Drew je nielen známa beauty blogerka, ale aj plus size modelka. Fotí inšpirácie k líčeniu, móde a občas aj k spodnej bielizni. Oslovuje najmä ženy, aby sa cítili dobre vo vlastnej koži, aj keď zrovna nenosia veľkosť S. Ako sa jej na Slovensku bloguje sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

Ahoj Drew, aké boli tvoje blogerské začiatky? Založila si si ako prvé blog, či sociálne siete?

Mala som najprv Facebook, pretože som skôr chcela líčiť ostatných a Facebook som využívala ako portfólio. V líčení iných som sa nenašla a viac ma bavilo experimentovať na sebe a kamoška blogerka mi vtedy odporučila založiť blog ako vlastný priestor na prezentáciu.

Dnes využívaš už aj Youtube. Čo ťa priviedlo k založeniu vlastného kanálu?

Pôvodne som chcela osloviť jednu českú firmu, ktorá povedala, že spolupracuje len s youtubermi. Prvé video som teda zamerala na líčenie, kde som použila veľa produktov tejto značky, no ani vtedy a do dnešného dňa ma na spoluprácu neoslovili. Youtube ma však začal baviť, dlho to však bol vedľajší produkt blogu, teraz to mám naopak.

Aké to vôbec je byť beauty blogerom na Slovensku? Zdá sa, že kozmetické firmy sa priam pretekajú v zasielaní výrobkov na testovanie, je to tak?

Nepovedala by som, že pretekajú. Firmy majú veľmi zvláštny kľúč na rozosielanie produktov. Niekedy preferujú čísla na Instagrame nad kvalitou obsahu, alebo pošlú veci tým, ktoré značkami neustále otravujú. Je pravda, že Instagram je u nás plný makeup inšpirácii či recenzií, no nie všetky robia aj blog či youtube. Je však super, že človek má možnosť výberu koho čítať či pozerať.

Nemáš problém aj s negatívnou recenziou ak ťa produkt neosloví?

Rozhodne nemám. Vždy ale kladiem dôraz na to, prečo mi nesadol, čo neznamená, že inému sadnúť môže. Nemám rada, ak niekto recenzuje direktívne štýlom “toto si nekupujte,lebo je to najhorší produkt na svete”.

Zabrúsme teraz k foteniu. Robíš nádherne detailné fotky líčenia. Prezradíš ako na to? Ten kto to niekedy skúsil, vie, že nie je jednoduché odfotiť sa tak dokonale.

Ďakujem za kompliment, no moje fotky ani zďaleka nie sú tam, kde by som chcela. Ja len fotím na portrétový objektív a fotky upravujem minimálne, pretože neovládam Photoshop či iné profi programy na úpravu. Nie som technický typ a ani ma technické pozadie fotiek nebaví.

Vieme o tebe, že si nielen blogerka, ale aj modelka v kategórii curvy model. V preklade to znamená niečo ako modelka s krivkami. V našich končinách je to jav ojedinelý a obdivuhodný. Prosím ťa, ako si sa k modelingu dostala?

Modeling začal zmluvou s jednou českou agentúrou, ktorá bola fixná na 2 roky. Zmluvu som následne nepredĺžila a odvtedy si hľadám zákazky sama. Je to ťažké, vyžaduje to veľa času a nie každý klient je ochotný za modelku zaplatiť. Na Slovensku mám minimum zákaziek, tu je stále štandard konfekcia S.

Cítiš, že inšpiruješ ženy, aby sa cítili sebavedomejšie, alebo na tvoje fotky reagujú skôr muži ako ctitelia ženskej krásy?

Vždy som si myslela, že budem zaujímavejšia pre chlapov, no pravda je opak. Na moje fotky v plavkách či spodnom prádle (nie že by ich bolo veľa) na Instagrame veľmi dobre reagujú ženy. Ďakujú mi, že sa nehanbím a že sa ukážem aj s celulitídou, pretože sa cítia diskriminované krásnymi štíhlymi modelkami či blogerkami. Ja si myslím, že je dobré mať diverzitu.

A čo na tvojich sledovateľov a čitateľov funguje úplne najviac? Ktoré témy ich najviac bavia?

Každé médium je iné. Na Instagrame mi idú najviac spomínané fotky, kde sa ukážem taká, aká som, a líčenia. Na Youtube sú to videá, kde veľa rozprávam (čomu sa sama čudujem, ja by som sa nevedela počúvať), čiže nákupy a novinky, obľúbené produkty a líčenie s pokecom. Na blogu mám stále najčítanejšie články o akné, ako sa obliecť na postavu typu hruška a na akých zahraničných stránkach kúpiť kozmetiku či kórejskú kozmetiku.

Čo si myslíš o platforme BloggersRE, sleduješ ju?

Je super, že tu máme platformu na štýl blogerky.cz, ja sama ale blogy nestíham čítať. Páči sa mi, že BloggersRE podporuje projekt blogerského bazáru.

Niekoľko rozstrelových otázok na záver:

Dramatické líčenie alebo prirodzený look?

Dramatické

Blog alebo Instagram?

Instagram

Podpätky alebo tenisky?

Podpätky

Autor: Miša Švarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Drew z blogu Drew’s Beauty, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here