Bloggers RE

ROZHOVOR S FREECOOLINOU: “TAK TROCHU JSEM SE BÁLA TÉHLE OTÁZKY.”


Marti, na úvod by nás zajímalo, jak a proč ses vlastně stala blogerkou?

Líbilo se mi sdílet myšlenky s někým dalším skrz blog a nejen to. Milovala jsem módu, vystudovala jsem textilku, tak jsem si jednoho dne řekla proč ne a začala psát svůj vlastní fashion blog.

Tvůj blog jsi pojmenovala Freecoolina. Proč zrovna takový název?

Tak trochu jsem se bála téhle otázky. (smích) Tenhle název jsem bohužel  nevymyslela já. Když jsem přemýšlela, jak se blog bude jmenovat, tak se ozvala moje váhavá povaha a já nad tím přemýšlela docela dlouho. Nakonec jednoho dne přišel domu Kubajsz s tím, že má pro mě dárek. Dal mi koupenou doménu s tímhle názvem a já jsem za to hodně ráda. Chvilku jsem si sice nebyla jistá, ale musím říci, že je to super název. Přijde mi, že se ty názvy blogu většinou opakují nebo si jsou podobné. Tohle je tak divný, že jsem ještě nenarazila na stejný nebo podobný název.

Jaká témata mohou najít čtenáři na tvém blogu?

Na srdci toho mám hodně, takže se na blogu dá nazarit na nejrůznější témata od cestování, lifestyle, až po zdraví, atd… Nicméně v posledním roce nejoblíbenější a zároveň nejčastější články jsou právě o cestování. Kam vyrazit na výlet, jak cestovat v autě nebo jak trávit dovolenou i jinak než jen v hotelu, u moře nebo u bazénu.

Co tě na blogování baví nejvíc?

Mám ráda blogerskou komunitu a v poslední době si to uvědomuji čím dál víc. Mám okolo sebe super holky, se kterýma si vždy hezky popovídám. Zajdeme na oběd, na kafe nebo dokonce zajedeme třeba na Island. (smích) Není mezi náma žádná rivalita a to se mi líbí. Jediné, co mě mrzí, vůbec nestíhám poznat ty nové blogerky. Je tu tolik skvělých nových blogerek a já je osobně vůbec neznám.

Svůj instagramový účet pravidelně zásobuješ fotkami z různých výletů a dovolených. Co pro tebe cestování znamená?

Svobodu. Miluju možnost se rozhodnout, kde se chci následující ráno probudit. Na který kopec s Kubajszem vylezeme kvůli východu nebo západu slunce nebo do které vody skočíme před zakempováním. Já nikdy moc nebyla na ty dovolené, kde se koupí zájezd k moři do hotelu a člověk toho pak moc nevidí. Od mala nás s bráchou rodiče brali na aktivnější dovolené. Na vodu, spaní pod širákem, horolezení po skalách apod…

Nedávno jsi navštívila Island. Co tě na téhle zemi nejvíce překvapilo?

Ta příroda. Věděla jsem, co očekávat, ale ve skutečnosti to bylo ještě krásnější. Island podle mě stojí rozhodně za návštěvu. Plánuji tam vyrazit znovu, jen tentokrát už s Kubajszem.

Dočetli jsme se o tobě, že mimo spoustu jiných aktivit nabízíš pomoc při revizi šatníku. Jak taková služba vypadá?

Tuhle otázku bych tu nečekala, ale ráda na ni odpovím. Revize šatníku je proces, kdy osobně pomohu své klientce zorganizovat její skříň tak, aby se ráno neopakovala věta „Nemám co na sebe.“. Společně se podíváme na každý kousek oblečení a roztřídíme je podle několika kritérií. Následně kousky, které prošly a ve skříni zůstanou, společně kombinujeme a vymýšlíme outfity.

Je nějaký, a když tak jaký, největší sen z tvého dětství, který už sis dokázala splnit?

Těch snů mám z dětství několik a splnila jsem si zatím dva. První byl umět šít. Chtěla jsem být módní návrhářka a nakonec jsem si to splnila díky vystudování textilky. Po škole jsem ale od módní návrhářky upustila a vydala se dráhou stylingu, který mě baví více. Pak jsem si splnila ještě jeden sen – kabriolet. Už jako mála jsem chtěla červený kabriolet a teď ho mám. Odborník na auta ale nejsem. Spíš požitkář, co miluje jezdit se staženou střechou a nevadí mu, že to je jen sezóní záležitost. Teď mě už jen čeká Velká čínská zeď a Machu Picchu.

Koho z blogerů a blogerek nejvíc obdivuješ a proč?

Místo konkrétních jmen bych asi zmínila spíš všechny blogerky a blogery, kterým se daří vést úspěšně blog a zároveň chodí například do práce nebo mají děti. Vést úspěšný nebo aktivní blog není snadná záležitost, a právě proto všechny obdivuji.

Co si myslíš o našem projektu BloggersRE?

Líbí se mi každý projekt, který sdružuje blogery pod jednou střechou. V dnešní době je nás tolik, že je super vědět o místě, kde se dá narazit na všechny a díky tomu objevit například i nějaké super nové.

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Martiny Kaufmannové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram