Ejvi, jsi jedna z nejdéle působících českých blogerek, Tvůj blog už oslavil 7. narozeniny. Jak se za ty roky Tvůj postoj k blogování změnil?

Změnil se hodně. Samozřejmě je to díky mnoha okolnostem. 7 let je dlouhá doba, za tu dobu jsem změnila 2x zaměstnání, pořádně se zamilovala, vdala jsem se, otěhotněla a zkrátka dospěla. S tím i můj blog a můj postoj k tomu, co dělám. Na druhou stranu je to i dobou, kam se online svět posunul, jak se vyvinul a jak se blogování rozjelo.

Jak vnímáš aktuální vývoj blogů v ČR/SK v porovnání se zahraničím?

Jsme malá země, takže ve srovnání s většími a vyspělejšími zeměmi jsme pořád pozadu. V mnoha takových zemích mají blogeři skutečně perfektní zázemí a mohou se věnovat mnoha zajímavým projektům díky tomu, kdo jsou. Jsou jim nakloněny firmy, agentury, značky, média a to se pak vše dělá jednodušeji. Ale u nás už jsme se hodně posunuli, je spousta skutečně kvalitních blogů, blogeři si dávají záležet na obsahu a na budování své vizitky. Protože udělat párkrát nějakou botu, ať už vůči čtenářům nebo vůči lidem, se kterými bloger spolupracuje, může blogerovi zavřít dveře do budoucna v mnoha směrech.

Co je podle tebe základní kámen pro tvorbu dobrého a úspěšného blogu?

Mít co nabídnout, být svůj, mít zapálení pro to to dělat, dělat to pro zábavu a nejen s vidinou toho, že dneska je blogování populární a může být zdrojem peněz nebo nějakého postavení v blogerském světě. Strašně důležitý je mít pokoru, být fér, mít svou cenu, ale vážit si každé možnosti, která s blogováním přijde a hlavně, vážit si čtenářů, kteří na blog chodí. To je to nejvíc, co člověk může udělat pro to, aby blog byl úspěšný u čtenářů, potažmo i u značek a firem.

Teď k tvému stylu. Podléháš vždy aktuálním trendům a jaký tě teď baví nejvíc?

Nepodléhám ani zdaleka. Dneska je těch trendů tolik, že jich jde opravdu hodně mimo mě. Ale trendy mám ráda, sleduju je a velmi často si z nich nějaký vyberu, kterým oživým svůj základ šatníku. Některý trend mě chytne hodně a užívám si ho naplno, jindy je to jen v malé míře a nebo mu třeba přijdu na chuť až ve chvíli, kdy je v podstatě na ústupu. Kupuju si to, co se mi líbí a co mě zaujme a velmi často je to zrovna nějaký trend, ale nehledím na to a řídím se fakt tím, co mě zaujme, v čem se cítím dobře a co pasuje k mému stylu.

Letos mě chytly výšivky, červená barva, také kostkovaný vzor, volány a vzhledem k těhotenství jsem si oblíbila oversized šaty.

Který trend tě naopak nenadchnul a neoblékla by sis ho?

Z aktuálních trendů si na žádný takový nevzpomínám. Mám už asi mozek nastavený tak, že ty věci, co se mi nelíbí, velmi rychle vytěsním z hlavy a nevnímám je :).

Jaké jsou tvé 3 nejlepší kousky v šatníku, na které nedáš dopustit?

Kožený křivák ze Zary. Kabelka Neverfull od Louis Vuitton. Sametové tenisky Elena Iachi.

Před časem jsi oznámila, že budeš maminkou. Jak se na tuhle novou roli těšíš a připravuješ?

Těším se na ni moc. I když si to samozřejmě zatím neumím představit. Bude to úplně nová role a spousta toho se v našem životě změní, ale už i teď v těhotenství se mnoho věcí změnilo a je vážně neuvěřitelné, jak člověk začne přemýšlet trošku jinak, je víc nad věcí, má jiné priority.

Co se týče přípravy, mám kolem sebe dvě starší ségry, které jsou perfektní několikanásobné mámy a díky nim se na tuhle roli snažím připravit, abych jednou byla tak skvělá máma jako právě moje sestry. Ale je jasné, že stejně se člověk na to nemůže úplně připravit, budu pak jednat tak, jak to budu cítit a jak můj mateřský rozum bude nastavený. Určitě chci udělat maximum, abych si to užívala a zároveň, abych to zvládla jak nejlépe půjde. Ještě že mám vedle sebe tak úžasného manžela, který se na to všechno těší se mnou a už teď je mi velkoku oporou.

Bude se tvůj blog ubírat novým směrem, nebo zůstaneš primárně u módy?

Chci se stále věnovat všemu, co mě baví a zajímá. Už dávno můj blog není jen o módě, je skutečně lifestylový a chci, aby to tak bylo i nadále. Do toho samozřejmě ale bude spadat i moje nová role mámy. Takže měnit blog na mama blog nebudu, ale určitě se nové téma na blogu nějak promítne, protože to zkrátka bude součástí mého života.

Co bys na závěr vzkázala všem začínajícím blogerům?

Ať to dělají s radostí a nevzdávají to, jestli se jim třeba nehrnou stovky čtenářů hned na začátku. Začátky jsou těžké a nic není zadarmo. Je potřeba si uvědomit, jestli je to skutečně to, co chtějí dělat, protože sklouznout pak k tomu, že se objeví jeden článek za 3 měsíce, nemá moc smysl.

Ten, kdo je šikovný, toho si lidi najdou. Hlavně si to užívat, je to přeci zábava.

EJVI FREEDOM: BLOG / FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Evy “Ejvi” Mchitarjan, text – BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here