Bloggers RE

ROZHOVOR S DOMINIKOU RESLER: “NEEXISTUJE UNIVERZÁLNÍ NÁVOD NA KRÁSNÉ VLASY.”


Na Instagramu není známější česká kadeřnice. Vlasová kouzelnice, pod jejímiž rukama by chtěl skončit každý! Podepsala se třeba na vlasech Shopaholic Nicol, NotSoFunnyAnny, Kovyho nebo Zachyho! Dominika nám odpověděla na to, co je zapotřebí, aby se člověk stal kadeřníkem i na to, kdo by nůžky do ruky radši brát neměl!

Spousta lidí tě určitě z Instagramu zná, mohla by ses nám ale, pro jistotu, představit?

Ahoj, jmenuju se Dominika, pocházím z malého města v Orlických horách, kde jsem i studovala obor kadeřnice. V současné době působím v Praze a mám na starosti vzdělávací akademii pro kadeřníky. V rámci práce mi právě tato činnost zabere nejvíce času, ale našla jsem si v tom velkou lásku.

Kromě práce je mým aktuálním koníčkem fenka Luna, užívání si veškerého volného času, příroda, hudba, knížky,.. Aktuálně je mojí největší zábavou objevování nových koníčků a tím pádem i mých dalších možností, co všechno můžu umět. Je to zábava!

Chtěla jsi být vždy kadeřnicí? Kdy tě vlastně napadlo, že by ses tím mohla živit?

Nepamatuji si já ani moje maminka, že bych kdy chtěla být něčím jiným. Dokonce jsme jednou ve sklepě objevily mé panenky barbie z dětství a to, že ani jedna z nich neměla původní barvu a střih jen dokazuje, že moje vášeň k vlasům evidentně vznikla již v útlém věku.

Co je potřeba, aby byl člověk dobrý kadeřník? Co je pro takového člověka nejdůležitější?

Myslím, že dobrý kadeřník potřebuje mít podobné věci jako dobrý kuchař, grafik, zahradník, markeťák,.. důležité vlastnosti pro jakoukoliv kreativní profesi jsou třeba pokora, píle, vytrvalost, chtíč se vzdělávat a být lepší. Jedním dechem ale dodávám i ochota vzdát se částečné svého osobního života a pořádně makat.

Zdatný kadeřník by měl samozřejme mít kromě perfektní znalosti své profese i skvělé komunikační schopnosti, empatii a cit pro danou situaci. Je to práce s lidma, vyžaduje to určitý druh pozornosti a servisu, o kterém se ve škole nedozvíte.

Kreativita, samozřejmě. Nutnější je ale pochopit třeba principy stříhání a jak funguje chemie – barvy. Velká část kadeřníků to má většinou bohužel naopak. Příliš kreativity, ale málo znalostí. Jinými slovy pak “neví, jak na to”. Ale nevadí, od toho tu máme vzdělávací akademie.

A kdo by se, podle tebe, měl tomuto oboru vyhnout obloukem?

Ty, kteří nejsou ochotni trávit v práci více času, než je nutné. Anebo lidi, kteří nemají rádi ostatní lidi a jsou příliš introvertní. Taky bych tuto profesi nedoporučila třeba těm, kteří nemají rádi cizí vlasy. No, všechno ostatní se dá naučit.

Myslíš, že tady v ČR máme obecně dobré, nebo špatné kadeřníky?

Máme tady více dobrých kadeřníků. Na to, jak jsme malá země, máme opravdu velké množství až nadstandartně dobrých hairstylistů. A stále přibývají! Denně mluvím v akademii se spoustou nových mladých talentů. Přístup k tomuto povolání se za posledních pár let hodně změnil. Kadeřníci to zkrátka neberou na lehkou váhu, nad svou prací se zamýšlejí, což je skvělé.

Stříhala jsi i známé osobnosti naší blogerské a youtuberské scény. Jak se ti to podařilo?

Na to se mě ptá hodně lidí, trochu ale tipuju, že všichni čekají nějaký dramatický příběh plný tajů a pravda je taková, že jsem poslala obyčejný email Nikče Čechové s pozvánkou ke mně a ona prostě přišla. Tím se zvedlo povědomí o mé práci a přicházeli další.

Co považuješ za svůj největší kadeřnický úspěch?

Určitě otevření výše zmíněné akademie. V mých začátcích by mě skutečně nenapadlo, že se moje kariéra začne ubírat tímto směrem, ale v současné době zjišťuju, že to je to moje “pravé poslání”.

Co je podle tebe nejdůležitější pro krásné a zdravé vlasy? Co třeba doporučuješ svým zákaznicím?

Neexistuje univerzální návod na krásné vlasy. Bohužel. Každý vlas je individuální, nicméně základní radou pro hezké vlasy je v první řadě poslouchat svého kadeřníka, mýt si vlasy kvalitním produktem a nedělat psí kusy po domácku.

Co je největší chyba, kterou děláme při péči o vlasy?

Mytí si vlasů pouze jednou šamponem, nepoužívání kondicioneru, nechávání uschnout vlasy bez foukání, používání laciných saponátů na vlasy, případně barev z drogerie, kombinování nesmyslných produktů a poslouchání “internetových rad” od nekompetentních lidí. Pro vyjmenování dalších chyb bych si musela vzít dovolenou.

Jaké jsou aktuálně vlasové trendy? Co si lidé nechávají nejčastěji na hlavě udělat?

Vlasový trend se mění zhruba po 5 letech. Já osobně jsem za tu dobu, co dělám vlasy zaregistrovala 3 zásadní trendy. Mikádo ve tvaru podkovy, ombré, balayage a aktuálně pastelové barvy. Všechno se vyvíjí, trendy ve vlasovém světě ale opravdu pozvolna. Mění se primárně techniky, kterými my kadeřníci uděláme ty trendy věci lépe a efektivněji.

Slyšela jsi předtím, než jsme tě oslovili o projektu BloggersRE? Víš, o čem je, a líbí se ti jeho myšlenka?

Neslyšela, ale vzhledem k tomu, že jste se rozhodli oslovit mě, vás od této chvíle považuji za partičku inteligentních lidí se smyslem pro dobré věci.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Dominiky Reslerové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram