Ivo, jsi spoluzakladatelem Ráje Elegance a nějakou dobu už také blogerem. Zastavíme se nejdříve právě u Ráje Elegance. Prozraď nám, jak celý projekt vzniknul a o co vlastně jde, pro ty, kteří nevědí?

Nejdřív chci říct, že jsem rád, že rozhovor přichází právě teď. Projekt RE začal jako volnočasová aktivita s cílem ji postupně monetizovat. Spoluzaložil jsem tento projekt se svým dobrým kamarádem Sebastianem, který na tom odvedl kus práce a je to skvělý člověk. Začali jsme jako affiliate eshop s módním oblečením převážně pro ženy. Založili k tomu sociální sítě a lidé nás postupně začali označovat a psát nám, jestli nasdílíme jejich fotky u nás. Tím, že se oba zajímáme o business a já se v online marketingu pohybuji, tak jsme v tom viděli velký potenciál a začali na tom ještě více pracovat. Postupně se to rozjelo.  Udělali jsme spoustu chyb a vzali si z toho ponaučení. Překonali jsme některé hodně těžké situace, které nás jen posílily, když se na to podívám rektrospektivně.

Po nějaké době jsme se rozhodli vytvořit platformu BloggersRE, protože jsme cítili, že zde něco takové chybí. Chtěli jsme si to upravit k obrazu svému. Samozřejmě je to pořád volnočasová aktivita i přesto si myslím, že jsme již něčeho dosáhli. Ráj Elegance bych do této doby popsal jako projekt sdružující milovníky módy a influencery po celém světě. BloggersRE je platforma pro CZ/SK bloggerskou komunitu, kterou se snažíme v rámci našich možností podporovat a propojovat. Chci celému týmu RE tímto poděkovat za odvedenou práci.

Jak to s Rájem Elegance vypadá v současnosti a můžeš nám povědět o nějakých plánech a cílech do budoucna?

Tady nakousnu to, proč jsem řekl na začátku, že jsem rád, že ten rozhovor přichází teď. Momentálně jsme v procesu přehodnocování celého konceptu RE. Já jsem se v osobním životě dostal do bodu, kdy jsem si uvědomil určité věci. A z pozice zakladatele Ráje Elegance cítím osobně velkou zodpovědnost v tom, jak tento projekt směřujeme. Dostávat desetitisíce srdíček každý měsíc je krásná věc. Jenže mě osobně před nějakou dobou projekt přestával osobně naplňovat. A to ne z důvodu, že bychom nebyli úspěšní nebo tak. Uvědomil jsem si a sám jsem si prožil to, že celkově to, co vidíme na sociálních sítích, má velký dopad na náš osobní život. Vidíme všechny ty perfektní životy a úžasné fotky. To nás nutí a tlačí do toho mít to samé, a pak se cítíme pod tlakem, až enormním stresem. Přitom reálný život vypadá trochu jinak. Jasně, taky mám rád krásné věci, hezké oblečení a miluji cestování. Jen mi přijde, že toho tlaku nejen na sociálních sítích je až moc.

Řeknu to zcela otevřeně, i když bych o tom mohl mlčet a dělat, že se nic neděje. My jsme v podstatě tady toto podporovali a přiživovali tím, co jsme do této doby prezentovali na Ráji Elegance. Možná to zní divně, přesto to tak cítím, zkrátka se mi otevřely oči. Celou odpovědnost beru na sebe, protože to já jsem zodpovědný za tento projekt. Na druhou stranu jsme také udělali i pár hodně dobrých věcí, které pomohly. Takových stránek a projektů, co sdílí tady ten krásný a bláhový život, je miliarda a já dále nechci být zakladatelem jednoho z nich. Vím, že se naše stránka odlišovala od těch ostatních tím, jak jsme si na tom dávali záležet. Přesto potřebuji dělat něco smysluplného a unikátního. Proto momentálně usilovně pracujeme na novém konceptu. Co to znamená? Ráj Elegance rozhodně nekončí. Jsme si vědomi toho, že máme již nějaký dosah a  s tím je spojena zodpovědnost. Zaměříme se daleko více na podporu smysluplných, etických a charitativních projektů/influencerů/lidí, kteří to vidí a cítí podobně. Zaměření zůstáne stejné lifestyle, fashion a travel. Líbí se mi osobně třeba projekt #ZaNormalniHolky a obdobné projekty. Chci dělat něco, co se bude nejen vizuálně líbit, ale také dá lidem impulz do osobního života a bude to mít pozitivní vliv na další lidi.

Jsem přesvědčen, že na to máme. Já se v online marketingu pohybuji již nějakou dobu a zaměřuji se hlavně na influncer marketing a sociální sítě. Spravoval jsem třeba sociální sítě značce PANDORA, podílel se na kampaních pro HYUNDAI nebo KIKA. A rozhodně nejsem v našem týmu sám, kdo má takové zájmy nebo zkušenosti. Proto věřím, že na to máme. Čeká nás nicméně ještě hodně práce a je potřeba jít krok po kroku. A projekt BloggersRE chceme dále rozvíjet tak, ať je pro čtenáře i samotné blogery uživatelsky přívětivý. Momentálně máme registrováno okolo 150 blogerů a rád bych toto číslo ještě rozšířil. A v budoucnu chceme začít dělat eventy nebo vydat knížku. A jestli mám nějaký cíl/plán celkově? Chci hlavně odvádět dobrou práci, která naplňuje nejen mě a náš tým, ale hlavně něco smyluplného předá lidem.

Teď se vraťme k tvému blogu. Mimo jiné se zaměřuješ na příspěvky o módě a cestování, především o tvé cestě do Ameriky před rokem. Které z těchto dvou zaměření tě baví více a proč? Máš po návštěvě Ameriky, která byla nepochybně nezapomenutelná, nějaké další velké cestovatelské cíle?

Svou tvorbu bych shrnul asi tak, že píši o tom, co je mi blízké a čemu se věnuji. To je cestování, filantropie, lifestyle influencer marketing a sociální sítě. Sem tam je to něco, co trošku vybočí. Snažím se to mít pestré a psát jen pokud jsem přesvědčen, že ten článek k něčemu bude. Má cesta a život v USA pro mě byla skvělá životní zkušenost. Kdo bude chtít, může si o tom více přečíst na mém blogu HappyIvo.com. Jsem si vědom, že mám už nějaký dosah, proto se svůj obsah snažím dělat zodpovědně a přemýšlím nad tím.

A mé cestovatelské cíle? Netajím se tím, že bych do konce života rád navštívil všechny země světa. To je samozřejmě hodně postupný proces. Nejvíce mě asi láká Kanada, Austrálie a Nový Zéland a taky mám celkem zálusk vidět taková ta až tajemná místa jako třeba Machu Picchu atd.

Další odvětví, kterému se věnuješ, jsou sociální sítě. Jak moc se o ně zajímáš a proč? Sleduješ také blogy? Co říkáš na českou a slovenskou scénu a máš nějaké oblíbence?

Ano je pravda, že se věnuji online marketingu, jak ve svém osobním čase, tak i profesně. Nejvíce mě baví sociální síť Instagram, influencer marketing a blogování. Tím, že jsem spoluzaložil projekt BloggersRE, tak si troufnu říct, že mám i celkem přehled o tomto segmentu. Přesto neznám zdaleka všechny bloggerky a bloggery. Z pár lidí z této komunity se stali moji přátelé. Upřímně nemám žádného oblíbence. Spíš jsem vděčný za všechny bloggery, kteří to dělají eticky a zodpovědně, za to jim děkuji a mají můj respekt.

Lidé, kteří tě sledují, určitě vědí, že ti není lhostejná pomoc ostatním, podporuješ nadaci Dobrý Anděl a dokonce jsi adoptoval dítě na dálku, což je chvályhodné. Co tě k tomu přivedlo?

Nemyslím si, že bych měl dostat bludišťáka za to, že pomáhám. Je zde totiž spousta dalších lidí, kteří hodně pomáhají, jen o tom tolik nemluví. Já to, že pomáhám, prezentuji záměrně, ne proto, abych se chvástal, ale protože jsem si vědom nějakého svého dosahu a tímto způsobem se to snažím eticky propagovat. Sám jsem v květnu 2015 adoptoval dítě ze zahraničí a to, že jsem to před těma 2,5 roky udělal bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Jsem rád, že můj článek na toto téma pomohl k tomu, že pár lidí po jeho přečtení vážně adoptovalo dítě ze zahraničí. Takové zpětné vazby mě vždy velmi potěší. A co mě k tomu přivedlo? Asi to, co jsem si prožil ve svém osobním životě. Když mám tady tu možnost, tak chci poděkovat hlavně svým rodičům, rodině a blízkým lidem za podporu.

Pověz nám o tvých dalších koníčcích kromě toho, co už jsme zmínili. Člověk by řekl, že při všech těch aktivitách už vůbec nemůžeš stíhat soukromý život nebo si jen tak lehnout a nic nedělat. Je to tak, nebo nás vyvedeš z omylu?

Tak ono to jde ruku v ruce s tím, že se můj osobní život dost prolíná s tím pracovním. Snažím se mít co nejvíc času na svůj osobní život, na rodinu a lidi pro mě blízké. Samozřejmě toho mám hodně, ale kdo ne? Pokud například maminka s několika dětmi může stíhat tolik neskutečných aktivit, tak proč bych já ve svých 22 letech nemohl? To by byla asi ostuda.

Mám rád sport, nejoblíbenější je hokej a lyžování. Každý den se snažím pravidelně cvičit. Teď už si i rád přečtu nějakou dobrou knihu jako třeba  nějakou autobiografii nebo, možná překvapivě, fantasy. Rád fotím a učím se cizí jazyky.

Jsi člověk, který plánuje hodně do budoucna? A máš nějaké životní cíle, o které se s námi podělíš?

Chci hlavně mít radost z toho, co dělám, a chci za sebou zanechat něco smysluplného. Plánování je hezké, jenže ne vždy je vše tak, jak si člověk naplánuje. Samozřejmě mám své osobní a životní cíle. Jsem už teď jen víc zastánce toho, aby to ze mě šlo cítít, než abych o sobě jak dřív tvrdil “dosáhnu to a tamto”. A některé osobní a životní cíle si nechám pro sebe. Přesto jeden prozradím, rád bych se po angličtině a španělštině naučil čínsky. Aspoň tu zjednodušenou verzi moderní mandarinštiny. Takže mám v následujících letech asi, co dělat, haha.

HAPPY IVO: BLOG FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Iva Veselého, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here