Bloggers RE

ROZHOVOR S DENI HARTMANNOVOU: “VE VŠEM JDU Z EXTRÉMU DO EXTRÉMU.”


Deni, věnuješ se blogování už nějaký čas. Vzpomeneš si na tvé začátky v blogování a také na to, co bylo impulzem si blog založit?

Je to už opravdu nějaký pátek, co jsem s blogováním začala. Můj úplně první blog vlastně nebyl tak docela blog. Bylo to v době, kdy u nás ještě fungovaly převážně jen blogy o celebritách, seriálech apod. Já jsem kvůli své tehdejší posedlostí seriálem Čarodějky chtěla taky jeden mít a využila jsem k tomu estranky.cz. To se mohl psát tak rok 2010, takže mi bylo nějaký 11 nebo 12 let. Nepřispívala jsem tam ale nijak pravidelně a většina mých příspěvků se skládala jen z informací, které jsem někde našla nebo zkopírovala, nebo z fotek, takže se tomu ani nedalo říkat psaní. O dva roky později, konkrétně 30. června 2012 jsem přešla na blog.cz a ten den by se nejspíš dal brát jako začátek mého opravdového blogování, které trvá dodnes. Postupně jsem od seriálu přes celebrity a grafiku přešla až k tomu, o čem píšu dnes, což je lifestyle prokládaný fashion a beauty příspěvky.

Jsi lifestyle blogerkou. Kde čerpáš inspiraci pro tvé články a o čem nejraději píšeš?

Se mnou a inspirací je to těžké. Střídají se u mě totiž dvě fáze. Buďto mě napadají témata pořád na základě úplně čehokoliv, co se zrovna děje v mém životě, kolem mě nebo na co úplně náhodou zrovna narazím, nebo nejsem schopná vůbec, ale vážně vůbec, nic vymyslet. Nikdy jsem mezi těmito fázemi nedokázala najít takový ten zlatý střed. Vlastně je to ale pro mě typické, ve všem totiž jdu z extrému do extrému. Stejně to mám i s chutí psát nebo s čímkoliv jiným ve svém životě.

Odpovědět na to, o čem nejraději píšu, je pro mě těžké, protože hodně záleží na mém aktuálním rozpoložení a náladě. Obecně ale nejraději píšu na témata, o kterých vím, že mohou lidem něco dát nebo jim nějak pomoct. Samozřejmě, že něco předat může i článek o módě nebo recenze na nějaký kosmetický produkt, ale myslím tím vážnější témata, jakým se věnuju například v sérii s názvem “#LoveYourself”, kterou jsem na svém blogu začala. Sice jsou to články náročnější, i časově, ale když pak čtu komentáře pod nimi a vidím, že to opravdu má nějaký smysl, baví mě o to víc a píšu je o to raději.

Kdysi ses věnovala i psaní příběhů, dnes už žádné nikam nepřidáváš. Skončila jsi s tím?

Je pravda, že paralelně s mými prvními stránkami jsem psala i příběhy na pokračování na jedné facebookové stránce. Tehdy to dělalo víc lidí, což mě tak nějak inspirovalo s tím začít taky. Ona ta moje cesta ke psaní i tomu, co dělám teď, byla vlastně celá pro mě dost zvláštní. Pamatuju si, že do nějaké páté třídy na základní škole jsem vůbec neměla ráda češtinu a úplně nejvíc mi na ní vadilo psaní slohů, přitom vůbec netuším, proč tomu tak bylo. Pak jsme ale dostali jinou paní učitelku a nejspíš díky ní jsem si k češtině, a hlavně psaní, našla cestu a to hodně rychle. Krátce nato už jsem zveřejňovala právě ty zmíněné příběhy na pokračování, které už si dnes pamatuje asi jen pár z mých tehdejších kamarádů. Jednu dobu jsem nějaké příběhy zveřejňovala i na blogu, ale dnes už žádný z nich není nikde k dohledání a i já mám uloženou jen hrstku z nich.

Faktem ale je, že jsem s tím neskončila. Už dlouho mám v hlavě jeden námět, dnes už do detailů promyšlený, na kterém pracuju, ale jak to s ním dopadne, ještě není úplně jasné. Proto teď nechci víc prozrazovat. Jak proto, abych neslibovala něco, co se možná vůbec neuskuteční, tak taky kvůli mé pověrčivosti a strachu, že bych něco mohla zakřiknout.

Když už jsme se od tématu blogování trochu vzdálily. Jaké jsou tvé další koníčky, kromě tedy už zmíněného psaní?

Zbožňuju cestování, pocit, že se jednoduše sbalím a vyrazím objevovat nová místa, kamkoliv. Mám desítky cestovatelských snů, které si snad jednou všechny splním. Odmalička miluju čtení knížek a mojí úplnou posedlostí je jídlo! Ono mě vlastně baví i vařit, jen se to o mně málo ví. Ale mým největším koníčkem je samozřejmě blogování a všechno s ním spojené.

Sleduješ českou a slovenskou blogovou scénu, nebo dáváš přednost té zahraniční?

Dříve jsem dávala přednost té zahraniční, dnes sleduji hlavně české a slovenské blogerky, protože si myslím, že u nás máme takové, které jsou na stejné úrovni jako jinde ve světě. Dlouhou dobu jsou mými favoritkami číslo jedna holky z A Cup of Style, které jsou neskutečně sympatické a šikovné. Sleduji ale spoustu blogů, nejen ty nejčtenější, a kdybych je měla všechny vyjmenovat, strávila bych tím hodiny a i tak bych určitě na nějaký zapomněla. Hodně nových a skvělých jsem objevila díky bloggersre.com.

Jak hodnotíš českou a slovenskou blogerskou scénu? Myslíš, že je těžké v dnešní době prorazit?

Jak už jsem zmínila, myslím, že spousta blogů z naší blogerské scény se může rovnat se zahraničím. Rozhodně si myslím, že se to tady čím dál více posouvá a mám z toho radost.

A jestli je těžké prorazit? Ono je to po této stránce s blogováním, podle mě, stejné jako se vším. Když na sobě člověk pořád pracuje, snaží se a je dobrý v tom, co dělá, tak se mu prorazit určitě může podařit. Vždycky je ale důležité se nevzdávat a vytrvat.

Co bys poradila začínajícím blogerkám a blogerům?

Úplně nejdříve si všechno pořádně promyslet (název blogu, jeho zaměření apod…). Připravit si blog po vzhledové stránce a naučit se s ním pracovat, ať to pak nemusí řešit “za pochodu” a mohou se věnovat jen tvoření příspěvků. Všechno brát pěkně postupně, nenechat se odradit tím, když se něco nepodaří, a hlavně nedělat to kvůli vidině “slávy” nebo spoluprací.

Spravuješ více webů najednou. Prozraď, jak vše stíháš a kolik času trávíš blogováním?

Ano, to je pravda a taky je pravda, že to většinou stíhám jen tak tak. Mám na starost celý web bloggersre.com a k tomu také editování článků blogerek krasna.cz. Nedokážu přesně říct, kolik času mi to všechno i s mým blogem zabírá, protože výhodou toho všeho je, že si můžu udělat dost práce dopředu. Většinou je to tedy tak, že si vyhradím jeden celý den a jedno nebo dvě odpoledne v týdnu, kdy si udělám všechnu práci na zhruba týden dopředu. Ale je to jak kdy, závisí to na mnoha faktorech.

Jsi součástí projektu Ráj Elegance. Jak ses k tomu dostala a co přesně je náplní tvé práce?

K Ráji Elegance jsem se dostala úplnou náhodou, o to víc jsem vděčná za to, že můžu být součástí. Koncem loňského roku jsem procházela náhodné příspěvky na Instagramu a narazila jsem na jeden, který informoval o tom, že Ráj Elegance hledá nové členy do týmu. Zaujala mě jedna z pozic, které nabízeli, tak jsem se rozhodla zkusit štěstí a vyšlo to.

V současné době se starám o celý web bloggersre.com, což zahrnuje schvalování nových blogerů, zpracovávání jejich příspěvků (korektura, nahrávání fotek…) a vyřizování mailů. K tomu dohlížím na to, aby celý projekt Bloggers Ráj Elegance (což je teď takový podprojekt Ráje Elegance) fungoval tak, jak fungovat má. To zahrnuje komunikaci s ostatními členy týmu, kteří spravují instagramový účet nebo pracují na rozhovorech s blogery, řešení problémů, když nějaké nastanou, vymýšlení novinek atd…

Plánuješ se blogováním živit, nebo tě to táhne úplně jinam?

Dlouhou dobu jsem chtěla po gymplu zkusit žurnalistiku. Teď jsem ale v maturitním ročníku a tento plán už se mě přibližně dva roky nedrží. Táhne mě to teď úplně jiným směrem, ale u blogování jako koníčku chci zůstat tak dlouho, jak jen to bude možné a jak mě to bude bavit. Člověk by nikdy neměl říkat nikdy, třeba to nakonec všechno dopadne úplně jinak, ale takhle to vidím teď.

Jaké jsou tvé plány do budoucna ve tvém soukromém životě?

Jsem typ člověka, který plánuje hrozně moc dopředu a úplně všechno, od maličkostí, až po důležitá životní rozhodnutí. Jsem si vědoma toho, že to asi není úplně dobře, protože život si stejně dělá, co chce, a moje plány se proto často hroutí jako domeček z karet a já s nimi. Pořád se učím žít víc přítomností než budoucností. O mé pověrčivosti už jsem se zmínila, proto raději nic prozrazovat nebudu. Obzvlášť teď, kdy je uskutečnění spousty mých velkých plánů na spadnutí. Ale ať už to vyjde, nebo ne, ti, kteří mě sledují, se to určitě časem dozví.

DENI HARTMANNOVÁ: BLOG FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Deni Hartmannové, text Ráj Elegance


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram