítky, neoslovujeme masy a ani se nesnažíme zavděčit teenagerům. Články píšeme vcelku různorodé, najdete u nás outfit posty, ale také jiné články, které rozebírají různá (nejen) módní témata, často i více do hloubky. U pánů bych si troufl říct, že jsou to právě články na různá módní témata, kde se dozvědí co, jak a s čím. Přeci jen, každý z nás v životě dosáhneme bodu, kdy potřebujeme vědět, co na sebe, a je jedno, jestli jde o svatbu, firemní večírek nebo ples. Co se týká dámského sektoru, tam určitě vedou články s outfity.

Na Instagramu vždy obdivujeme vaše fotky! Kdo z vás dvou více a raději fotí? Máte nějaký kurz, nebo jste samouci? A máte nějaké tipy pro naše čtenáře?

S: Děkujeme! S Markem se fotíme navzájem a každý z nás fotí asi stejně rád. Učíme se za pochodu, ve vytváření krásných fotek nám ale nejvíce pomáhají naše foťáky od Olympusu. Momentálně hlavně Olympus OMD E-M10 MARK II.

M: Občas mi přijde, že fotím o krapet lépe já, ale to bude nejspíš tím, že Sára to má se mnou daleko složitější, protože já na rozdíl od ní nejsem vůbec fotogenický. Fotky nijak zvlášť neretušujeme, děláme jen jemnější úpravy barev, jasu a kontrastu atd.

Poměrně nedávno jste své pole působnosti rozšířili i na YouTube. Koho z vás to napadlo a proč jste do toho šli? Která videa vás nejvíce baví natáčet a jak pracujete s trémou? Nebo jste před kamerou sebejistí?

M: Už ani nevím, kdo s tím nápadem přišel, ale řekli jsme si, proč nezkusit oslovit nový okruh lidí. Určitě nás baví natáčet především odlehčenější a osobnější videa. Jak pracujeme s trémou? Sára je v tomhle vcelku suverén a jako by žádnou neměla, u mě je to daleko horší, v reálu jsem výřečný, ale jak se zapne kamera… Dojdou mi slova a je to trošku trápení, ale nevzdávám to a alespoň pro zasmání můžeme moje videa vždy doplnit o nepovedené záběry.

A v poslední otázce bychom se vás rádi zeptali, jestli jste o BloggersRE slyšeli před tím, než jsme vás oslovili a co si o tomto projektu myslíte?

S: BloggersRE jsme předtím neznali, ale určitě si myslíme, že najít inspiraci od blogerů z různých směrů na jednom místě není vůbec na škodu, je to něco jako takový různorodý lifestylový časopis.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Czech Street Glamour, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram