Věnuješ se blogování už nějakou dobu. Jak tě vlastně napadlo se blogováním zabývat?

Byl to spontánní nápad. Jednou mi kamarádka řekla, že bych si měla založit blog, že mám strašně krásné fotky a já jsem jí na to odpověděla, že děkuji, ale že vůbec nevím, o čem bych psala. Jednou jsem byla celý víkend sama doma, nudila jsem se, a tak jsem si řekla, že si ho tedy založím.

O čem tě baví nejvíc psát a kde čerpáš inspiraci?

Nejvíc mě baví fashion posty, kde nepíšu klasiky “ahoj, koupila jsem si šaty, byly ve slevě, utíkej si je koupit”, ale většinou, když někam jdu fotit na blog, tak se mi stane vtipná historka, kterou spojím s příspěvkem a čtenáři se tak i pobaví. Teď jsem si vymyslela nový koncept a to “Kávový speciál”, kde píšu o kavárnách, které jsem navštívila. Kávu miluji a přišlo mi to jako dobrý nápad. Teď, když se tak zamyslím, tak vlastně i ostatní lifestyle posty píšu ráda. A inspirace? Ta většinou přijde, aniž bych to čekala.

Kdo z českých a slovenských blogerů ti přijde zajímavý a proč?

Abych pravdu řekla, tak blogery moc nesleduji. Mám jich přidaných pár na mém instagramu, a když vidím, že někdo píše, že je na blogu nový článek, tak se mrknu. Když mám vyloženě chvilku na to, abych koukla na nové články, tak se mkrnu na blog k Alexanderplatz, Dblog a ACupOfStyle.

Alex mě baví svými fotkami, je krásná. Domči blog čtu už strašně dlouho, mám na ní ráda, jak si na nic nehraje a je svá. No a holky z A Cup jsou prostě klasika, které inspirují další.

Z tvých fotek na instagramu je jasné, že jsi milovnicí kávy. Kam nejraději chodíš na dobrou kávu?

Nemám vyloženě svoji oblíbenou kavárnu. Chodím tam, kde vím, že kávu připravují, jak mají, a mohu si k ní dát nějakou dobrůtku. Úplně nesnáším, když mi donesou vařící latté, že i ta lžička má problémy s tím, aby se tam udržela. Teď, jak už jsem se zmínila výše, jsem vymyslela nový koncept “Kávový speciál”, takže kdykoliv někam jdu nebo jedu, tak chci navštívit ty nejlepší místní kavárny. Momentálně mě čeká výlet do Liberce, tak se strašně těším.

Jaké jsou tvé plány do budoucna, ať už v blogování, tak i v soukromém životě?

Já neplánuji, spíš si představuji, jaké by to asi bylo, kdyby… Neplánuji proto, že vždycky, když jsem si něco naplánovala, tak to nevyšlo a potom jsem z toho byla smutná a zklamaná. Proto to vše nechávám na osudu, kam mě dovede a žiji přítomností.

Jaký je tvůj recept na to, jak si získat příznivce na instagramu a jak je zaujmout?

Vyloženě recept nemám. Jen se snažím mít hezké a kvalitní fotky, které upoutají. A myslím, že to se mi daří, protože mi chodí zprávy, že mám moc krásné fotky, jak to dělám, že mám tak hezké fotky, čím fotím atd.

Jak hodnotíš českou a slovenskou blogerskou scénu? Myslíš, že je těžké v dnešní době prorazit?

Určitě to těžké je. V dnešní době, pokud nepřijdete s něčím zajímavým, tak to bude nějakou dobu trvat, než si Vás někdo všimne. Ale určitě bych se tím nenechala odradit.

Jak bys charakterizovala tvůj fashion styl?

Nosím, co se mi líbí, nikoliv co je teď v módě. Zrovna poslední článek jsem zaměřovala na to, že mám ráda sportovní eleganci, a i když se setkávám s názory, proč si k tomu klobouku nevezmu něco jiného a proč si beru zase tenisky, tak jsem se snažila čtenáře inspirovat tím, aby nosili, co se jim líbí, i když okolí má na to jiný názor.

Které kousky oblečení nosíš nejraději?

To asi nejde úplně říct, které nosím nejraději. Mám plno oblíbených věcí. Ale snad ke každému outfitu beru tenisky, takže asi tenisky.

Jaké jsi měla léto? Jaké nejzajímavější místo jsi navštívila?

Léto jsem měla krásné, ale ještě nekončí. Letošní léto jsem nejzajímavější místo ještě nenavštívila, ale jak říkám, pro mě léto ještě nekončí, takže kdo ví, co ještě stihnu.

Na závěr – jaké rady bys dala do blogerkám a blogerům, kteří s blogováním teprve začínají?

Mojí radou je, aby se nenechali ničím odstrašit, aby vydrželi u toho, co dělají, i když začátky jsou těžké a vůbec, aby se nenechali vykolejit.

DENISA KOŘÁNOVÁ: BLOG / FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Denisy Kořánové, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here