Bloggers RE

ROZHOVOR S IMPERFECT WOMAN: “INSTAGRAM NIEKEDY FUNGUJE AKO TAKÁ VEĽKA DETSKÁ PORADŇA.”


Další maminka – blogerka a instagramerka, která na svém profilu šíří dobrou náladu a neustále nás okouzluje svými krásnými fotkami. Proč se mámy v dnešní době rozhodnou blogovat nebo být aktivní na Instagramu, jak se změnilo rodičovství od té doby, co byla ona sama dítě, a mnohem víc v dnešním rozhovoru!

Mohla by ses nám pro začátek představit?

Nie som dokonalá manželka ani matka, moje miery nie sú 90,60,90 a koláče nikdy nevyzerajú ako tie z časopisov. No a povedzme si úprimne, dvadsať mi už tiež bolo pekne dávno (smiech).  Som mama, ktorej sa momentálne celý svet točí okolo 5 ročného chlapca.

Tvůj blog se jmenuje “Imperfect Woman”. Jak tenhle název vznikl?

Aby som sa mala na čo vyhovoriť ak v ňom náhodou niečo pokašlem. (smiech)

O čem všem na blog píšeš? Co u tebe mohou čtenáři najít?

Na mojom blogu určite nehľadajte rady o tom ako správne vychovávať deti alebo čo sa bude nosiť túto sezónu. Aj keď si myslím, že skôr spadám do kategórie fashion ako mama blogeriek, materstvo ku mne jednoducho patrí.  Píšem o sebe, o tom ako sa veci dajú brať ľahšie s humorom. Že sa netreba brať celkom vážne. A občas „trošíčku“ ohováram manžela (smiech).

Víme o tobě, že jsi kromě blogerky a instagramerky i máma. Proč sis ty konkrétně založila blog nebo Instagram, kde sdílíš věci okolo mateřství a rodičovství?

Paradoxne som si blog založila práve pre to aby som nemusela riešiť veci len okolo materstva. Som mama a mam dieťa a ono to je na blogu cítiť ale primárne o tom môj blog nie je.

Jaký je podle tebe důvod, že maminky mají čím dál větší potřebu se o svá dítka a zážitky dělit a sdílí své zážitky a postřehy na blogu nebo Instagramu daleko více než předtím?

Instagram niekedy funguje ako taká „veľka detská poradňa”. (smiech)

Ja mám zopár obľúbených mama blogeriek a to sú maminky ktoré neriešia dookola ako často dieťa kaká alebo akú má farbu soplíka.

Máš krásného syna. Jak by se dala popsat tvá výchova? Jak se díváš na dnešní vychovávání dětí?

Moja výchova? Riešim ju tak pocitovo. Nerobím vedu z roztrhaných teplákov alebo špinavých tričiek ale záleží mi aby sa vždy slušne pozdravil.

Niekedy som nespravodlivá a robím veľa chýb. Dokonca sa z chýb niekedy ani nepoučím a urobím ich znova. Ale vychovávam Pepeho s láskou. A byť jeho mama je ta najkrajšia vec aká sa mi stala.

A ako sa pozerám na výchovu dnešných detí? Záleží mi na výchove môjho dieťaťa. Ostatné neriešim.

Jak moc se tvá výchova liší od výchovy tvých rodičů? Je třeba něco, co sis řekla, že nikdy dělat nebudeš a přesto to děláš?

Ono je to v podstate vždy tak, že veci, ktoré si hovoríte, že nikdy nebudete robiť, tak na koniec pri nich skončíte. (smiech) Ako napríklad, že si oblížete prst a vyčistíte dieťaťu tvár. Alebo si búšite do pŕs, že Vaše dieťa sa v živote nehodí o zem. (smiech)

Kolik dětí ještě plánuješ?

Možno žiadne a možno 10. (smiech)

Kdybys měla dát nastavájícím maminkám jedinou radu, která by to byla?

Nech prežívajú viac reálny život ako ten sociálny. Nech riešia výchovu pocitovo a netrápia sa pre to, že im nejde kojenie. A nech sa neprihlasujú na modrého koňa (smiech).

A znala jsi náš projekt BloggersRE ještě předtím, než jsme tě oslovili? Jak se ti líbí?

Poznala a páči sa mi veľmi. Hlavne rozhovory si veľmi rada prečítam.

A nakonec malá rozstřelová anketka:

Léto nebo zima?

Leto

Barvy nebo černá a bílá?

Jemné farby a biela

Pes nebo kočka?

Pes

Kolo nebo brusle?

Oboje

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Michaely z blogu Imperfect Woman, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X