Bloggers RE

ROZHOVOR S DANIELOU SLÁVIK: “ODHAĹUJEM DUŠU VIAC AKO PREDTÝM.”


Danielka, tvoj Instagram je veľmi špecifický. Nie som si istá, či sa dá zaškatuľkovať povedzme pod tému „lifestyle“. Môžeš seba a svoju tvorbu na úvod predstaviť?

Som Daniela, fotografka a blogerka. Na Instagrame ma poznáte ako @feesinel. A máš pravdu, môj Instagram nie je typický lifestyle. Je svojský. Uverejňujem to, čo prežívam a tvorím. Aj to veselé, aj to smutné.

Pred pár mesiacmi tvoj feed prešiel zmenou. Dnes je autentickejší, premyslenejší a mám pocit, že aj intímnejší. Mám pravdu? Čo je za touto zmenou?

Máš pravdu, do istej miery. Za touto zmenou som ja. Tento rok bol plný veľkých životných zmien, čo sa odzrkadľuje vo všetkom, čo robím. Aj v písaní a aj vo fotografovaní a keďže Instagram je sociálna sieť, kde som momentálne najaktívnejšia, tak aj tam. Zo svetlých až príliš vykontrastovaných fotografií som prešla k prirodzenejším, píšem otvorenejšie a tým pádom obsah, ktorý vzniká, je intímnejší. Odhaľujem dušu viac ako predtým.

Prednedávnom som zaregistrovala jeden tvoj príspevok, v ktorom píšeš, prečo je fajn byť „iba“ mikroinfluencerom. V záplave sťažností na pomalý rast followerov na účtoch je to veľmi osviežujúce. Môžeš o tom povedať viac?

Väčšina blogerov a influencerov by si veľmi prialo prekročiť hranicu 10k. Niekomu sa to podarilo, niekomu ešte nie. Nie je to podľa mňa dôvod na hnev alebo sklamanie, s ktorým sa často stretávam. Byť mikroinfluencer je podľa mňa fajn. Sú blogerky, ktorých cieľovka je užšia a tým pádom ich príspevky nie sú relevantné povedzme pre tisícky, ale “len” pre stovky ľudí. No takáto špecifickejšia cieľovka je podľa mňa zaujímavá. Aj pre čitateľov, aj pre firmy. Inšpiráciu v oblasti prírodnej kozmetiky nehľadám na profiloch veľkých influenceriek, ktoré recenzujú kozmetiku, ale sledujem mikroinfluencerky, o ktorých viem, že jej rozumejú.

Tvoje posty vždy sprevádza hlbšia myšlienka, fotka má veľmi silnú atmosféru. Je to trochu iný, možno náročnejší, spôsob komunikácie ako na väčšine insta účtov. Aké to je zdieľať s ľudmi svoje silné emócie?

Je to pre mňa úplne prirodzené. Moje príspevky na Instagrame sú také miniblogy, ktoré nepridávam v nejakej časovej pravidelnosti, skôr vtedy, keď mám čo povedať. A skutočnosť, že momentálne ide o hlbšie témy vychádza z toho, že to všetko prežívam. V mojom živote nastalo veľa zmien, o ktorých píšem.

Tušíš, kto asi je tvojou cieľovou skupinou?

Sú to dievčatá a ženy, ktoré sú mi tak trochu podobné. Také, ktoré sa zaujímajú o udržateľnosť vo všetkých dimenziách – v kozmetike, móde a živote, o náročnejšiu literatúru a také, ktoré premýšľajú až príliš veľa (ako ja).

Mimo blogovania si fotografka (aj copywriterka ?). Čo všetko fotíš, na čo sa špecializuješ?

Fotografovanie tvorí len časť mojej práce. Tvorím obsah na weby a sociálne siete. Fotka je ich súčasťou. “Špecializujem” sa na lifestyle produktovú fotografiu, čo v praxi vyzerá tak, že produkty, ktoré od značiek dostanem, nafotím buď podľa zadania alebo s vlastným stylingom. Okrem fotografovania píšem. Mám rubriku o zero waste v časopise slovenského potravinového reťazca, kde sem-tam prispejem aj rozhovorom a recenzujem knihy pre rodovo orientovaný časopis.

Každá tvoja fotka rozpráva príbeh. Si špecialistka na selfie pre hanblivky. Čo je podľa teba základom takejto dobrej fotky?

Nenazvala by som sa špecialistkou, ale ďakujem. Na selfie pre hanblivky nemám návod, len zopár tipov, ktoré nájdete na blogu. Každá hanblivka si musí nájsť ten svoj uhol, z ktorého už taká hanblivka nebude. Byť na fotke a zároveň na nej nebyť, o tom to celé je.

Čo by si odporučila začínajúcim fotografom, ako by na to mali ísť?

Začínajúcim fotografom by som odporúčala predovšetkým dobre sa oboznámiť s fotoaparátom a aj sa čo-to naučiť o kompozícii. A potom fotiť. Veľa fotiť. Inšpirovať sa, nie kopírovať. Pozerať sa na svet cez objektív vlastným pohľadom, nie pohľadom niekoho iného.

Si propagátorkou zero waste a prírodnej kozmetiky. Ako si sa k nej dostala a prečo si jej horlivým zástancom?

K prírodnej kozmetike som sa dostala krátko predtým, ako som začala blogovať. V tom čase som sa stala vegetariánkou a začala som sa zaujímať o kozmetiku netestovanú na zvieratách, o jej prírodnú variantu a nakoniec aj o zero waste. Veľa som o nej preštudovala, vyskúšala a aj čo-to napísala. Naučila som sa rozoznať chémiu, ktorá nemá v prírodnej kozmetike, čo robiť a čítať zloženie. Zistila som, čo mojej pleti sedí a zbavila ju problémov s rýchlo sa mastiacou t-zónou, ktoré žiadny chemický koktejl z drogérie nedokázal vyriešiť. Prírodná kozmetike síce zázraky na počkanie nerobí, ale z dlhodobého hľadiska dokáže naozaj veľa. Sama som jej verná už niekoľko rokov a neplánujem zmenu.

Si aj autorkou knižky Láska je láska. Čo ťa motivovalo k napísaniu knižky a môžeme sa tešiť na ďalšiu?

Knihu som napísala pred troma rokmi. Je do veľkej miery autobiografická, aj keď samotný príbeh nie je založený na skutočnosti. Láska je láska bola pre mňa takou terapiou. Potrebovala som ju napísať. Pre seba a pre dievčatá, ktoré prežili niečo podobné. A či bude ďalšia? Verím,že áno. Momentálne mám rozpracovanú knihu, ktorú môžete sledovať pod #sislnkopovedala.

Danielka, poznáš platformu BloggersRE a čo si o nej myslíš?

Poznám a BloggersRE sledujem. Je mojim zdrojom inšpirácie. Vďaka nej som objavila viacero zaujímavých profilov a prečítala som si niekoľko rozhovorov s obľúbenými blogermi. Som rada, že tu niečo také funguje a pomáha nám rásť.

A na záver niekoľko rozstrelových otázok:

Mesto alebo vidiek?

Mesto, pretože mám rada ten ruch, ľudí okolo, kaviarne, divadlá a galérie. Ale občas stráviť chvíľu mimo neho nie je na škodu.

Dobrá kniha alebo film?

Kniha

Suché alebo sladké?

Červené suché, ale biele (polo)sladké

Autor: Miša Švarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Daniely P. Slávik, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram