Bloggers RE

ROZHOVOR S JAROMÍREM KNECHTLEM: “BLOGERKY SLEDUJI JEN PO VEČERECH.”


Originální blog s ještě originálnějším obsahem a snad nejoriginálnější formou projevu. Tohle nás napadlo jako první, když jsme brouzdali blogem modela, blogera, instagramera, a co si budeme povídat, sexy chlapa, Jaromíra Knechtla. Jak ho napadlo založit si blog, jak se na to dívají jeho kamarádi a jak moc řeší módu? O tom v dnešním rozhovoru.

Mohl by ses nám pro začátek představit?

Ahoj, v první řadě bych vám chtěl poděkovat za to, že jte si dali tu práci pročíst můj blog. Občas na to potřebujete silný žaludek a dostatek času. Vážím si toho!

A odpověď na tvou otázku – ne.

Blogerů, chlapů, máme v českém blogovém rybníčku pořád docela málo. Co přimělo tebe si blog založit?

V podstatě právě to.

Já jsem přesně ten typ, co rád sdílí svůj život, ve smyslu inspirovat svými kroky ostatní. Protože jsem obyčejnej chlap z malýho města, který se snaží “něco” dokázat a ne vždycky mu to vychází, to lidi potřebují vidět – že i přes neúspěchy nic z toho nesmíš vzdávat, musíš jen vytrvat. Většinou totiž uvidíš jen obrázek člověka, co je na dně nebo na vrcholu, trapný citáty apod., ale málokdy uvidíš tu cestu, která je na tom všem vlastně největší zábava.

Nejsem osobnost, která se chce všem zalíbit. Chci popisovat  život, surovej, bez obalu, jakej je. Ať se to týká práce, rodiny, minulosti, sexu, vztahů, plánů. Nemusí se to líbit všem.

Jak na to reagovalo tvoje okolí? Setkal ses třeba s nějakou negativní reakcí na blogování?

Jak jsem psal, jsem z malého města, lidi tu přijímají moje kroky s velmi rozcuchanou ofinou a upcenými dlaněmi – aspoň tak to bylo doteď.

Až u blogu jsem se setkal s téměř vládnoucí podporou.

Máš ty sám nějaké oblíbené blogerky nebo blogery?

@mlady.s – je to frajer. Mladej kluk, dobře vypadá, užívá si život, užívá každý den! To by měla být inspirace pro mladý lidi.

Blogerky moc nesleduji. Většina z nich je vyumělkovaná, nedejbože “beauty youtuberky” s jejich precizně vyšperkovaným “milým” hlasem a úsměvem.

Nemám rád přetvářku a většinou si všímám jen svého. Takže blogerky sleduji jen po večerech, když nemám do čeho píchnout. Snad mi rozumíte.

Víme o tobě, že jsi model a zajímáš se o módu. Jak ses k módě a modelingu vlastně dostal?

V březnu tohoto roku jsem se po mých 29. narozeninách vzbudil u mámy na gauči, neměl jsem kde bydlet, byl jsem po rozchodu a věděl jsem, že potřebuji nový cíl, smysl každodenního vstávání. A protože jsem exibicionista a nějaké nabídky už jsem v minulosti měl, jen jsem se na to necítil, řekl jsem si, že na sobě začnu pracovat, abych mohl alespoň okrajově dělat focení a více se věnovat blogu a Instagramu – je to můj koníček. V podstatě jsem se chtěl více dostat mezi lidi s mojí krevní skupinou. Ne každý z mých přátel ustojí moji povahu. Modeling do toho přišel náhodou, nebyl to plán.

Ale měli byste vědět, že jsem dřív vážil přes 110 kg, byl jsem poměrně nechutnej a musím na sobě dřít, já se na čokoládu jen podívám a mám 2 kg nahoře. Ale nic není nemožné.

Je to pro tebe povolání, u kterého bys chtěl zůstat? Čím jsi chtěl být, když jsi byl malý? Liší se to hodně od toho, co děláš teď?

Já primárně pracuji pro MEDIA a.s. jako grafik a marketér. Ale i tam ví, že mám větší plány a nedrží mě, naopak mě podporují, někdy i finančně a dávají mi volnou ruku.

A to je to, co jsem chtěl dělat asi od 13 let. Prostě když mám cíl, kterému věřím, jdu za ním. Ve 13 to tedy byla grafika, marketing a dodnes tím žiji. Dnes, ve 29, je to věnovat se více blogu, Instagramu, focení a věřte mi, že i když mi je, kolik mi je, i když jsem vážil přes 110 kg, bude to mnohem větší součást mého života, než dnes je.

Jak rád říkám – nenarodil jsem se s předpoklady pro věci, které chci dělat, ale s o to větší touhou a odhodláním jich dosáhnout. Jsem zvíře.

Chtěl by ses třeba v budoucnu živit i blogem nebo Instagramem?

Chtěl bych, aby to byla součást mých příjmů.

Co nejraději nosíš? Jak bys popsal svůj styl?

Nekontrolovatelný.

Máš nějaké oblíbené značky nebo obchody?

Ne.

A poslední otázkou bych se ráda zeptala na tvůj názor na náš projekt BloggersRE. Znal jsi ho, než jsme tě oslovili?

Teď vyzním, jako typický potkan, co vám podlézá za to, že jste se mnou udělali rozhovor. (smích)

Asi vás nepřekvapí, když vás pochválím, což tu asi udělá každý. Ale okey, řeknu to, jak mám ve zvyku – po svém: Dnes málokdo dělá něco pro druhé. BloggersRE dává příležitost všem z našeho světa – bez potřeby známostí, vlivu ostatních apod., to hrozně moc cením, vážím si toho a je mi v tu chvíli v podstatě jedno, jestli se věnujete blogerům nebo zahrádkaření. Je potřeba, aby se lidé více podporovali, třeba jen úsměvem na ulici.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Jaromíra Knechtla, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram