Bloggers RE

ROZHOVOR S ELIŠKOU FROST: “RAKOVINU MI DIAGNOSTIKOVALI, KDYŽ MI BYLO 22 LET.”


Ahoj Eliško, ty jsi vdaná za cizince a žiješ v Anglii. Jak se liší anglický styl života od toho českého?

Jak odpovědět na tuhle otázku, to mi popravdě dělá problém. Asi by to vydalo na celou knihu, třeba ji jednou napíšu. Z širšího hlediska ale životní styl v Anglii není tolik odlišný od toho českého. Mnoho lidí si myslí, že Anglie je vyspělejší a bohatší země, a tak tu zákonitě musí být lepší životní úroveň. Myslím si, že to pravda úplně není a naopak si myslím, že se v Česku máme moc dobře.

Představíš našim čtenářům svůj blog?

Můj blog nese název „A Cup Of Our Life“ a jak název napovídá, je to takové nakouknutí do našeho života. Není to tedy specificky zaměřený blog na jedno téma, články píši podle toho, co je zrovna u nás aktuální, nebo podle toho, co mě třeba zrovna vrtá hlavou a potřebuju se z toho někde vypovídat. Snažím se také přiblížit spoustu témat týkajících se právě našeho života v Anglii, protože ohledně toho dostávám dotazy nejčastěji.

Kdy ses rozhodla začít psát blog a proč?

Blog jsem se rozhodla psát teprve nedávno. Pár let jsem tvořila pouze na Instagramu a ze začátku výhradně jen zdravé recepty. V tom profilu ale nebyla žádná duše, nikdo si nemohl přiřadit mou tvář k tomu, co dělám, a postupně mě to přestalo naplňovat, pouze sdílet fotky jídla a recepty. Postupně jsem na Instagram začala přidávat víc osobnějších příspěvků, sdílet názory a útržky z našeho života. A v tu chvíli mě to začalo zase bavit. V té době přišel i nápad na blog, protože mi ten prostor u instagramových příspěvků prostě přestal stačit a chtěla jsem se občas rozepsat víc.

Svůj blog máš v češtině. Nemáš v plánu psát články i v angličtině?

Ano, zatím píši jen česky, nicméně název blogu jsem vybrala v angličtině i z toho důvodu, že se nebráním do budoucna psát dvojjazyčné články. Momentálně je většina mých sledujících na Instagramu z ČR. Samozřejmě mě sledují moji angličtí kamarádi a známí, ale opravdu hodně převažují čeští sledující, a tak mi to v tuhle chvíli dává smysl psát česky.

Určitě sleduješ i anglické blogery. Pozoruješ nějaké odlišnosti mezi českými a anglickými blogery?

Nějaké anglické a světové blogery sleduji, ale i proto, že sama bloguji pro české publikum, tak se spíš soustředím a více mě baví sledovat českou blogovou scénu. Nějaký výrazný rozdíl však nevidím, myslím si, že top české blogerky a blogeři se mohou pyšnit stejně dobrým obsahem jako ti zahraniční.

Máš malé miminko. Jaké to je vychovávat dítě mimo svou rodnou zemi?

Určitě to není lehké v tom ohledu, že mám celou svou rodinu v Česku a jelikož děti strašně rychle rostou, tak moje rodina o hodně přichází a to mě moc mrzí. Snažíme se ale co nejvíce cestovat do Čech a nějaké návštěvy občas přiletí i za námi. Máme tu v blízkém okolí celou manželovu rodinu a ta nám je velkou oporou, tudíž babiček a tet na hlídání máme dostatek.

Prošla sis těžkým životním obdobím, kdy ti byla diagnostikována závažná nemoc. Člověka to musí zákonitě dost ovlivnit. Jak se změnil tvůj život po překonání takové nemoci?

Rakovinu mi diagnostikovali, když mi bylo 22 let. Byla jsem tedy hodně mladá a myslím, že jsem si tehdy dost srovnala životní priority a velmi rychle dospěla. Každý takový životní milník člověka ovlivní, záleží jen na vás, jak se k tomu postavíte. Já se z toho snažím vzít ponaučení, že zdraví je nejpřednější. To mě ovlivnilo nejen v tom, abych se třeba zbytečně nestresovala a nepřepínala v práci, ale také jsem po vyléčení začala více sportovat a zajímat se o zdravější stravování.

Přesto všechno působíš jako velký optimista. Co ti udělá největší radost?

Optimismus byl právě nejlepší lék v průběhu nemoci! Bez toho náboje optimismu, nevím, jak bych to zvládla, ale kde jsem ho tenkrát brala, to už ani já teď zpětně moc nechápu. Největší radost mi dělá být se svými blízkými. A momentálně je mojí největší radostí naše dcera Isabella.

Jaké jsou tvé plány, co se blogování týká?

Co se týče blogování, nemám žádné určité plány. Je to pro mě koníček. Moc ráda bych v tom pokračovala a budu ráda, když čtenářů bude přibývat a bude je to bavit. Zpětná vazba je ta nejlepší odměna a pohon dopředu.

Znáš projekt BloggersRE? Co na něj říkáš?

Projekt BloggersRE znám teprve krátce, ale se mi moc líbí, je skvělé najít spoustu inspirace od různých blogerů na jednom místě.

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Elišky Frost, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram