Co tě vedlo k založení blogu, jak dlouho už bloguješ a jak bys představila svůj blog někomu, kdo jej nezná?

Môj blog – Flung out of space bude mať v januári 2 roky a vznikol z jednoduchého dôvodu. Chcela som sa v písaní posunúť. Počas prvého roka sa vyprofiloval na lifestyle blog, ktorého hlavnou témou je život minimalistky.

Velkým lákadlem tvého blogu i Instagramu jsou nádherné fotky. Prozradíš nám, čím fotíš a nějaké své tipy?

Najčastejšie fotím Olympusom Pen. A tipy? Hmm, fotka musí byť v prvom rade kvalitná, mať nápad a niečo vyjadrovať. Dôležité je na nikoho sa nehrať a mať svoj štýl (alebo snažiť sa ho nájsť).

O čem tě nejvíce baví psát a proč?

Baví ma lifestyle, rada píšem články zo života (o nenakupovaní a svojom roku bez nákupov alebo o minimalizme a zbytočnostiach v našich bytoch, či dokonca životoch), ale bavia ma aj o tie kozmetike, hlavne tej prírodnej, no najviac sa nachádzam v úvahových článkoch.

V soutěži “Bloger roka” ses umístila na 2. místě v kategorii “Život, kultúra a umenie”, jaký to byl pocit?
Úžasný. Keď som videla názov svojho blogu na 2. priečke, chvíľku som tomu neverila. Až potom, keď si ma našla Kristína Farkašová a zagratulovala mi, som si uvedomila, že je to realita.

 

 

 

 

 

 

V rámci blogu jsi navázala už dost spoluprací. Jak na spolupráce firem s blogery obecně pohlížíš?

Teší ma, že aj firmy na Slovensku si konečne začali uvedomovať vplyv blogerov a čoraz viac ich oslovujú. Ak ide o spoluprácu s firmou, ktorej filozofiu bloger zdieľa, tak prečo nie? Presne podľa tohto “kľúča“ si ich vyberám ja. Ale nepáči sa mi, ak bloger berie spolupráce bez rozmyslu a neuvažuje, či sa to na blog hodí alebo akú firmu podporí.

Znáš projekt BloggersRE a co si o něm myslíš?

Projekt poznám, veľmi mu držím palce a som zaň vďačná. Pomáha blogerom zviditeľniť sa. Buduje komunitu českých a slovenských influencerov a robí to skvele.

Co si myslíš o zahraniční blogerské komunitě? Liší se podle tebe nějak od té v Česku a na Slovensku?

Mám pocit, že blogeri sa v zahraničí berú vážnejšie. Do Čiech až tak úplne nevidím, ale na Slovensku sa vplyv blogerov ešte nevyužíva naplno.

Jaké jsou tvé sny a cíle, co se týče blogu?

Chcem, aby môj blog naďalej navštevovali ľudia podobne zmýšľajúci, aby na ňom nachádzali články, ktoré ich bavia, niečo im dávajú alebo sa ich dotýkajú.

Doteď jsme se zaměřovali jen na všechno, co se týče blogování, pojďme se také zaměřit přímo na tebe. Prozraď nám něco o sobě – jaká jsi, co kromě blogování a focení ráda děláš…?

Som tichá introvertka a píšem lepšie ako hovorím. Ale som aj dievča s bláznivými nápadmi, ktoré miluje rozmanitosť života. A ak práve nič nefotím alebo neblogujem, tak asi čítam, cvičím jógu alebo snívam.

Co říká na tvou tvůrčí činnost tvé okolí?

Názory sú rôzne. Sú okolo mňa ľudia, ktorí ma podporujú, tešia sa na nové články a fotky a potom takí, ktorým je to jedno.

Jak bys nalákala lidi, aby navštívili tvůj blog?

Ľudí na blog lákam kvalitným obsahom. Snažím sa vytvárať obsah, ktorý je pre mojich čitateľov zaujímavý, do článkov vkladať kus seba a vo fotografiách ukazovať svet taký, ako ho vidím ja.

DANIELA SLÁVIK: BLOG FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Daniely Slávik, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here